3 dgn Zuid-Limburg 13 Incl. diner „Dat helpt. Ik voelde dat ik wat slapper werd en dat ik aan spierkracht moest winnen. Mijn dochter kickbokste, dat leek me heerlijk. Je gebruikt al je spieren. Ik heb nu een trainer. Het zijn niet alleen je handen die je gebruikt, ook je benen. Ik heb een heel sterk rechterbeen, links is niet veel soeps. Het is veel techniek en kracht. Je bent in drie kwartier doorweekt. Ik ben ervan overtuigd dat sporten van groot belang is; ik heb hele lange werkdagen. Wil je ervoor zorgen dat het een beetje gezond blijft, dat je fit blijft, moet je zorgen dat het fysiek klopt." ger. Ik vond: we moeten hier echt ons best voor doen. Het is gewoon niet gelukt. Dat was op meer fronten zo, maar het was voordeliger voor anderen om dat te wijten aan het vluchtelingenvraagstuk." „Bram van Ojik was nog politiek leider en het ge sprek was in de Amsterdamse Tolhuistuin. Ik her inner me dat nog heel goed. Het was om te kijken of er meer kandidaten waren voor Jesse. Het was niet van: u roept en wij draaien. Ik zie echt wel iets bijzonders in Jesse. Hij laat zich niet gek maken en denkt op de lange termijn. Jesse wil werkelijk din gen bereiken over tien jaar. Dat is een uitzonder lijke kwaliteit. Ik dacht: nou, ik wil heel graag nummer twee onder hem worden." „Ik zat bij de Universiteit van Amsterdam en het College van de Rechten van de Mens. Daar had ik het naar mijn zin, ik wilde niet terug naar de poli tiek. En zeker niet naar de nationale politiek. Dat gevoel kreeg ik sterk bij oplaaiende discussies over paaseieren versus de verstopeieren. Ik moest er niet aan denken daarover te debatteren, dat je er dan helemaal in opgaat! Ik dacht: wegblijven." „Toen ik voorzitter van de Branchevereniging Maatschappelijke Kinderopvang werd, was ik ineens vaak in Den Haag om te lobbyen. Ik werd er opnieuw aan herinnerd welke andere discussies er plaatsvonden. En dat daar besluiten werden genomen. Toen zag ik dat niet alleen over paas- en verstopeieren ging, maar ook over besluiten die de toekomst veel meer vormgeven. Het vuur ontbrandde bij mij, dus ben ik toch gegaan." „Ja, dat klopt. Die wetgeving waar we onze tanden „Maarten (van Poelgeest, red.) kwam ik tegen op de uitslagenavond van de verkiezingen in 1998, hij was raadslid in Amsterdam en werkte bij het Ne derlands instituut voor Zuidelijk Afrika. Ik mocht in die campagne de tas van lijsttrekker Paul Rosen- möller dragen. Tijdens de viering van de overwin ning raakte het aan. Na drie maanden woonde ik bij Maarten. We kregen na een jaar ons eerste kind. Wat we elke keer doen, is dat één van ons flexibe ler is in zijn baan. Die heeft dan de hoofdverant woordelijkheid voor de kinderen." „Soms schakel ik te weinig af. Ik moet eerlijk zeg gen dat ik thuis weieens op mijn kop krijg. Als ik binnen ben, loop ik alsnog naar mijn pc. Wat werkt, is een beetje kletsen met de kinderen. Ik weet niet of ik genoeg afschakel, dat doe ik vooral in recessen en op vakantie. Regelmatig probeer ik 's avonds nog een wandeling te maken met een van mijn vriendinnen uit de buurt. App ik eventjes of ze de hond wil uitlaten. Dan ben ik de hond." in kunnen zetten, komt maar niet. Kijk, het Euro pees parlement was een wetgevingsmachine. Het is duidelijk wat je daar aan het doen bent. In een gemeenteraad ook. In de Tweede Kamer zijn er veel algemene discussies, maar niet iets wat ik kan vastpakken. Want dan komt er weer zo'n ballon van minister Sander Dekker over de voorwaarde lijke invrijheidstelling. Dan wil ik weten waarop zo'n besluit is gebaseerd. Zegt de minister: 'Op mijn gevoel'. Daar kan ik niets mee, want hij heeft nog niets voorgesteld. Dat is op meer terreinen zo. Na de zomer moet ik het heel erg druk krijgen, want alle wetgeving is rond de zomer beloofd." „Er worden door de Tweede Kamer soms op hoge toon moties aangenomen over onderwerpen waar we niet over gaan. Over kraken in Amsterdam. Ik vraag dan aan het kabinet hoe die moties worden uitgevoerd. Nou, die worden dus niet uitgevoerd. Het lijkt wel alsof we Indiaantje spelen waarbij we signalen afgeven. Dan zegt een collega: we hebben een signaal afgegeven. Maar onze kerntaak is niet het afgeven van signalen! We maken wetten, con troleren de regering. We moeten kunnen staan voor onze besluiten. We zijn geen vrijblijvende signalenmachine. Dat vind ik lastig." AAN DE HAAK Vanaf: 4 dagen Veluwe**** 3 dagen Nijmegen**** 0900-2359693 www.Zoweg.nl/dagblad of bel zaterdag 21 juli 2018 GO Gelukkig kunt u zich dan afreageren met kick boksen. Ruim vóór de laatste Tweede Kamerverkiezin gen is u gevraagd of u politiek leider van Groen- Links wilde worden. Had u aarzelingen om na het Europarlement de Tweede Kamer in te gaan? Maar u ging toch. U maakt een getergde indruk als nieuw Kamer lid. Wat is dat toch? Kathalijne Buiten weg (GroenLinks) voelde zich niet met een 'one of the guys' tijdens de kabinets formatie. U hebt een politiek huwelijk. Hoe schakelt u af van Den Haag? Waar verwondert u zich over in de Kamer? MEISJESDROOM „Ik wilde in Amerika op straat gitaar spelen en dan worden ontdekt door Prince." MOTTO „Van mijn ouders heb ik meegekregen: altijd zelf blijven nadenken. Maar ook: heb oog voor de ander, neem verantwoordelijkheid. Het oog hebben voor de ander, vind ik de mooiste, maar ook de moeilijkste opdracht." BRIEF LUBBERS „Ik schreef minster-president Lubbers over kernwapens toen ik een jaar of 12 was. De grootmachten konden 87 keer de wereld ver nietigen. Ik snapte niet dat je meer dan één keer de wereld moest vernietigen. Ik kreeg een handgeschreven brief van hem terug dat hij het ook niet begreep. Dat vond ik eigenlijk heel lief." é.M( Slaap in het dorpje Schin op Geul, bekend om haar schilderachtige omgeving met Romeinse boerderijen en witte huisjes. De ideale uitvalsbasis om sfeervol Valkenburg en Maastricht te ontdekken. Tip: Bezoek het Drielandenpunt in Vaals 2 nachten in 3* Hotel Restaurant Op de Beek (8,0) 2 keer een uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een diner (hoofdgerecht) Gratis wifi, parkeren en wandel- en fietsroutes Aankomsten t/m december. Betaal pas bij aankomst 4* Hotel Mennorode, Elspeet (8,1) 3 nachten incl. ontbijtbuffet Incl. welkomstkopje koffie iLQ Gratis parkeren en wifi #v.a. 4* Van der Valk Cuijk - Nijmegen (8,3) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Gratis parkeren en wifi #q Aankomsten t/m september 70cpg Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13