George Baker Weekend: Gaan we naar de haaien? Noodkreet van Nederlandse gedetineerden aan deze krant Hij stopt pas als zijn vrouw zegt dat het niet meer om aan te horen is De meeste strandgangers hebben geen benul van de betekenis ervan. Doe zelf de quiz.ela Zon, zee en feesten op camping Duinen Strand LexGreve brengt geestelijk vertier met Zeeuwse zondagen Fusiehaven is plots een grote meneer Opwarmend water lokt roofdier naar de Noordzee »P5 Ze slapen op matrassen op de grond in overvolle cellen, terwijl de ratten in de gang rondscharrelen. Blijven dagenlang 24 uur op cel zonder te luchten. Volgens de Nederlandse gedetineerden schendt de Ant werpse gevangenis hun grondrech ten. „Dit zijn folterpraktijken", al dus één van hen. Aanleiding voor hun noodkreet, gestuurd aan deze krant, zijn re cente cipierstakingen in België. Agenten namen de bewaking over. Gevangenen konden toen hun cel niet uit en mochten geen bezoek ontvangen. Ook zeggen gevange nen dat ze niet naar de rechtbank werden gebracht, waardoor ze zijn geschaad in hun verdediging. De drie weken durende staking werd vorige week opgeschort, maar gede tineerden vrezen nieuwe acties. Justitie in België erkent dat er problemen waren in de Antwerpse bajes. „Het waren zware omstan digheden", zegt een woordvoerster. Justitieminister Koen Geens over- Het waren zware omstandigheden legt met de vakbonden om bij vol gende stakingen een minimum- zorg te garanderen. Drugshandel De Antwerpse gevangenis telt rela tief veel Nederlanders. Vanwege de Antwerpse haven zitten er vooral veel verdachten van drugshandel. Met hun noodkreet willen de onge veer zeventig gedetineerden berei ken dat de Nederlandse overheid zich bemoeit met de omstandighe den in de gevangenis. „We willen óf naar Nederland worden overge bracht óf er moeten sancties vol gen", zegt één van hen. „Er worden mensenrechten geschonden." Het regime in Belgische gevange nissen is niet vergelijkbaar met dat in Nederland. Het Comité tegen Foltering (van de Raad van Europa) tikte onze zuiderburen vorig jaar genadeloos op de vingers. Het sprak van een 'exceptioneel serieus pro bleem' dat 'niet thuishoort in een Europese lidstaat'. Tijdens de laat ste staking weigerde de Amster damse rechtbank een verdachte uit te leveren aan België. De zuiderbu ren moeten eerst aantonen dat de gevangeniszorg op peil is. P3 Nieuwsmedia Voor meer Tournieuws pagina 22 en pzc.nl/tourdefrance m DERTIENDE ETAPPE 1. Peter Sagan 03.45.55 2. Alexander Kristoff z.t. 3. Arnaud Demare z.t. 26. Timo Roosen z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Geraint Thomas 53.10.38 2. Christopher Froome +1.39 3. Tom Dumoulin +1.50 'Belgische cel is folterplaats' Dagen op cel zonder te luchten, ratten in de gang en nauwelijks medische verzorging. Het re gime in de Antwerpse gevange nis komt neer op foltering, aldus een noodkreet van circa zeven tig Nederlandse gedetineerden. Ze willen dat Nederland ingrijpt. Koen Voskuil Antwerpen —Justitie in België erkent dat er problemen waren in de Antwerpse gevangenis Zomers 26°C weekend pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 11688 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1