Nationale Reserve naar Ritthem 9 www.buitenhofdeleistert nl Plan een vrijblijvend gesprek in de modelwoning EXPOSITIES VISIES OP MATHILDE WILLINK Mathilde de Doelder stond vorig weekend centraal in een gevarieerde manifestatie in haar geboorteplaats Terneuzen. De komende weken lopen er nog drie exposities. Mathilde was de muze van schilder Carel Willink en modeontwerpster Fong Leng. Op haar negentiende, na het behalen van haar gymnasiumdi ploma, vertrok zij naar Amsterdam, waar ze uitgroeide tot de koningin van de society. Eigenzinnig en ex travagant maakte ze de tongen los. Haar optreden droeg in sterke mate bij aan de bekendheid van zowel Willink als Fong Leng. Haar tragi sche dood in 1977 heeft nog een ex tra dimensie toegevoegd aan de mythe die ze al was. Vijfendertig kunstenaars geven hun visie op Mathilde. De meesten belichten haar verschijning en le ven. Daarbij komen zowel kracht en schoonheid als eenzaamheid en tragiek aan bod. Veel van het werk is speciaal voor deze tentoonstel ling gemaakt. Niet alles heeft voldoende ni veau, maar er is voldoende kwali teit om een bezoek aan Terneuzen aan te raden. Voor wie althans houdt van figuratieve en vaak ver halende kunst. Zo toont initiatief nemer Roeland van der Kley een indrukwekkend drieluik waarin hij in een op Willink geïnspireerde stijl, maar gelukkig heel wat sappi ger, haar persoonlijkheid en leven belicht. Dat doet ook Gerda Mui zenbelt in een krachtige expres sieve beeldtaal. Tussen deze tegen stellingen beweegt zich het schil derkunstig ensemble. Een mooi voorbeeld van het betere werk is ook het werk van Sylvia Thijssen. Zij nam Mathilde op in een reeks sterke vrouwen. Door twee schil derkunstige benaderingen te com bineren, verbeeldt zij zowel de Zeeuwse als de Amsterdamse peri ode van Mathilde, evenals haar nuchterheid en haar extravagantie. Een mooie schilderkunstige bij drage levert ook Sylvie Overheul, die Mathilde toont, terwijl zij met haar middelvingers een doek lijkt op te tillen waarop een sprookjes achtig landschap is afgebeeld. Een subtiele vondst uit de school van Magritte, die sober de kracht van Mathilde oproept. In een vergelijk baar repertoire, maar poëtischer van uitvoering maakte Zoran Zupani een dromerig tafereel met een vrouw die zich in een Willink achtig decor in haar verbeelding door een roofvogel mee laat voeren. Er zijn ook ruimtelijke bijdragen. Anne Mannaerts komt als gebrui kelijk met een speelse en sterke as semblage. Jeroen Quirijns maakte een ensemble van drie architecto nische vormen: een droomtheater waarin Mathilde de bezoeker kan inspireren. De installatie van Toos Holstein maakt zichtbaar dat Ma thilde al op jonge leeftijd koos voor een eigen weg, terwijl het duo Ke- gels-Huijsmans de toeschouwer wil verplaatsen in de leegte en een zaamheid die naar hun idee ook deel uitmaakten van het bestaan van Mathilde. Een vrouw die meer was dan alleen de muze van twee kunstenaars. Zeeland mag dan on langs als beste provincie zijn be noemd door Quest, wat meer Ma thilde zou ons niet misstaan. RITTHEM Steeds meer legergroen materieel parkeert dezer dagen bij het pand van de voormalige aan- nemerij Poelman, op de hoek van Zandweg en Ritthemsestraat in Ritthem. Sinds een week wappert er de vlag van het Korps Nationale Reserve (Natres) en hangt er een bord 'Nehalennia' boven de voor deur. Wat voor eenheid van 30 Natres zich geïnstalleerd heeft in de net opgeknapte gebouwen die Hart- hoorn Vlissingen aankocht, kun nen voorlichters van Defensie niet zeggen. Evenmin is bekend waar mee de manschappen zich bezig gaan houden. De reservisten worden voorna melijk ingezet voor beveiligingsta- ken en ondersteuning bij grote evenementen en militaire oefe ningen. Legergroen De aanwezigheid van Natres geeft de Ritthemse hoek nog meer een legergroen tintje. Even verderop aan de Ritthemsestraat, langs de paralelle Rammekensweg, ligt al decennia een munitieopslagter- rein van Defensie. De nieuwe mi litaire locatie ligt op een ruime steenworp afstand van het terrein waar de nieuwe marinierskazerne Mini schiet door cabine truck Gewonde na aanrijding Auto ongeluk door ruziënd stel UW EIGEN RECREATIEWONING IN HET HART VAN LIMBURG Luxe recreatiewoningen op eigen grond Succesvol park met uitgebreide voorzieningen Gegarandeerde huuropbrengst mogelijk Prijzen v.a. 199.000,- v.o.n. exd. btw T. 046-411 3290 xxxxxx zaterdag 21 juli 2018 Mathilde was meer dan muze Nico Out A Sylvie Overheul toont Mathilde in de sfeer van de school van Magri- ite. FOTO NICO OUT Lokaal 54, Nieuwstraat 5, Terneu zen. T/m 19/8. Oude Postkantoor, hoek Nieuw- straat/Westkolkstraat. T/m 5/8. Beide woensdag t/m zondag. 13.00-18.00 uur. Atelier Blokken 10, alleen nog op 25/7 en 28/7,13.00-16.30 uur. A Militair terrein, foto ruben oreel voorzien is. TERNEUZEN Een opmerkelijk voorval vrijdagmiddag op de Laan van Othene in Ter neuzen. Doordat een trans portwagen moest remmen op een rotonde, schoot de auto die deze vervoerde door de cabine. Er vielen geen gewon den. De bestuurder van de trans portwagen nam rond 15.15 uur de rotonde op de kruising met de Waterlelie en de Vondel laan en moest daarbij remmen. De Mini Cooper achterop de wagen schoot los en vloog tegen de cabine. Daardoor sneuvelde een ruit en ont stond blikschade. OOSTKAPELLE Bij een aanrij ding in Oostkapelle is vrijdag middag flink wat schade ont staan. Eén persoon raakte ge wond. Het ongeluk gebeurde rond 12.10 uur op de Noordweg. Een vrachtwagen reed achterop een Belgische personenauto. De beide voertuigen kwamen van uit de richting van Serooskerke (W) en reden richting het dorp. Er kwamen twee ambulance teams ter plaatse om de be trokkenen te onderzoeken. Zeker één persoon is per am bulance afgevoerd. Een ber gingsbedrijf is ingeschakeld om de personenauto te takelen. KATS Een man uit Kortgene die als passagier in een auto zat die donderdagochtend op de 1e Deltaweg bij Kats in de sloot belandde, is aangehou den. Hij had in de auto zaken vernield waardoor de bestuur ster van de weg raakte. Het in cident vond plaats in de relati onele sfeer. Het ongeluk gebeurde rond 11.15 uur. De bestuurster raakte gewond en werd naar het ziekenhuis gebracht. De passagier werd voor verder onderzoek naar het politiebu reau gebracht. Bij een speek- seltest bleek dat hij amfeta mine had gebruikt. Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunning- en prospectusplicht voor deze activiteit. -Naam (leeftijd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45