Of Verstappen rijdt heel snelle tijd 29 m n m m m m m FORMULE 1GP VAN DUITSLAND Duitsland, het land van Audi, BMW, Opel, Mercedes en Porsche. Van Schumacher, Rosberg en Vettel; de Nürburgringen Hockenheim. En toch staat de Duitse Grand Prix onder druk. Wordt met het zwaaien van de zwart-wit geblokte vlag ook voor lopig afscheid genomen van de For mule 1 in Duitsland? De sport heeft het zwaar in Duitsland. Het voelt in Hockenheim als een afscheids- weekeinde. Zo'n 200 kilometer ver derop, op de Nürburgring, is ook al vijfjaar geen Formule ï-race gere den. Voor twee klassieke circuits dreigt het einde. Het lijkt in eerste instantie moei lijk uit te leggen waarom de Duitse GP het zwaar heeft. Een Duitser, Sebastian Vettel, strijdt om het kampioenschap met een Brit in een Duitse auto: Mercedes-piloot Lewis Hamilton. Michael Schumacher is met zeven wereldtitels de meest succesvolle Formule-t coureur ooit. Auto-industrie Er rollen in tal van fabrieken in het land elke dag nieuw Duitse auto's van de band, van Opeis tot Por- sches. En aan de populariteit van de Formule 1 lijkt het ook niet te lig gen. De campings rond de Hocken- heimring staan vol, met ruim 70 duizend toeschouwers is de race van morgen nagenoeg uitverkocht. „Duitsland zou altijd een Grand Prix moeten hebben", vindt Max Verstappen. „Niet voor mij of voor de Nederlandse fans, maar alleen al vanwege de auto-industrie hier." BAANRECORD Heel zonde om een klassieke race te verliezen. De Duitse Grand Prix heeft zoveel historie Het gaat, zoals zo vaak, om geld. Fi-eigenaar Liberty Media vraagt 25 miljoen dollar 'startgeld' van orga niserende circuits. Dat geld is er in Hockenheim en bij de Nürburgring niet. Strenge wetgeving maakt overheidssubsidie nagenoeg on mogelijk. Inkomsten uit tv-rechten, merchandising en advertenties vloeien rechtstreeks in de zakken van het 'Formula One Manage ment'. Kaartverkoop is de enige bron van inkomsten en daarmee komt Hockenheim niet aan de 25 miljoen dollar. GP van Duitsland En dus zit Duitsland op de schopstoel. De 36ste GP in Hocken heim kan zomaar de laatste zijn, of in elk geval voor even. „Heel zonde om een klassieke race te verliezen", zegt Vettel, opgegroeid in Heppen- heim, op een half uur van het cir cuit. „De Duitse Grand Prix heeft zo veel historie, onze automerken zijn wereldberoemd, we zijn een auto- land. Maar waar andere landen be reid zijn te betalen, is Duitsland er nu niet klaar voor geld te steken in de Formule 1." Paradoxaal genoeg zit ook die rijke Duitse racehistorie in de weg, zegt Renault-rijder Nico Hülken- berg. „Misschien is het land race moe, na de titels van Mercedes, Mi chael Schumacher, Nico Rosberg en Vettel. Duitsers zijn een beetje ver wend." Immens populair Vettel vergelijkt de situatie met Ne derland. „Het is normaal dat er veel opwinding is, als iets voor het eerst gebeurt. Max Verstappen heeft echt een hausse gecreëerd, in Nederland en heel Europa. Dat is fantastisch voor hem, maar de hele sport profi teert mee, door alle fans die komen kijken. Hier heeft Michael de sport immens populair gemaakt." Maar de 'Schumania' is logischer wijs gaan liggen. Vettel: „En Duit sers zijn van nature minder snel en thousiast. En waar we een tijd met zes Duitsers op de grid stonden, zijn het nu alleen Nico en ikzelf." Vettel won op de Nürburgring, maar nooit in Hockenheim. Mis schien is morgen wel zijn laatste kans. Het zou voor hem op zijn thuisbaan veel meer betekenen dan alleen 25 belangrijke kampioen- schapspunten. „Absoluut. Uiter aard wil ik winnen en als ik daar mee kan helpen de race te behou den, is dat een mooie bonus. Ik hoop dat de Duitse fans hun vlag gen na het mislukte WK voetbal nog niet hebben opgeborgen. Mis schien hebben ze juist wat geld over voor een barbecue en komen ze hier op de camping staan." Hockenheimring B3 Beachduo naar halve finales Jeroen Zoet langer bij PSV Haase in halve finales in Umag FLITSEN UITSLAGEN zaterdag 21 juli 2018 GO Ook Hockenheim dreigt te verdwijnen Rik Spekenbrink Hockenheim Sebastian Vettel gisteren tij dens de training op de Hocken- heimring. foto hollandse hoogte - Sebastian Vettel (31) HOCKENHEIM Met de snelste tijd ooit gereden op de Hoc kenheimring kende Max Verstappen een prima vrijdag. In de eerste vrije training klokte hij nog de derde tijd, ploeggenoot Daniël Ricciardo was de snelste. In de bloed hete middagsessie verbeterde de Ne derlander het baan record: 1.13,085. Hij was daarmee een fractie sneller dan Lewis Hamilton en Valtteri Bottas, die gisteren bekend maakte zijn contract met Mercedes te verlengen tot 2019. „Maar een baanre cord zegt niets", zei Verstappen. „Voor nu zijn we competi tief, maar we moeten afwachten wat er gebeurt als Ferrari en Mercedes hun vermogens op schroeven in de kwalificatie." De Nederlander zal de buienradar van daag goed in de gaten houden, er is een serieuze kans op regen tijdens de kwalificatie. Snelheid (in km/uur) Bocht nummer Morgen BRON: AFP, FIA DRS-inhaalzone DRS-detectiepunt Circuit Rondes Afstand 4,574 km [67* 306,458 km BEACHVOLLEYBAL Sanne Keizer en Madelein Meppe- link hebben op het EK beachvolleybal overtuigend de halve finales bereikt. Ze versloegen het Spaanse koppel Amaranta Fernan- dez en Angela Lobato in Rotterdam met 2-0 (21-10 21-17). VOETBAL Na Luuk de Jong heeft ook doelman Jeroen Zoet (foto) zijn con tract bij PSV verlengd. De 27-jarige Oranje-internatio nal zette gisteren zijn handtekening onder een verbintenis die hem tot de zomer van 2021 aan PSV verbonden houdt. TENNIS Tennisser Robin Haase is door naar de laat ste vier van het toernooi in het Kroatische Umag. De Haagse prof won in de kwartfinales in twee sets van de Rus Andrej Roebljov: 6-3 7-6 (6). Haase is in het niet al te sterk bezette graveltoer nooi als zesde geplaatst. De arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd van Dennis Bergkamp bij Ajax is per 1 juli ontbonden. Beide partijen hebben een regeling getroffen. De Nederlandse water- poloërs hebben zich ge plaatst voor de tussen- ronde op het EK. Oranje versloeg Turkije: 22-5. De Zuid-Koreaanse aan valler Son Heung-min heeft een nieuw contract getekend bij Tottenham Hotspur tot medio 2023. VOETBAL Oefenduels: Heracles - Sportfreunde Lotte 1-2 SC Cambuur - De Graafschap 0-3 Go Ahead Eagles - Excelsior 0-0 BEACHVOLLEYBAL EK, Nederland. Mannen, eerste ronde: Bouter/Varenhorst (9) - Berg- mann/Harms (Dui, 26) 21-15,19-21, 15-13, Perusic/Schweiner (Tsj, 13) - Boehlé/Van de Velde (29) 21-13, 15-21,15-11. Achtste finales: Brou- wer/Meeuwsen (2) - Krou/Aye (Fra, 24) 24-22,21-15. Vrouwen, kwartfi nales: Keizer/Meppelink (15) - Lobato/Amaranta (Spa, 28) 21-10, 21-17.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29