II 7 Ik vind het echt irritant als iemand constant foto's van zichzelf maakt Met JB Meijers Met vriendinnen Ondanks dat de mensen die Jessica kennen inmiddels wel weten dat ze het leuk vindt om met BN'ers op de foto te gaan, benadrukt ze zelf dat het geen sport voor haar is. Hoeveel moeite ze doet voor een foto, hangt er voor haar vanaf om welke artiest het gaat en of ze zin heeft om na het concert nog op diegene te wachten. „Ik doe het alleen maar als ik diegene echt leuk vind. Ik zie het een beetje als een blijk van waardering voor hun vak." 'Gewone' foto's Waar Jessica ook naartoe gaat, haar camera is nooit ver weg. Want ook het maken van 'gewone' foto's vindt ze heerlijk om te doen. Zo trekt ze er soms op uit om bijvoorbeeld een mooie zonsondergang te fotografe ren. En daar hoeft ze dan zelf niet op, vindt ze. Maar soms kan ze het op be paalde locaties niet laten om ook zelf even te poseren. zit de camera iets minder dicht op je en heb je een iets 'grotere' foto." Toch behoort een selfie altijd tot de moge lijkheden. „Als er niemand in de buurt is, dan maak ik de foto natuur lijk wel zelf." Muur Maar wat doet ze eigenlijk met die selfies die ze maakt? „Als ik bij een concert wat foto's heb gemaakt, dan zet ik die vaak op Facebook. Daar zit dan meestal ook wel een selfie bij." Ook heeft Jessica een stukje muur in haar kamer speciaal gereserveerd voor selfies met familie en vrienden, zo ziet ze haar meest waardevolle fo- tos iedere dag. Maar verreweg de meeste selfies heeft ze toch op de computer staan. „Allemaal netjes ge sorteerd op datum en met wie ik daar was. Heel overzichtelijk op deze ma nier, zo heb ik een foto snel gevon den." Waar de één uren de tijd neemt voor de perfecte selfie, is dat niets voor Jessica. „Natuurlijk maak ik vaak wel meerdere foto's en kies ik de leukste uit. Soms zie ik dat het iets mooier is als ik mijn hoofd net wat anders draai. Dan maak ik 'm op nieuw. Maar dat is dan ook echt het enige." Het hangt er ook een beetje vanaf waarvoor Jessica de foto maakt. „Voor een nieuwe facebookprofiel- foto neem ik bijvoorbeeld meer de tijd dan voor een snelle foto tussen door." Meer licht Aan bijzondere filters over haar sel fies heen doet ze niet. Ook achteraf bewerken is aan haar niet besteed. „Soms voeg ik een heel klein beetje meer licht toe aan de foto, maar dat is het dan ook wel. Ik houd van 'echte' foto's. Die bewerkte foto met Wille- mijn Verkaik was echt een uitzonde ring." maar weinig 'echte' selfies in te vin den zijn. Het zijn er maar enkele, bij voorbeeld met zanger JB Meijers van The Common Linnets. En dat is geen toeval volgens Jessica. „Ik laat dat soort foto's het liefste door iemand anders maken, bijvoorbeeld door ie mand die ook staat te wachten. Dan „Bijvoorbeeld voor ons apparte ment in Disney World Florida, in het publiek bij een optreden op Concert at Sea of op mijn stoel bij de Musical Awards." zaterdag 21 juli 2018 Jessica Meulmees- ter: „Met deze selfie won ik de selfiewed- strijd. De banner staat nu in mijn kamer. Maar soms ruim ik hem tij delijk even op, want hij is zo enorm groot dat hij veel ruimte in be slag neemt." FOTO LEX DE MEESTER „Deze selfie maakte ik na afloop van het con cert van The Common Linnets in CineCity. Ik stond eigenlijk te wach ten voor een foto met Ilse DeLange, maar ik vond een selfie met JB Meijers ook wel leuk." „Deze selfie is van een paar weken terug, toen was ik met vrien dinnen bij Soldaat van Oranje. Dat was een speciaal moment, want het was moeilijk om het met zijn drieën te plannen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43