i Inspectie: meerdere klachten over te hete werkplekken Johnson: deze brexit miserabel t 5 Samsung <mgb) Galaxy S9 '<ê*i UB m \1Bvvm Ai i i f#r 1 4 HITTE OP WERKVLOER Boris Johnson hield gisteren zijn af scheidsspeech in het Britse Lager huis om zijn vertrek als minister van Buitenlandse Zaken toe te lich ten. Johnson begon positief. Hij zei trots te zijn op het werk dat hij met zijn ministerie had verzet, en dat dit allemaal niet mogelijk was ge weest zonder de steun van zijn hooggeëerde vriendin Theresa May. „Iedereen die met haar werkt, kent haar moed en veerkracht", zei hij. Daarna was het over met de lof. Johnson blikte terug op de Lancas ter House-speech, waarin May an derhalf jaar geleden haar brexit plannen uiteenzette. „Dat was een goede visie, dat waren mooie plan nen. Maar sinds Lancaster House is er een mist van zelftwijfel over ons neergedaald. We zijn er nooit in ge slaagd die plannen om te zetten in een onderhandelingspositie. En nu na, achttien maanden heimelijk te- rugkrabbelen zijn we aangekomen bij het Chequers-akkoord." In dat akkoord, dat vorige week is afgesloten met de Europese Unie, is niets meer overgebleven van de be loftes, vindt Johnson. Op alle be langrijke gebieden geeft May veel te veel weg aan de EU. Zo hebben de Britten volgens Johnson met deze plannen veel minder bewegings vrijheid om vrijhandelsakkoorden te sluiten met andere landen. „Als we doen alsof dat niet zo is, dan ma ken we de fatale fout de intelligen tie van het volk te onderschatten." Wat volgens Johnson overblijft is een brexit in 'name onlyhet heet wel brexit, maar het is het niet. Daar kan hij zich niet achter scharen. Maar, zegt hij: „Het is nog niet te laat om de brexit te redden. Laten we terugkeren naar de glorieuze Lancaster House-plannen. Chequers is een democratische ramp, waarin we ons blijven voe gen naar de EU terwijl we niet weg kunnen, maar tegelijkertijd niet mee kunnen beslissen." Toen Johnson na afloop van zijn speech ging zitten, kreeg hij een paar schouderklopjes van de con servatieven om hen heen. Wat May van zijn teksten vond is niet duide lijk, ze ontbrak tijdens de speech. Ze moest zich ergens anders tegen over een commissie verantwoorden voor haar brexitstrategie. 5 GB Data Onbeperkt min/sms p/mnd* donderdag 19 juli 2018 GO t it.M a K h drinkwater zat Werknemers doen deze warme periode wekelijks meldingen over oververhitte arbeidsomstandigheden. Vakbond FNV zegt dat het ri sico van een warme werk plek nog te vaak onderschat wordt. Sander van Mersbergen Den Haag De Inspectie SZW kreeg deze maand tot nu toe acht berich ten binnen over bedrijven waar het op de werkvloer te heet zou zijn. Een woordvoerder van de voor malige arbeidsinspectie stelt dat er tot nu toe geen sancties zijn opgelegd. „We wijzen be drijven op de maatregelen die ze kunnen nemen en controle ren vervolgens of ze daar ook naar handelen." De meeste meldingen komen uit winkels. Volgens Erik van de Haar, adviseur arbeidsomstan digheden bij de FNV, denken vooral kleinere bedrijven te licht over het werken bij hoge tem peraturen. „Maar het kan echt gevaarlijk zijn, vooral in beroe pen waarin concentratie be langrijk is." Volgens de wet mogen werkne mers stoppen met hun bezighe den als het te warm is, maar er is geen keiharde temperatuur- grens. Volgens sommige cao's mogen arbeidskrachten vol gens een tropenrooster werken als de temperatuur 25 graden of meer bedraagt. Bij 40 gra den Celsius is het toegestaan om te stoppen met werken, met behoud van loon. De FNV ontwikkelde een Hit- testress Calculator, een instru ment waar ook de Inspectie SZW naar verwijst. Die houdt ook rekening met de vochtig heid ter plekke en met de kle ding die de werknemer draagt of moet dragen. De vakbond is verantwoordelijk voor twee van de acht meldin gen bij de inspectie, stelt Van de Haar. „Wij krijgen de laatste tijd wekelijks meerdere meldin gen binnen van werknemers, maar bekijken dan eerst of er echt iets aan de hand is, en of we er zelf met het bedrijf uit kunnen komen. Als dat niet zo is maken we melding bij de in spectie." De klachten waarvan de FNV melding maakte, kwamen van een bouwvakker die te lang in de zon moest werken, en van iemand uit de vervoerssector die in een voertuig zonder air conditioning moest rondrijden. „Er was in onze ogen geen sprake van ernstig gevaar", aldus een woordvoerster van Inspectie SZW. Het is nog niet te laat om de terug te keren naar de oorspron kelijke brexitplannen, denkt de Britse voormalig minister van Buitenlandse Zaken Boris Johnson. Hij noemde de exit plannen van Theresa May 'een miserabel niemandsland'. Suse van Kleef Londen Totale toestelkosten 528,00 Eenmalige bijbetaling €0,00 Totaal kredietbedrag 528,00 Termijn bedrag 22,00 Duur overeenkomst 24 maanden Vaste debetrentevoet 0% 1194 Let op! Geld lenen kost geld aJÊ Bergen op Zoom Breda Dordrecht Etten-Leur Goes Middelburg Oosterhout Roosendaal Rotterdam Terneuzen Tilburg Vlissingen Waalwijk Barendrecht 18,00 voor je abonnement 22,00 voor je toestel Krijg nu €2,50 korting met 2 abonnementen op 1 adres.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5