FIJNE GASTROPUBS INDEDALES wg magazine 43 Scones The Fountaine Inn ligt in het schilderachtige Linton. In de pubs zijn vaak scones te be stellen, met clotted cream en jam. Historisch In het charmante marktstadje Gras- sington wandel je door eeuwenoude straatjes. 1 The Buck Inn, Malham Te vinden naast het brug getje van Malham, waar het bezoekerscentrum van het Yorkshire Dales National Park staat. Ver trekpunt voor talrijke wandelingen. De pub werd in 1874 gebouwd op de plaats waar waar schijnlijk een drovers inn stond, een herberg voor schapendrijvers. Op de menukaart staan veel regionale producten en pubfood als hamburgers, maar dan op een mo derne manier gemaakt. Aanrader: een gourmet burger met gerookte kaas. De inn heeft elf tweepersoonskamers. Vanaf €103. thebuckmalham.co.uk 2 The Fountaine Inn, Linton Alleen al de ligging is prachtig: midden in Lin ton met zijn klassieke Dales-huisjes en Foun- tains Hospital, een 18de- eeuws armenhuis. Het interieur van de inn is een voorbeeld van een oude pub in een nieuw jasje. Zo hangt er geen hertenkop boven de haard, maar een modern wit exem plaar. Ook het gebruik van grijs en aardetinten draagt bij aan de sfeer. Tip: lunch op het terras met uitzicht op Linton. Vijf mooie tweeper soonskamers. Vanaf €86. fountaineinnatlinton.co.uk 3 The Kings Head, Kettlewell Kaas uit Wensleydale, bier uit Wharfedale en het vlees komt van boe ren uit de omgeving: het is wel duidelijk waar The Kings Head voor staat. De gastropub, eigendom van chef-kok Michael Pighills, staat in het dorp Kettlewell, een gezellige en populaire basis voor veel gasten van het Yorkshire Dales National Park. Wie na de maaltijd wil blijven slapen, heeft de keuze uit zes kamers, met prijzen variërend van €80 tot €104. thekingsheadkettlewell. co.uk 4 The Angel Inn, Hetton Is gelegen in het piep kleine Hetton en biedt uitzicht op een vallei met prachtige rotswand. Ver schillende wandelingen beginnen er recht voor de deur. The Angel heeft behalve een goede keu ken negen sfeervolle kamers in twee nabije panden, waarvan een ooit de bank van het dorpje was. Tweeper soonskamers vanaf €170. angelhetton.co.uk Zo vind je andere goede adressen: thegoodpubguide.co.uk engiish-inns.co.uk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 107