Bord vertelt oorlogsdrama LAK SP"t sikkEns 8 Goes brandt even geen onkruid meer weg Dat Poortvliet de Tweede Wereldoorlog niet ongeschonden doorkwam, is sinds woensdag te lezen op een informatiebord aan de Smidsstraat. Het is het eerste van in totaal 22 toeristische informatieborden die door de gemeente Tholen komen te staan. Het exemplaar in Poort vliet werd onthuld door wethou der Hommel. De borden bevatten informatie over de meest uiteenlo pende onderwerpen, zoals de Vliedberg in Westkerke, de haven van Tholen en de bunkers in Sta- venisse. En zware onderwerpen worden niet geschuwd, zo toont het bord in het dorp Poortvliet. Onbewoonbaar Daar stortte op 3 maart 1945 een onbemand Vi-vliegtuig neer in de driehoek tussen de Smidsstraat, de Stoofstraat en de Zuidelijke Ach terweg. De explosie die volgde, maakte twintig huizen onbe woonbaar en kostte vier inwoners het leven. Op het bord staan hun namen: Benjamin Reeders (43 jaar), Goozina Reeders-Linde- boom (41), Wilhelmina Reeders (53) en Boelle Lindeboom (79). En kele nabestaanden woonden woensdag de onthulling van het bord bij. De onbemande Vi werd in eer ste instantie door de Duitsers ge bruikt om Engeland aan te vallen. Later werd Antwerpen het doel. Daarmee kwam Tholen in de vuurlinie te liggen. Tussen novem ber 1944 en maart 1945 zijn in de gemeente liefst 42 exemplaren neergestort. Bevrijding Dat in Poortvliet 'slechts' vier slachtoffers vielen, komt doordat nog niet alle geëvacueerde inwo ners waren teruggekeerd na het door de Duitsers onder water zet ten van het eiland in februari 1944. Na de bevrijding van Tholen, eind 1944, keerden de inwoners lang zaam terug en probeerden hun le vens er weer op te bouwen. IN DE REGIO Fietstocht 55- pius Zomerconcert Con Anima Concert op harp en carillon GOES De gemeente Goes stopt tijdelijk met het bestrijden van onkruid vanwege de aanhou dende droogte. In Goes wordt onkruid bestre den door het weg te branden. Volgens een woordvoerster is momenteel het risico te groot dat daardoor brandjes ontstaan. Als de droogte voorbij is, wordt de bestrijding weer opgepakt. De gemeente waarschuwt dat door de maatregel het onkruid de komende dagen wat hoger kan groeien dan normaal. „Maar gelukkig gaat door het warme weer het meeste onkruid vanzelf dood." Al eerder besloten diverse Zeeuwse gemeenten op aan dringen van Veiligheidsregio Zeeland, tijdelijk geen onkruid meer weg te branden in droge gebieden. Daarmee willen ze voorkomen dat ze onbedoeld natuurbranden veroorzaken. XD HIGH GLOSS oogglanslak De verfbron b.v. Livingstoneweg 5C 4462 GL Goes info@verfbron.nl www.verfbron.nl S2U Allure donderdag 19 juli 2018 Wethouder Frank Hommel (uiterst rechts) en de oudste nazaat Ben Reeders naast hem. „Zonder mijn omgekomen grootouders waren wij hier allemaal niet geweest", aldus Reeders. foto mechteld jansen Rob Paardekam Poortvliet 'S HEER HENDRIKS KINDEREN Het Goese Oude renwerk organi seert vandaag een fietstocht voor 55- plussers. De route is 25 kilometer lang en voert de deelne mers langs kleine, groene weggetjes richting Lewedorp. De fietstocht begint om 13.30 uur. Er wordt gestart vanaf het Heer Hendrik huis in 's Heer Hen drikskinderen. Aan de tocht zijn geen kosten ver bonden en vooraf aanmelden is niet nodig. THOLEN Mannenensemble Con Anima geeft zaterdag een zo merconcert in de koorkerk van de grote kerk in Tho len. Con Anima zingt vooral a ca- pella en de muziek die zij ten gehore brengt staat maar bij weinig mannen koren op het reper toire. Er worden zowel religieuze als wereldlijke liederen gezongen. Het con cert begint om 14.30 uur. Con Anima staat die avond onder leiding van Jan Wesdorp. THOLEN Harpiste Minou den Hals verzorgt zater dag een stadhuis concert in Tholen. Den Hals speelt klassieke nummers, maar ook jazz, mo dern, tango en Zuid-Amerikaanse muziek. Aanslui tend bespeelt gast- beiaardier Serafima Yavarouskaya om 15.30 uur het caril lon van het Stad huistorentje. De gehele serie stadhuisconcerten is te vinden op www.keldermans- concerten.nl. Politieagenten reden gisteren een dagje mee met de stoomtrein Goes-Borsele, om een beeld te krijgen van spoorlopers en mensen die overgangen gevaarlijk overste ken. „We zien het als machinisten bijna dagelijks", zegt Rei- nier Zondervan van de stichting Stoomtrein Goes-Borsele. „Mensen die de spoorlijn als wandelroute gebruiken, of au tomobilisten die de rode lichten op de overgang negeren en nog snel even oversteken." foto stichting stoomtrein goes-borssele AGENTEN IN DE TREIN RUBBOL Hoogwaardige hooggla. duurzaamheid voor te: Email extra brillont a' pour température» i Hejglans alkydemall HOOGGLANS SIGMA COATING S Extreem weerbestendig. moximool onderhoudsvrij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59