Fantastische huisdieren met een kort lontje ,IW._ ,m, 'Zoals Thorbecke de rechten van de katholieken verdedigde' Met enige regelmaat vinden erbijtincidenten met agressieve honden plaats. Corgi Chucky uit Vlissingen werd op het strand slachtoffer van een rottweiler en overleefde dat niet. Dierenarts Diender uit Vlissingen ziet helaas elke maand wel een doodgebeten hondje in zijn praktijk: „De daders zijn thuis meestal fantastische huisdieren, maar op straat hebben ze een kort lontje." R°jeM „Als je alleen maar het verhaal houdt wat de WD tot dusver doet, zo van 'het is een gevaar', dan leidt dat tot afstand", zegt Van Aartsen. Als waarnemend burgemeester van Amsterdam herhaalde hij eind fe bruari zijn oproep dat je strengge- lovige moslims (salafisten) de hand moet reiken. WD-fractieleider Klaas Dijkhoff reageerde toen met de opmerking dat hen dan meteen duidelijk ge maakt moet worden dat 'integratie beter is dan je van ons af te keren'. Eerder pleitte de WD voor een ver bod op salafistische organisaties. Van Aartsen vreest voor ver deeldheid in de samenleving door de opstelling van de politiek, en vindt dat zijn partij moslims ook moet beschermen: „Als het gaat om geweld en terreur moet je de harde aanpak kiezen, dat hebben we in Den Haag ook gedaan met de ron selaars." Maar: „Er is een grote groep mos lims die zich keurig gedraagt. Daar zitten ook orthodoxe aanhangers bij. Als je continu zegt: 'jullie deu gen niet', werkt dat ontwrichtend. De groep moslims vormt voor een belangrijk deel de nieuwe midden groep van Nederland. Als je dan al leen maar het verhaal houdt wat de VVD tot dusver doet, leidt dat tot afstand." Voorbeeld De VVD moet op dit punt een voorbeeld nemen aan Johan Ru- dolph Thorbecke, de tgde-eeuwse liberale grondlegger van de parle mentaire democratie, vindt de voormalig minister. „Katholieken hadden een totaal achtergestelde positie toen. Ze zouden te veel in Rome en de Paus geloven. Thor becke trok zich daar geen moer van aan, beschermde hun rechten, en heeft veel gedaan voor de emanci patie van katholieken. Laat de frac tie, ja ook Mark Rutte, daar eens over nadenken." Van Aartsen (70) nam vorige week afscheid als interim-burge meester van Amsterdam. „Het was geen makkie. De stad voelde zich verweesd achtergelaten." P8 Nieuwsmedia TWAALFDE ETAPPE ALGEMEEN KLASSEMENT Deze rottweiler is niet de hond die ChücKy aanviel, f^togetty images 1. Geraint Thomas 2. Christopher Froome 3. Tom Dumoulin 49.24.43 +1.39 +1.50 pagina 18 en n7r nl/tru irrl«=»frapQ@ 1. Geraint Thomas 05.18.37 2. Tom Dumoulin +0.02 3. Romain Bardet +0.03 Van Aartsen roept eigen VVD op moslims te beschermen De landelijke VVD kiest wat par- tijprominent Jozias van Aartsen betreft een te negatieve koers als het gaat om Nederlandse moslims. De partij moet (streng- gelovige) moslims juist bescher men, zegt hij in een interview met deze krant. Niels Klaassen Amsterdam Lokaal een onweersbui pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1