Maatregelen voor fietsers Goesenaren boos na vergeefs wachten op monteur Enduris VLISSINGEN 4 7*3 Netbeheerder TenneT heeft de maatregelen opgesteld naar aanlei ding van een brandbrief van omwo nenden. Zij lieten TenneT weten te vrezen voor gevaarlijke situaties nu de komende tijd veel vrachtwagens over de Zanddijk en Olzendedijk rij den. Het vrachtverkeer voert zand en steen aan voor de aanleg van een werkeiland in de Oosterschelde bij Krabbendijke. Om de omwonenden tegemoet te komen, heeft TenneT met de gemeente Reimerswaal, wa terschap en provincie maatregelen opgesteld. Er komen extra verkeersborden te staan die weggebruikers waarschu wen voor het zware vrachtverkeer. En fietsers op de Molendijk kunnen een bord verwachten dat hen wijst op een alternatieve en minder drukke route via de Olzendepolder. Daarnaast zijn verkeersregelaars ingeschakeld voor twee kruispun ten. Hissen 07.30 en 09.00 uur be geleiden zij de fietsers op de krui singen Zanddijk-Olzendedijk-Mo- lendijk en Koksedijk-Nieuwland- seweg. Na de schoolvakantie begint een campagne die gericht is op de vei ligheid van (school)fietsers in com binatie met bouwverkeer. Omwonenden hadden het liefst gezien dat TenneT de route zou verplaatsen naar de Oude Rijksweg en de Schapendijk of zou kiezen voor de aanvoer van materialen via het water. Beide alternatieven zijn volgens TenneT geen optie omdat de Oosterschelde beschermd ge bied is en de route over de Scha pendijk te veel haakse bochten be vat. Voordat het traject Zanddijk-Ol- zendedijk in beeld kwam, liep de route door Oostdijk. Na protest uit het dorp werd dat alternatief ge schrapt. Enduris had Wagenaar per brief la ten weten dat een monteur vrijdag een slimme meter zou komen in stalleren. „Ik was er speciaal voor thuisgebleven", vertelt de slijterij eigenaar. „In mijn plaats heb ik dus een personeelslid laten komen wer ken. Voor niets, dus." Wagenaar belde naar Enduris en kreeg te horen dat het niet nako men van de afspraak waarschijnlijk met ziekte te maken had. „Kan ge beuren, hoor", vindt hij. „Maar laat het dan even weten." De mede werkster van de klantenservice zei dat men bij Enduris behalve een postadres geen contactgegevens heeft, volgens Wagenaar. „Maar het is 2018. Typ in Google even mijn naam en adres en je hebt een tele foonnummer." Hij zegt nog niet te willen spreken van onbeschoft ge drag, en wil Enduris de kans geven om nadere uitleg te geven en het goed te maken. Uit reacties op be richten van Wagenaar op Twitter en Facebook blijkt dat ook andere Goesenaren voor niets op een mon teur zaten te wachten. Een woordvoerster van Enduris laat weten dat door ziekte en storin gen afspraken niet konden worden nagekomen. „De regels zijn dat een monteur aanwezig moet blijven tot zo'n storing is opgelost." Dat de wachtende mensen niet zijn ver wittigd, komt volgens haar omdat het netwerkbedrijf geen telefoon nummers had. „Door de nieuwe privacywet mogen wij daar in an dere systemen ook niet naar zoe ken." Enduris werkt volgens de woordvoerster aan een systeem waarbij mensen via internet afspra ken kunnen verzetten en op die manier ook hun telefoonnummer kunnen doorgeven. „Maar het blijft de verantwoordelijkheid van de klant." Wagenaar heeft inmiddels een officiële klacht ingediend en wacht een reactie daarop af. ZOMERMARKT BOULEVARDS Zondag 22 juli 10.00- 1 8.00 UUR IN DE REGIO Expositie Ineke de Vries Dansavond in De Spinne Zeemanslied MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 21 juli 2018 BE - j aMKCTimMK^ r A Fietsers maken zich zorgen omdat de komende tijd veel vrachtwagens gaan rijden over de Zanddijk en Olzendedijk bij Yerseke. foto mechteldjansen Verkeersregelaars, een veilig heidscampagne en extra ver keersborden. Deze drie maatre gelen moeten de veiligheid van met name fietsers op de Zand dijk en Olzendedijk bij Yerseke verbeteren. Ellen Jobse Yerseke „Dat je een keer een afspraak niet kunt nakomen, kan gebeu ren. Maar laat het even weten!" Marco Wagenaar uit Goes zat gisteren een paar uur tever geefs te wachten op een mon teur van de Zeeuwse netwerk beheerder Enduris. En hij was niet de enige. Rob Paardekam Goes WAARDE Wie 'De roeping van Mattheus', 'Het kabinet van de ad vocaat' en 'De ban kier en zijn vrouw' wil bekijken, moet respectievelijk naar Gent, Valenciennes en München afrei zen. Zeeuwen die de schilderijen van Marinus van Rey- merswaele (1490- 1567) dichterbij huis willen bekijken, kunnen de ko mende maanden ook in Waarde te recht. Kunstenares Ineke de Vries exposeert in de foyer van het dorpshuis Meer waarde haar werk. Naast drie kopieën is ook haar eigen werk te bekijken: Zeeuwse stads- en dorpsgezichten en bloemen. De foyer is van maandag tot en met zaterdag open voor publiek. GOES Dansclub 'De Vriendschap' houdt vandaag een dans avond voor paren en alleenstaanden. Onder het genot van een hapje en een drankje kan er de hele avond ge danst worden. De deuren zijn open vanaf 20.00 uur. De kosten bedra gen 5 euro per per soon. Wijkcentrum De Spinne is te vinden aan de Joseph Lun- slaan 7 in Goes. VEERE Ter gelegenheid van de 25ste van Loon Hardzeildag treden vandaag de 4tuoze Matroze, bekend van het Ne derlandse Zee manslied, op in het Rondeel aan het Veerse Meer. Het optreden is gratis en begint om 20.00 uur. HELLINGBAAN fodhtf-t' VLISSINGEN Dertig jaar lang kon Heieen Matthijsse uit Vlissingen het strand niet op. Maar gisteren reed ze onbe kommerd over de vlonders van paviljoen Pier 7 naar bene den, via de nieuwe hellingbaan vanaf Boulevard Evertsen. „Perfect", is haar oordeel. „Ook voor mensen met rollators." De andere leden van Werkgroep Gehandicapten Walcheren zijn eveneens enthousiast. Beneden wacht een strandrol- stoel voor transport naar de waterkant. Manager Niek Damen van Pier 7 beloofde Heieen ermee naar de vloedlijn te duwen. Want een vlonderpad heeft Vlissingen nog niet. FOTO RUBEN OREEL BAARLAND Oude Polderdijk 2, 13.00-17.00 uur: Ex positie 'Binding' GOES Grote Markt, 09.00- 16.00 uur: Week markt; Wijkcentrum de Spinne, 20.00 uur: Dansavond voor paren en alleen staanden 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.00-10.00 uur: Buitentraining (bootcamp) voor 50+'ers KAMPERLAND Jacobadijk 10, 10.30-12.30 uur: Ezelwandeling door de polders van het Veerse Meer KLOETINGE Geerteskerk, 10.00- 16.00 uur: Open stelling kerk; 15.00 uur: Zomerconcert Henk Tazelaar MIDDELBURG Hoofdingang Park Toorenvliedt, Kou- dekerkseweg, 13.30 uur: Rondleiding door het park; Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur: Vertoning 'Don't Worry, he won't get far on foot' en 'Three billboards outside Ebbing, Missouri' THOLEN Eendrachtsweg 3, 10.00-16.00 uur: Zeeland Veilig Pop- up Store met vanaf 13.00 uur: Aanwe zigheid Rode Kruis; Koorkerk van de Grote Kerk, 14.30- 15.00 uur: Concert Mannenensemble 'Con Anima'; Oude Stadhuis, 15.30-16.30 uur: Concert Minou den Hals (harp) WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt WOLPHAARTSDIJK De Kunstwei, 12.00- 24.00 uur: FunFest Outdoor, festival met muziek, kunst en theater ELLEWOUTSDIJK Het Fort van Elle- woutsdijk, 11.00-17.00 uur: Cultuurfestival Oel- jebroelje GOES Slot Oostende, 14.00 uur: Rondlei ding door het Slot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 122