DS 4) heuwia onboksen teaen 30 M ANGELA KIJKT TV ledereen is dol op drama. Dat weet ook de publieke omroep die straks onder leiding van een speciaal hiervoor aangewezen genrecoördinator met 'nog betere' kwaliteitsseries van eigen bodem, het hoofd wil bieden aan giganten als Netflix en HBO. Maar is dat wel zo slim? Omdat u mij na vandaag vier weken moet missen. Omdat de tv ondertussen gewoon doorgaat. En gewoon, omdat het kan: vijf kijktips voor komende tijd, in wil lekeurige volgorde. - Zomergasten met Louis van Gaal. Laat het alsjeblieft geen saai college worden over voetbal en leiderschap. Ik hoop juist de kwetsbare kant zien van de mens Louis. Die misschien wel brult - van de lach dan - om Tom en Jerry en be kent dat hij verplicht met zijn Truus moet mee kijken naar Heel Holland Bakt. En het niet kan laten om aan presentatrice Janine Abbring uit te leggen hoe hij de cheesecake nog beter zou ma ken. Want het blijft natuurlijk Van Gaal. - M. Maandag is Margriet van der Linden weer terug. Grote vraag is natuurlijk: hoe? Zelfde kuif, zelfde decor, zelfde desk? Maar essentiëler: hebben zij en haar team de afgelopen weken ge bruikt om orde op zaken te stellen? Durft ze eindelijk te kiezen tussen een personalityshow en een talkshow? - We Zijn Er Bijna. Na al die regen van vorig jaar in Ierland voert dit jaar de reis naar de hak van Italië. Gelukkig maar, want We Zijn Er Bijna is op zijn leukst met wasjes die opgehangen wor den in de zon, eindeloze jeu de boulessessies en een bakkie Hollandse tevredenheid onder de parasol. Caravan aanhaken en rijden maar. - De Opvolgers. Het debuut van Sander Schim- melpenninck, u weet wel, die leuke van De slimste mens en Quote. Als nuchtere talkshow- gast vind ik hem een verademing, nu is de vraag of hij een programma (over opvolging in fami liebedrijven) kan dragen en presenteren. Het vertrouwen in hem is groot, want de NPO heeft hem benaderd voor een dagelijkse talkshow. Dat hij daarvoor bedankt heeft, neemt me ei genlijk alleen nog maar meer voor hem in. - Laat op Eén. Nog twee weken, dan mag Eva Jinek met zwangerschapsverlof. En voor er weer een ongeëmancipeerde eikel gaat mekkeren dat het allemaal zo lastig is: draai het eens om! Hoe fijn is het niet dat de KRO-NCRV de kans krijgt om het talent Nadia Moussaid meters te laten maken. Wie weet ontstaat er na de primeur van een zwangere latenighttalkshowhost ooit nóg een unicum: twéé vrouwen op de late avond. Ik ga ondertussen een paar boeken lezen, dobberen in het zwembad en tot laat buiten zit ten met een fles limoncello. Over vier weken ben ik er weer, eh.fris en fruitig. Quote van de dag Mijn haar waste ik in de wc van een tankstation en voor mijn make-up keek ik in de zijspiegel van de auto Jeugdserie in de bios Nieuw album Rod Stewart en serie is de roman van nu!" Mediadirecteur Robert Kievit van omroep BNNVARA legt uit. „Iederéén wil tegenwoordig series kijken, ofwel een groot verhaal waar je een tijdlang zoet mee bent. Het heeft de plek van een dik boek ingenomen. Drama is niet aan te slepen, de honger is enorm. Ook hier in Nederland." Vooral in de Verenigde Staten wor den meer dan ooit grote sommen geld in series gepompt. Het leidt tot producties als The Croum (Netflix) en Drama is niet aan te slepen, de honger is enorm. Ook hier in Nederland Westworld (HBO) met de look-and- feel van een bioscoopfilm. In het Hol landse dramalandschap - jaarlijks worden tussen de vijftien en twintig series gedraaid - vallen vooral kreten als 'roeien met de riemen die je hebt'. Druk café Volgens scenarist Frank Ketelaar kostte de eerste aflevering van Be- trayal, de Amerikaanse remake uit 2013 van zijn Overspel (met Sylvia Hoeks en Kees Prins), een slordige 6 miljoen dollar. „Daar maken wij twee complete seizoenen van! Wij moeten altijd binnen de kaders van de zeer beperkte budgetten blijven en dan nóg moet je alles bij elkaar schrapen. In het script schrijf je: 'hij DE STRIJD OM DE KIJKERS zaterdag 21 juli 2018 GO —Zangeres Dolly Parton vertelt op tv over het begin van haar loopbaan FILM De jeugdserie Circus Noël van Avrotros krijgt in februari volgend jaar een eigen bioscoopfilm. Tygo Gernandt speelt een van de hoofdrollen. In de film poogt Karo (12) met haar vrienden een circus te redden van de ondergang. MUZIEK De Britse zan ger Rod Ste wart brengt op 28 september zijn 30ste stu dioalbum uit. Op Blood Red Roses komen dertien num mers te staan. Het album valt samen met het 50-jarig arties tenjubileum van Stewart. V ■u Gudo Tienhooven 44 —Robert Kievit, BNNVARA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30