School Terneuzen groeit uit zijn jasje Nieuw strandpaviljoen vertraagd 5 VIERDAAGSE ZEEUWEN IN NIJMEGEN Geen wolkje aan de hemel. Dat was, kort samengevat, de Vierdaagse 2018 voor de Zeeuwen die de PZC de afgelopen dagen volgde op hun tocht. De Vierdaagse moet je een keer meegemaakt hebben. ylan van de Velde uit Zaamslag, die met zijn vader Leunis de Vierdaagse in ging, had het bij vlagen zwaar. „Je hebt van die uren dat je het even niet meer ziet zitten. Vooral als je door een lege straat loopt, dan moet echt de knop even om. Maar dan krijg je weer een hi Jive van een kind die je er door heen sleept." Lifehack van Dylan: asprobruis in je bidon. „De tweede dag ben ik daar al om 5 uur 's mor gens mee begonnen. Dat werkt be ter dan een zware pijnstiller in één keer naar binnen gooien. Toen ik dat een keer deed, ging ik bijna on deruit van de sufheid." Dylan verzamelt voetbalshirtjes. Daar heeft hij op de laatste dag veel profijt van gehad, toen hij zijn NEC-shirt aandeed. „NEC is de club van Nijmegen. Die jonge gas ten langs de kant weten natuurlijk niet dat ik uit Zeeland kom. En ze vinden het zó leuk dat je in zo'n shirt loopt, dat je nóg meer bier tjes krijgt! Zo kom je aan je bier, P zeg maar", lacht Dylan. Op zijn va der Leunis heeft vooral de vrien delijkheid van de mensen indruk gemaakt. „De saamhorigheid. De kinderen die je met een blij ge zicht een snoepje aanbieden. De perfecte organisatie. Dit is een evenement waarvan je terugkomt met het gevoel: zo kan het ook, tussen mensen." Max Sievering uit Vlissingen vierde donderdag zijn verjaardag temidden van het Vierdaagse-ge- woel. Hij droeg een T-shirt met de tekst: 'Ik ben vandaag...' en ach terop: '12'. Oma Clasina Sievering vergezelde haar kleinzoon: „Bij J"- een rustpost zei hij tegen een me neer: 'Ik ben jarig.' Toen hebben ze hem opgetild en allemaal voor hem gezongen. Allemaal onbeken den." Max: „Als ik later in het leger zit, ga ik dit misschien nog een keer doen." Rita Geldof-Florusse uit Mid delburg en haar dochter Inge Beu- sen-Geldof uit Domburg beman den Rode-Kruisposten. Het ging vlekkeloos, zegt Inge. „We hebben een heel rustige week gehad en er daardoor ook echt van kunnen meegenieten." Rita: „De behande ling van iemand met een blaar duurt al snel twintig tot dertig mi nuten. Het leuke is dat je tijdens dat behandelen de hele tijd verha len hoort over hoe het onderweg is. Ik heb veel voeten gezien die helemaal stukgelopen waren. Maar ze gaan door op wilskracht, zeker de laatste dag." „De Via Gladiola, die zal me al tijd bijblijven", zegt Mirjam van Hijfte uit Yerseke. „Die laatste vijf kilometer slepen de mensen langs de kant je er doorheen. En de mili tairen, strak in het gelid achter de muziek aan." TERNEUZEN Het is haast on voorstelbaar met het dalende aan tal scholieren in Zeeuws-Vlaan- deren, maar het Zeldenrust-Steel- antcollege (ZSC) in Terneuzen is uit zijn jasje gegroeid. Het ZSC heeft voor het komend schooljaar zoveel inschrijvingen van brugklassers, meer dan drie honderd, dat niet alle leerlingen in het schoolgebouw aan de Zelden- rustlaan terecht kunnen. Het schoolbestuur heeft daarom de gemeente Terneuzen gevraagd gebruik te mogen maken van lo kalen van basisschool De Geule, even verderop in de Rivieren buurt. B en W van Terneuzen moeten hier nog een besluit over nemen, meldt een woordvoerder van de gemeente Terneuzen. Lo kalen in De Geule zijn in principe beschikbaar. De drie basisscholen in de Rivierenbuurt, De Geule, De Hille en De Meerpaal, fuseren met ingang van het nieuwe schooljaar. Het gebouw van De Geule komt leeg te staan. Het ZSC en De Rede, de andere middelbare school in Terneuzen, gaan ook per 1 augus tus samen, maar blijven komend seizoen in de praktijk nog zelf standig functioneren. Schooljaar 2018-2019 geldt als overgangsjaar. Vorig jaar zomer stond er al een tij delijke horecagelegenheid op de Scheldedijk. Het succes smaakt naar meer. De bedoeling is nu een strandpa viljoen te plaatsen dat het hele jaar blijft staan, voor een periode van vijfjaar. „De gemeente Terneuzen is er gelukkig ook enthousiast over", geeft Geernaert aan, „maar voor het verlenen van vergunnin gen staan eenmaal termijnen." Het college van B en W heeft deze week besloten de vergunnin gen te willen verlenen, waarmee ze De bedoeling is nu een paviljoen te plaatsen voor een periode van vijfjaar in procedure kunnen worden ge bracht. Dat is een flinke stap op weg naar realisatie van het strandpavil joen, maar, weet Geernaert, 'we zijn er daarmee nog niet'. Bezwaren kunnen nog worden ingediend en die zullen er vrijwel zeker komen, van een aantal bewo ners van de Scheldekade. Wilmar Wullems is woordvoerder namens de Vereniging Scheldekade Belan gen. „We staan positief tegenover de komst van het paviljoen. Het is een aanwinst voor Terneuzen, maar het gebouw wat er nu gepland is, wordt hoger dan wat er vorig jaar stond. Wij wonen hier met name voor het uitzicht. Dat willen we niet kwijt." Initiatiefnemer Geernaert zegt het plan al aangepast te hebben. Hij wilde het paviljoen van buiten weer aankleden met visfuiken. Dat heeft hij laten vallen. „Ik ben bereid opnieuw met de bewoners in ge sprek te gaan. Hopelijk komen we eruit" Geernaert kan niet inschat ten of het paviljoen er dit seizoen nog komt. zaterdag 21 juli 2018 GO 'Zo kan het ook, tussen mensen' Ondine van der Vleuten D R Judith (I) en Mirjam met de Zeeuwse vlag. '*»et «maal <jt' Rita verzorgt ook op de laat ste dag nog gewonde voeten. f V'i Hf Barometer 2018 47 431 e dag uitgevallen/ivft gestart e oag ui HX3e dag uitgelopen 1^^ uitgevallen niet gestart Vierdaagse uitgelopen zh/tec k bn gg Max viert zijn twaalfde ver jaardag temid den van de vier- daagselopers Dylan (I) en Leunis na de fi nish op de Via Gladiola. Op de dijk bij de Oude Veerha ven in Terneuzen komt weer een strandpaviljoen, maar onduide lijk is nog wanneer. „Procedures nemen helaas meer tijd in be slag dan gehoop", aldus Ivo Geernaert, één van de initiatief nemers. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41