Nieuwe Ant-Man is een verademing Particulier en voyeuristisch gedoe onder de Franse zon De president ligt onder vuur 7 ANT-MAN AND THE WASP Douglas ook nog tijd voor andere in teresses. Zo zal hij zich als lijstduwer inzetten om de Democraten een meerderheid in de Amerikaanse se naat te bezorgen. „Dat is veel beter voor ons land." Zelfheeft de acteur geen politieke ambities. „Man, er is te veel over mij bekend. Te veel lijken in de kast. Dat is een kansloze zaak." Bovendien heeft hij nog een ander doel voor ogen. „Ik wil mijn golfspel verbete ren. Ook dat vergt veel tijd." Man-film werd gevraagd, wist ik am per iets van het genre. Maar mijn zoon zei: pa, doe het. Het is goed voor je carrière. Door zijn toedoen zit ik hier dus. Ik heb er geen spijt van. Ik maak eindelijk films die mijn kinde ren willen zien. Zelfs in Basic Instinct zijn ze amper geïnteresseerd. Daar komt nog iets bij. In deze film speelt Michelle Pfeiffer mijn echtgenote. Wat kan een man zich nog meer wensen?" In het dagelijks leven is Douglas getrouwd met collega Catherine Zeta-Jones. Hun huwelijk kende veel ups en downs. De twee gingen en kele jaren uit elkaar. Maar sinds 2013 Michelle Pfeiffer speelt mijn echtgenote. Wat kan een man zich nog meer wensen? is de verstandhouding weer prima, geeft Douglas aan. „We werken alle bei hard, maar maken wel tijd vrij om samen met de kinderen op vakantie te gaan. Dat is wel een heel gepuzzel. Ik zit hier in Parijs en Catherine is nu bezig met een tv-serie voor Facebook. Ook dat is nieuw voor mij. Onlinebe- drijven krijgen Hollywood steeds meer in hun greep. Ik weet niet of dat een gunstige ontwikkeling is, maar het is interessant om te volgen." Vreselijk mens De agenda van Douglas zit redelijk vol met werkafspraken. Als produ cent is hij nog altijd bij diverse films en series betrokken. Zoals Nurse Ratched, een afgeleide tv-se- rie over de vreselijke verpleegster uit One Flew Over the Cuckoo's Nest, de film die hem als producent een Oscar opleverde. „De serie zit nu bij Netflix. Daar wordt de reeks verder ontwikkeld. De kijker gaat meema ken waarom Ratched zo'n vreselijk mens is geworden." Gelukkig heeft Mektoub, My Love: Canto Uno El Presidente De club loopt leeg en je vrienden zijn dronken en geil. Jij bent on dertussen broodnuchter, uitgeput en vol schaamte over dit door fe romonen gestuurde, hedonisti sche feestje dat maar blijft duren. Dat gevoel roept ook dit bijna drie uur tellende drama op, waarin de hoofdrollen vooral lijken wegge legd voor lichamen van mooie jonge vrouwen. In 1994 keert Amin, een jonge scenarioschrij ver, uit Parijs terug naar Zuid- Frankrijk om daar met jeugd vrienden vakantie te vieren. Al lerhande liefdesperikelen voeren er de boventoon, maar Amin blijft vooral toeschouwer. Steeds vaker bekruipt je het gevoel dat het ei genlijk de filmmaker zélf is die naar de billen van de meiden kijkt. En dat voelt een beetje, tja, voyeuristisch. Kechiche won met La vie d'Adèle (2013) terecht vele prijzen, maar ook toen filmde hij dergelijke ongemakkelijke scènes. Door het naturelle spel van de ac teurs en het mooie camerawerk wordt er in Mektoub gesuggereerd dat er van alles gebeurt, maar in feite bestaat dit vederlichte ver haal vooral uit particulier gedoe. - Marieke Nieuwdorp Wie zich wel eens afvraagt wat zich tijdens een topberaad tussen wereldleiders kan afspelen, mag zeker de Argentijnse speelfilm El Presidente niet overslaan. Gevolgd worden de perikelen tijdens een conferentie van Latijns-Ameri kaanse presidenten en premiers die in Chili onderhandelen over olieprijzen. Het verhaal concen treert zich op de (fictieve) Argen tijnse president (gespeeld door Ricardo Darin, een van de beste acteurs uit Zuid-Amerika) die het tijdens de bijeenkomst zwaar te verduren krijgt. Niet alleen wordt hij betrokken bij een corruptie schandaal waarvoor hij niet direct verantwoordelijk is, ook in zijn privéleven gaat een en ander mis. El Presidente krijgt gaandeweg het karakter van een thriller. Is de Argentijnse president het slacht offer van een complot om hem in diskrediet te brengen, of schuilt er toch een grond van waarheid in de beschuldigingen? De film van Santiago Mitri gaat tekeer te gen politiek machtsmisbruik en is zeker de moeite waard voor wie van dit soort complotachtige fictie houdt. - AZ. donderdag 19 juli 2018 jk. Kijk op de site bij/trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week -4 Michael Douglas in Ant-Man and The Wasp. foto walt disney Michael Douglas DRAMA Regie: Abdellatif Kechiche Hoofdrollen: Shaïn Boumedine, Ophélie Bau A De hoofdrollen lijken vooral weggelegd voor lichamen van mooie jonge vrouwen. FOTOCINÉART DRAMA Regie: Santiago Mitri. Hoofdrol len: Ricardo Darin, Christian Slater en Dolores Fonzi. gehackt. Zijn alter ego als de Mie renman is een ge heim dat slechts een paar mensen uit zijn omgeving kennen. Een van hen is de wetenschapper Hank Pynn (Mi chael Douglas), die verantwoor delijk is voor de technische snuf jes van het pak dat Ant-Man draagt. Hij heeft Lang nodig om zijn laboratorium te beschermen tegen aanvallen van buitenaf, vooral van de vrouwelijke schurk Ghost die door muren kan binnendringen. Ant-Man and the Wasp leunt deels op speciale effec ten. Er wordt drif tig gespeeld met formaten. Zo kan Ant-Man reusach tige proporties aannemen, maar zo pietepeuterig als een mier zijn. Het laboratorium kan verkleind worden tot een attachékoffer. De charme van de film is toch het persoonlijke ka rakter van het verhaal. De per sonages zijn met elkaar verbonden door familieban den, wat de in houd - nu eens geen poging om de wereld te red den - ten goede komt. Een ver ademing ten opzichte van de vorige su perhelden- films. -AZ. ACTIEKOMEDIE Regie: Peyton Reed. Hoofdrol len: Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lily en Michelle Pfeiffer. Hoe groter hoe beter, hoe kleiner hoe fijner. Met dit principe wordt gretig gejong leerd in de tweede film over de Marvelstrip held Ant-Man, de man in het mie- renpak. Opnieuw speelt Paul Rudd de ti telheld. Bij de bur gerlijke stand is hij bekend als Scott Lang. Hij is tot enkele jaren huisarrest ver oordeeld, nadat hij in een vo rige Marvel film compu ters van de overheid had

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52