IrichardI Rasoptimist Branson geeft zich nooit echt bloot BRANSON E 19 pees en zag ik dat muziek duur was. Dat bracht me op het idee om een platenzaak en een label te be ginnen. Voor Virgin Records speurden we naar onbekende, maar talentvolle artiesten. Dat lukte wonderwel, met Mike Oldfields TubularBells hadden we meteen een waanzinnig succes te pakken. We groeiden uit tot 's werelds grootste onafhankelijke label." „Op 16-jarige leeftijd startte ik mijn magazine Student, waarvoor ik verhalen schreef én de zakelijke kant deed. Als ondernemer leerde ik snel dat ik zaken uit handen moest geven. Dat doe ik door me met de beste mensen te omringen. Zo houd je tijd over voor jezelf en je familie. Het is het beste advies dat ik iedereen kan geven: put your- selfout of business, maak jezelf zo veel mogelijk overbodig." anders begin volgend jaar. We lig gen op koers, maar het moet veilig kunnen. Vandaar dat we veel test vluchten doen." „Ik hoop volgend jaar mee te gaan, ik zie ernaar uit." „Dan kies ik Larry Page, mede oprichter van Google. Hij is een vriend van me geworden, ik vind hem geweldig. Hij blijft het liefst in de luwte, maar is het brein ach ter Google. Hij heeft iets bedacht dat de hele wereld gebruikt en mede dankzij zijn inspanningen hebben we straks zelfrijdende au to's en allerlei andere mooie dien sten." „Mijn levensfilosofie is 'zeg nooit nee': ik blijf nieuwe dingen doen, anders zou het leven maar saai zijn. Meer serieus, ik heb 70.000 tot 80.000 mensen werken bij Vir gin en ik probeer een verschil te maken in alles wat ik doe." Lacht: „Met de rijkste mannen op aarde strijden is een interessante uitdaging. We begeven ons overi gens deels op andere terreinen. Musk mikt niet op ruimtetoerisme, Bezos deels." „Ik kan alleen voor mezelf spreken, ik denk dat ons ruimteveer VSS Unity dit jaar de ruimte in kan en Ga mee met Peter Langhout Reizen zaterdag 21 juli 2018 Maak jezelf overbodig' Hoe lukt het om zo veel bedrijven te besturen en tijd over te hou den voor allerlei hobby's? U wilt zelf ook mee? Welke ondernemer bewondert u eigenlijk zelf het meest? Wat wilt u nog bereiken in de tijd die u nog heeft? Momenteel bent u in een space race met Amazonbaas Jeff Bezos en Elon Musk. Wie krijgt het eerst mensen in de ruimte: Bezos of Virgin? 5 dgn busreis Single-reis Hart van Duitsland Compleet vanaf 345 Reiscode: BE43553 Een heerlijke reis speciaal voor singles. Ontdek het Thüringer Woud, Weimar, Erfurt en Kassei. O 3 september met vertrekgarantie 7 dgn busreis Muziekherfst Compleet vanaf 599 Reiscode: BE40066 Ga naar de Muziekherfst en de Almabtrieb in Tirol! Geniet van optredens van onder meer Mare Pircher en Hansi Hinterseer. O 2 oktober met vertrekgarantie 10 dgn busreis Kroatische Rivièra Compleet vanaf 569 Reiscode: BE44182 Een busreis naar Kroatië met schitterende excursies naar de Plitvice Meren, de grot ten van Postojna, Rovinj en o.a. Opatija. O 7 september met vertrekgarantie 14 dgn busreis Portugal-Spanje Compleet vanaf 799 Reiscode: BE42497 Bezoek o.a. steden zoals de havenstad Porto, kanalenstad Aveiro, Madrid en Barcelona. O 3 september met vertrekgarantie Richard Brandon: Finding my Virgi- nity Richard Bransons eerste biografie uit 1998 was al geen straf om te lezen, en hetzelfde geldt voor Finding My Virginity. Het boek leest als een trein. Een minpuntje: ook in zijn tweede biografie laat Bran son nooit het ach terste van zijn tong zien. Hij weet dat zijn leven tot de ver beelding spreekt en gunt ons gewone stervelingen wel een openhartig in kijkje in zijn jetset- bestaan. We lezen over Barack Obama, die na zijn afzwaaien meteen vakantie ging vieren bij Branson; de grote brand op zijn eiland waarbij de logerende Kate Branson is en blijft een rasoptimist. Hoewel de biogra fie bijzonder veel namedropping bevat ('Ik zei tegen Barack...'; 'Wanneer Kate (Moss) op Necker is, staat ze op tafel te dansen'; Toen ik met Steve (Jobs) over de iPod sprak'; 'Ik zat in bad toen Nelson Man- dela belde') komt het niet opschep perig over. Rest de vraag of deze biografie het 'mysterie' Richard Branson blootlegt. Niet echt. Branson heeft mensenken nis, dat is duidelijk, maar probeert toch ook overal een slaatje uit te slaan. Zo kunt ook u op zijn tropisch eiland logeren. Een voor waarde: u dient dan wel enkele tiendui zenden euro's mee te brengen. Dat dan weer wel. Richard Branson springt in het water tijdens een reis naar Antarctica die draaide om kli maatver andering (2012). Branson gaat om met ster ren en be kendheden (met de klok mee): tennisser Novak Djokovic (2012), Barack Obama (2016), Nelson Mandela en bis schop Tutu (2007), realityster Kim Kar- dashian en zangeres Britney Spears (2012). FOTO'S VIRGIN DE NIEUWE AUTOBIOGRAFIE Winslett en haar kinderen maar net aan het vuur ont snapten. Maar ook over de dood van zijn beide ouders. Uiteraard gaat Branson serieuzer op zaken in - neem zijn verzet tegen de brexit en de vete met Donald Trump. En komen de te leurstellingen aan bod - zoals het roemloze einde van zijn platenzaken en de ongelukken bij Virgin Trains en SpaceshipTwo. Toch stapt hij snel heen over de zake lijke mislukkingen; Verrassende reizen, eerlijke prijzen! peterlanghout.nl 0172-468800 persgroep29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19