NYNKE DE JONG Miljoeneninjectie om zelfmoorden terug te dringen Middellandse 088 - 70 70 600 TOPCRUISE VOOR SPOTPRIJS €20 2 i 6 Column Tijdens mijn zwangerschaps verlof las ik Vrienden tegen wil en dank, het boek van Wilma Borgman en Max van Weezei over het kabinet Rutte II. Een interessant boek over forme ren, pijnpunten en onderlinge verhoudingen. De schrijvers hebben gesproken met veel bewindspersonen uit het kabinet, en wat me het meest is bijgebleven, is dat ze allemaal een soort platonische verliefd heid voelen voor Stef Blok. Hij is zo slim, hij weet hoe je uitersten dichter bij elkaar kunt brengen, hij komt met originele oplossingen voor pro blemen. Allemaal hielden ze van Stef. vervangen door Rutte III, en na een korte break is Blok ook weer van de par tij, als minister van Buiten landse Zaken. Het kan zijn dat hij tijdens die break heel hard op zijn hoofd is gevallen. Of allemaal enge rassentheorie-boekjes heeft gele zen. Want ik heb het gevoel dat we ineens een heel andere Stef Blok hebben gekregen. Op opnames die in het bezit zijn van het tv-programma Zembla zie je hem tijdens een besloten bij eenkomst zeggen: „Noem mij een voorbeeld, van een multi-etnische of multiculturele samenleving, waar de oorspronkelijke bevolking nog woont. En waar een vreedzaam samenlevingsverband is. Ik ken hem niet." Ook noemt hij Suriname een 'failed state', en dat zou ook komen door 'etnische opde ling'. Wat zijn dit voor bela chelijke uitspraken van Bruggenbouwer Blok? Wij leven hier toch vreedzaam? Voor V zover ik weet woedt er hier geen burgeroorlog. Wat zijn dit voor uitspraken van een minister van Buitenlandse Zaken? Wat ma ken wij ons druk over Russische Trollen die online haat en ver deeldheid zaaien, wanneer onze minister van Buitenlandse Zaken gewoon hetzelfde doet? Blok zegt zelf dat hij deze uit spraken deed om het debat aan te wakkeren; hét argument van men sen wier woorden niet lekker val len. Als Blok de multiculturele sa menleving zo'n fiasco vindt, dan rot hij toch lekker op? Want dit is de realiteit, en daar zie je het maar mee te doen. Ga lekker op de Noordpool je eigen Stef Blok-sa- menleving oprichten, vol witte mannen van middelbare leeftijd die idiote uitspraken doen. Want zo'n minister van Buiten landse Zaken kunnen we missen als kiespijn. Als Blok de multiculturele samenleving zo'n fiasco vindt, dan rot hij toch op? Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS) meldde onlangs dat het aantal zelfmoorden vorig jaar is toegenomen tot 1917, dat zijn er 23 meer dan in 2016. Specifiek het aantal zelfmoorden onder jonge ren liet een flinke stijging zien. Met het extra geld, dat jaarlijks wordt toegevoegd aan het budget van de stichting 113 Zelfmoord preventie, moeten mensen met suïcide-neigingen beter worden begeleid. Er kunnen meer profes sionele en vrijwillige hulpverle ners worden aangetrokken en ex tra trainingen worden gegeven aan bijvoorbeeld huisartsen en scholen. Ook wordt er flink geïnvesteerd in de vindbaarheid en bereikbaar heid van 113 Zelfmoordpreventie, bijvoorbeeld via sociale media. „Elke zelfmoord staat voor een wereld aan verdriet en machte loosheid. We moeten ons tot het uiterste blijven inspannen om het aantal suïcides terug te dringen", aldus Blokhuis. Hij laat weten extra aandacht te willen geven aan het terugdrin gen van zelfmoord onder lesbien nes, homoseksuele, biseksuele, transgenders en interseksuele jongeren. Jongeren uit de doel groep worden betrokken om de informatie te verbeteren. t Extra geld is nodig voor begeleiding en voorlichting 113 Zelfmoordpreventie verleent anonieme hulp aan mensen die kampen met zelfmoordneigin gen. Door het extra geld stijgt het budget van de stichting naar 5,4 miljoen euro per jaar. Blokhuis maakt ook een totaalbedrag van 15 miljoen euro vrij voor onder meer onderzoek naar suïcide. Zit u in de knoop met uzelf en/of wiltu praten over zelfdodingKijk voor hulp en advies op 113.nl of bel 0900-0113. Normaal 49V nu v.a nu v.a. ronden de prijzen af! Toeslag buitenhut v.a.ti»^ Kijk voor méér cruises op onze website {O JAAR reizen nl donderdag 19 juli 2018 GO @Nynke Blok Nu is Rutte II inmiddels Het kabinet trekt twee miljoen euro extra uit in een ultieme poging om het aantal zelf moorden en zelfmoordpogin gen terug te dringen. Dat heeft staatssecretaris Paul Blokhuis (Volksgezondheid) gisteren laten weten. Maarten van Ast Heerlen All Inrliicivo! korting Uniek concept! Incl. vliegreis vanaf Eindhoven 1/ All Indusive Incl. alle maaltijden drankjes Incl. comfortabele busreis Prachtige route met o.a. Napels, Civitavec chia (Rome) Livorno Villefranche-sur Livor Dusseldorf Keulen vecchia onn Andernach Koblenz Barcelona Mainz Rüdesheim Echt een topreis voor een topprijs! Boek nu deze 8-daagse 4-sterren All Indusive cruise over de Middellandse Zee, met vertrek in september oktober. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1089: nu bij ons v.a.slechts €700! U vaart een volle week naar vrijwel alle highlights van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. U verblijft aan boord van het heerlijke 4-sterren cruiseschip MS Sovereign en u hoeft zich geen moment te vervelen! Neem bijvoorbeeld een duik in het zwembad of ontspan in het fitness- en wellnessgedeelte. Verras uw smaakpupillen in één van de restaurants met een verscheidenheid aan gerechten en geniet 's avonds van een spectaculaire show in het theater. Dit wilt u niet missen! stipreizenn l/crpseb Ontdek 7 bijzondere bestemmingen in het prachtige Duitsland tijdens deze All Indusive Rijncruise van Stip Reizen. Gedurende 8 dagen geniet u van een goed verblijf aan boord van het MS Allegro U verblijft op basis van volpension, en ontvangt maar liefst €100 bartegoed! Onderweg doet u prachtige steden aan als o.a. Rudesheim, Koblenz en Bonn. Aan het einde van deze heerlijke cruise wordt u per comfortabele busreis teruggebracht naar de door u gekozen uitstapplaats in Nederland. Mogen wij u 23 september verwelkomen aan boord van het enige echte Stip-schip? Graag tot dan! stipreizen.nl/crrrab Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €25/€35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijde van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6