I I m m 0) r* 6 isM i Chaos troef in rammelend drama over rassenrellen ■P Voor de tweede keer in zijn carrière speelt Michael Douglas (73) een belangrijke rol in een superheldenfilm: Ant-Man and The Wasp. „Mijn kinderen zijn eindelijk eens in mijn werk geïnteresseerd." mrrrT Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Mamma Mia! Here We GoAgain Skyscraper i ACTIE Disobedience 4 FILMNIEUWS Superjuffie in première in Utrecht Rol van schurk voor Idris Elba WÊÊ PT Kings De laatste jaren heeft Daniël Craig weinig geluk gehad met de filmrollen die hij speelde als hij niet als James Bond moest opdraven. Of hij speelde verdienstelijk in redelijke films die flopten - zoals Logan Lucky (2017) - of hij zit in films die helemaal de plank misslaan. Dat laatste is met Kings het geval. De titel verwijst onder meer naar het proces in 1992 toen politieman nen in Los Angeles werden vrijge sproken voor het genadeloos neer knuppelen van Rodney King. Die uitspraak leidde tot massale rellen, waarop de film van regisseur Deniz Gamze Ergüven focust. Halle Berry speelt een soort op vangmoeder die zich bekommert om ogenschijnlijk kansarme jongeren - acht in totaal - die zij thuis opvangt. Craig speelt haar overbuurman, een man met een drankprobleem. Hij heeft met haar een soort haat-liefde verhouding. Als de rellen hun toppunt berei ken, komt het stel nader tot elkaar, wat een geforceerde, goedkope in- druk maakt op de kijker. De film rammelt aan alle kanten, zit chao tisch in elkaar en maakt totaal niet duidelijk wat de eventuele bood schap is. Solidariteit? Verwijst de titel ook naar die andere King, dr. Martin Luther King jr? De film is net zo cha otisch als de plunderingen van des tijds. - A.Z mière van zijn laatste film bij woonde. „Zo'n lange staat van dienst bete kent dat ik nog altijd meetel. Dat is een klein wonder. Zes jaar geleden heb ik een ernstige vorm van tong kanker overwonnen. Ik had hier ei genlijk niet moeten zitten, zoveel van mijn goede vrienden uit Hollywood zijn inmiddels overleden. Onder wie Larry Hagman, die je misschien uit de serie Dallas kent. Ook hem heb ik overleefd." Openhartig Douglas is iemand die altijd open hartig over zichzelf praat. Ook over zijn vader Kirk, die andere Holly- woodlegende. „Ik bel hem dagelijks op. Waar ik ook ben. Hij hoopt in de cember 102 te worden. Samen heb ben wij meer dan honderd films op onze naam staan. Dat is veel voor een familie. En daar komen er nog meer bij, want mijn dochter wil ook gaan acteren." "oor Douglas kent Holly- ood geen geheimen, hoewel ij pas enkele jaren op de hoogte is van de stripverfil mingen van Marvel Comics. „Toen ik voor de eerste Ant- ichael Douglas komt er eerlijk voor uit. Van de dialogen die hij in zijn rol als de wetenschapper Dr. Hank Pym in de Marvelstripverfilming Ant-Man and The Wasp moet uitspreken, be grijpt hij geen snars. „Laatst stelde een journalist mij een vraag over quantumtheorie. Ik zat met de mond vol tanden. Ik weet niet eens of ik in mijn rol als dr. Pym onzin zit uit te kramen. Dat het toch overtuigend klinkt, heeft ge woon met mijn vak te maken. Acte ren is namelijk zo goed mo gelijk liegen." Als leugenaar heeft Douglas een lange staat van dienst opgebouwd. Hij glorieerde in films als Wall StreetRomancing The Stone, The War of The Roses en natuurlijk Basic Instinct onder regie van Paul Verhoeven. „Ik zit dit jaar vijftig jaar in het vak", rekent hij voor in Parijs, waar hij in Disneyland de Europese pre- donderdag 19 juli 2018 GO 4 ^1 B"1—7 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Skyscraper €218.000 2 (1) Incredibles 2 €205.000 3 (2) Jurassic World: Fallen Kingdom €131.000 4 (3) The First Purge €118.000 5 (4) Ocean's 8 €110.000 MUSICAL De opvolger van de eerste ABBA-mu- sical speelt zich vooral in het verleden af. Wie is de vader van Sophie? De drie kandidaten zijn Colin Firth, Pierce Brosnan en Stellan Skarsgard. Hun jonge evenbeelden komen niet echt uit de verf, maar Lily James als de jonge Donna steelt de show. Dwayne Johnson draagt deze actie film die zich helemaal afspeelt in het hoogste en veiligste gebouw ter we reld in Hong Kong. Als terroristen zijn gezin bedreigen, moet Johnson - met anderhalf been - voor redding zorgen. Spektakel gegarandeerd. DRAMA Rachel Weisz en Rachel McAdams spelen twee vriendinnen uit een streng joods milieu in Londen. Beide vrouwen voelen zich tot elkaar aange trokken. Dat wordt door de gemeen schap niet geaccepteerd. Welke keuze maken zij vervolgens? ÈfA FAMILIEFILM De familiefilm Superjuffie van de makers van Mees Kees gaat in première tij dens het Neder lands Film Festi val (NFF) in Utrecht. Super juffie is geba seerd op de po pulaire kinder boekenreeks van Janneke Schotveld. Juf Josje verandert in Superjuffie als ze een mys terieus beeldje ontdekt. ACTIEFILM Idris Elba (be kend van de serie Luther gaat de schur kenrol spelen in Hobbsand Shaw, een afge leide van de succesvolle Fast and Furi- ous-serie. De overige rollen in deze film over snelle auto's en misdaad zijn voor Dwayne Johnson en Jason Statham. De première is in de zomer van 2019. E G 'Mijn vak is zo goed mogelijk liegen 9 DRAMA Regie: Deniz Gamze Ergüven. Hoofdrollen: Halle Berry en Daniël Craig. A Daniël Craig treft het niet met het script van Kings. fotoimagine Ab Zagt T Michael Douglas wordt lijstduwer om de Democraten aan een meerderheid te helpen: „Dat is veel beter voor ons land." FOTO PHOTO NEWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51