44 Strakke dansmoves in aerobicpakje v fjliii* v 9 CHECK DIT! Filips Pieters (66) uit Belsele (B) is hoboïst en musicus. Hij was docent aan de Zeeuwse Muziekschool en Toonbeeld. Sinds 2003 is hij artistiek adviseur van de Zomeravond concerten aan Zee. Schoonheid „Ik houd van schoonheid. Als kind koos ik voor de hobo omdat ik de ho bopartij in de Bach Passionen zo mooi vond. Maar ik had ook belang stelling voor beeldende kunstvor men. Ik ben musicus, maar ik geniet van de architectuur tijdens de reizen naar Dubai, waar mijn zoon woont, en van de andere levenshoudingen in Maleisië en Thailand. De rode draden in mijn leven zijn dus muziek en kunstgeschiedenis en het begeleiden van jonge musici." (Zeeuws-)Vlaming „Ik was vroeger toch een heel be deesde jongen. Ik was Vlaming, maar kende Zeeland wel. Ik heb geconcer teerd in Axel, Hulst, Oostburg en an dere plaatsen, maar toen ik een aan stelling als docent kreeg in Hulst en Terneuzen, dacht ik oei, ik in Neder land lesgeven? Hoe moet ik dat gaan uitleggen. Ik vond die Nederlanders zo praatvaardig... een beetje domi nant. Het was dus even slikken, maar eigenlijk ging daarna alles vanzelf. De Zeeuwse taal klinkt niet zo Hol lands. Ik heb leren babbelen in Zeeuws-Vlaanderen. Hoe langer je hier komt/werkt hoe meer dialect woorden je herkent. Als je aan de tongval en woordkeuzes hoort aha, die is van Zaamslag en die is van Cadzand, dat is plezierig. Toen voelde ik me thuis als (Zeeuws-)Vlaming. De (kunstmatige) grens vervaagde." Grens „Weet je, de grens is voor mij niet echt, maar je merkt het wel. In Ne derland is de huizenbouw anders en er zijn betere wegen en fietspaden. Goed onderhouden grachten en wa terlopen. Je kunt er beter ademen, door de open ruimte. Daar is niet de lintbebouwing die zo specifiek is voor Vlaanderen. Vroeger vond ik wel dat als ik de grens overging ik ook de culinaire veelheid aan smaken kwijt was, maar dat is nu veel veran derd." Zeelandgevoel „Of ik een Zeelandgevoel heb. Ja, Ik vind de mensen ten noorden van de Wester- schelde zakelijker, een beetje koel maar het is wat dubbel. Voor mij is de provincie Zeeland een geografische/ bestuurlijke bepaling. Een stuk land dat doorsneden wordt door de Schelde, en die splitsing geeft me toch links of rechts een ander ge waarwording. Ik vind de mensen ten noorden van de Westerschelde zake lijker, een beetje koel. Ze spreken ook gepolijst en netjes. De sfeer is afstan delijker, meer stads. Zeeuws-Vlaan deren is gemoedelijker, zowel in de zachtere taalklank als in de humor. Ik houd van de kortere afstanden tussen de dorpen en gehuchten, het land schap met de grote rijke akkers en veel boompartijen. Ik houd van de dijken omdat ik altijd nieuwsgierig ben naar wat erachter ligt. Ik wil ruimte om wolkenstructuren te zien. Dat mis ik in Oost-Vlaanderen van wege die ellenlange lintbebouwing." Favorieten „Ik heb wel een paar favoriete bezig heden en/of plekjes in Zeeuws- Vlaanderen: wandelen met familie en vrienden over de wallen in Hulst, een Hollands maatje uit het vuistje eten op een markt of eens lekker Zeeuwse mosselen eten. En een lek ker plaatselijk biertje op het markt pleintje in Groede na de zomer avondconcerten gaat er ook wel in." Klassieke muziek „Ik ben vanaf mijn geboorte onderge dompeld in klassieke muziek. Maar mijn interesse voor muziek is steeds breder geworden. Dus van Gregori aans tot en met hedendaags muziek, maar ook wereldmuziek, jazz en nieuwe pas gecomponeerde muziek. Ik heb een enorme gedrevenheid om dit alles te ontdekken. Dat mondde uit in een aansturende rol en toen ik gevraagd werd om lid te worden van de Raad van Bestuur van het Symfo nie Orkest Vlaanderen en artistiek adviseur van de Zomeravond Con certen aan Zee in West-Zeeuws- Vlaanderen, heb ik geen moment ge twijfeld. Concerten aan Zee De Zomeravond Concerten bezitten nu een internationaal niveau. Er tre den veel jonge musici op en de con certen zijn afwisselend vanwege de brede waaier aan stijlen en de varia tie aan instrumentale en vocale sa menstellingen. Ik zoek een heel jaar naar de juiste samenstelling. Het is een professionele hobby en een uit dagend puzzelwerk." donderdag 19 juli 2018 GO 'Altijd nieuwsgierig naar wat er achter de dijk ligt' Jeanette Vergouwen —Filips Pieters Filips Pieters: „Ik heb leren bab belen in Zeeuws-Vlaanderen." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Woensdag 25 juli: Paul Heyman (cello) en Isil Bengi (piano), Zomer avondconcerten aan Zee, N.H. Kerk Cadzand, 20.00 uur. Naam voorstelling: Flashdance The Musical Wie: Ann Van den Broeck e.a. Genre: musical Leeftijd: familie Waar: Kursaal Oostende Wanneer: dinsdag 24 juli 20.00 uur tot en met zondag 5 au gustus 14.00 uur Wie kent dat, dat je je geld verdient met iets waar je passie niet ligt? Wantje droomt van iets totaal anders? Zo ook de jonge Alex. Zij werkt overdag als lasser in een staalfa briek, maar ze droomt ervan om professioneel danser te worden. Het blijft bij Alex niet alleen bij dromen, want ze leidt een dubbelleven om haar droom te ver wezenlijken. 's Nachts treedt ze namelijk op als danseres in een club. Maar ze wil meer: toegelaten worden op een prestigieuze bal letschool. Ze krijgt steun van haar oude balletlerares Hannah, een rol die vertolkt wordt door de Vlaamse actrice Ann Van den Broeck. Ondanks de gevulde dagen van Alex volgt er een romance met haar baas Nick. En dat zou haar droom nog wel eens in de weg kunnen komen te staan. Kon je in Nederland in de Albert Verlinde-pro- ductie nog genieten van M De musical 'Flash dance' werpt je even terug naar de jaren 80. Anouk Maas en Jim Bakkum als Alex en Nick, in België is geko zen voor de originele Engelstalige versie. Dat betekent dat naast Van den Broeck de rest van de cast bestaat uit in ternationale acteurs en dansers. De musical Flashdance werpt de ouderen onder ons terug naar de jaren 80, toen de film op het witte doek verscheen. Denk aan danseressen in strakke aerobicpak jes (mét string) en fel gekleurde beenwar mers. Ook de hits uit die tijd zullen weer te horen zijn, zoals 'Maniac', 'Manhunt' en de titeltrack 'Flash dance - What a Feeling'. En ja, Alex trekt nog een keer aan het koor tje, zodat ze een plens water over zich heen krijgt. Net als op de ti- telposter. —Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54