Oeljebroelje geeft talent een kans V 5 Helden in het Park in Eeklo Cultuurfestival Isabella Perez, Edmar Castaneda, Pe tra van der Heide, Park Stickney en Rosetty de Ruiter. Minou treedt op als solo-harpiste, maar speelt ook mee in diverse orkesten en ensem bles. Zo treedt zij af en toe op bij on der meer het Delfts Symphonie Or kest. Ook is zij harpdocente bij Mu ziekcentrum Forte in Nieuw-Lekker- land. „Ik heb bewust gekozen voor de opleidingen Uitvoerend en Docerend Musicus, want ik wil mijn passie graag overdragen. Harp is een prach tig instrument, dat tegenwoordig ook in moderne kleuren en uitvoeringen wordt gemaakt." Twijfel is er nooit geweest. Voor Minou was het harp en zal het harp blijven. Zij heeft het zelf nooit als strenge discipline ervaren, maar ze erkent dat het uiteraard veel inzet vergt om de talrijke mogelijkheden van dit instrument tot in de finesses te leren beheersen. „Je hebt een doel voor ogen en als je de beste wilt zijn, moet je er veel voor doen. Je gaat niet op vakantie en in het weekend ben je er ook mee bezig. Je doet geen spor ten waarbij je je vingers kunt blesse ren. Of waarbij je eelt verliest, dus je gaat niet zwemmen, je doet de afwas met handschoentjes. Je maakt zestig uur per week achter je instrument." 'Een romantische zomer' luidt de titel van het concert dat Minou den Hals zaterdagmiddag geeft in Tholen. „Ik vertel iets over de geschiedenis van de harp. Muzikaal beschouwd, vertrek ik vanuit Nederland naar het zuiden, speel ik muziek van diverse componisten en ik wil Zuid-Ameri kaans en met tango en flamenco ein digen. Een echt zomers concert." Wereldmuziek Orgel Marktconcerten in Goes Veel ervaring met festivals heeft ze nog niet. Sterker nog, het is pas de eerste keer dat Anne Pijnenburg op een festival staat. De jonge ani mator werd door de organisatie van Oeljebroelje ontdekt bij een expositie in Middelburg. „Het CBK Zeeland (Centrum voor Beeldende Kunst, vormgeving en architec tuur, red.) organiseert ieder jaar de tentoonstelling 'De Zeeuwse lich ting'. Daar waren werken te zien van geboren of woonachtige Zeeu wen, die net afgestudeerd zijn. Vo rig jaar heb ik mijn opleiding ani- Het is een heel mooi compliment en een eer dat ze me gevraagd hebben matie aan de kunstacademie in Breda afgerond. Ik stond op de ex positie met mijn afstudeerproject, een animatiefilm genaamd 'Blos som'. Blijkbaar vond de organisatie van Oeljebroelje deze zo goed, dat ze me gevraagd hebben om de film ook op het festival te laten zien. Ui teraard was ik gelijk enthousiast. Het is een heel mooi compliment en een eer dat ze me gevraagd heb ben." Plaats van handeling voor Oelje broelje is net als in eerdere jaren het fort van Ellewoutsdijk. De in 1835 gebouwde verdedigingslinie biedt ruim plaats aan kunstenaars van allerlei pluimage. De hele dag door is er live muziek en er is on der andere een kunstmarkt met 43 Zeeuwse kunstenaars. In een van de kazematten (ruimtes binnen het fort) wordt de film van Anne afgespeeld. „De film duurt iets van tweeëneenhalve minuut. Vergis je niet, daar heb ik een jaar lang aan gewerkt. Voor iedere seconde film waren 25 animaties nodig. Ik heb er keihard voor moeten werken, maar de beloning was er gelukkig in de vorm van mijn bachelor-diploma. Dat ik nu ook nog eens gevraagd wordt voor een expositie en festi val is echt geweldig. Al helemaal omdat het in Zeeland is. Tegen woordig woon ik in Tilburg, maar ik ben geboren in Goes en opge groeid in Kamperland." Ontdekken Een overkoepelend thema in haar werk heeft Anne niet echt. Op haar website zijn dan ook uiteenlo pende animaties te zien. „Ik kan door van alles geïnspireerd wor den. Zo vroeg mijn zusje bijvoor beeld een keer hoe het water toch omhoog gaat in een kraan. Daar heb ik een animatie over gemaakt. 'Blossom' gaat over een meisje dat een vlinder probeert te vangen. Of het lukt, laat ik uiteraard in het midden. Dat moeten de mensen zelf maar komen ontdekken." Momenteel is Anne vooral bezig met het zoeken van een baan. Een hele opgave, want de markt voor animators is klein. „Er zijn een aantal studio's in Nederland. Ik hoop dat ik bij een van deze stu dio's een baan kan vinden. Het lijkt me geweldig om later mee te werken aan grote filmprojecten. Dat zou ik niet in mijn eentje wil len doen hoor, dat is bijna niet te doen qua hoeveelheid werk. Ik heb nog geen baan gevonden, maar ben voor mezelf uiteraard veel bezig met het maken van nieuw werk. Mijn animaties zijn altijd in 2-D. Bij het maken van 3-D tekeningen ben ik veel te veel bezig met de techniek van het computerpro gramma. Ik heb tekenen altijd al geweldig gevonden, maar kwam er pas tijdens mijn studie achter dat animatie het best bij me past. Illu stratie is ook leuk, maar toch vooral erg statisch. Animatie past perfect bij me, ik kan mijn gevoel er helemaal in kwijt." donderdag 19 juli 2018 Minou den Hals in zomerserie Stichting Anthonie Keldermans: za terdag, Oude Stadhuis Tholen, aan vang 15.30 uur. Minou den Hals werd als jong kind al beto verd door de klank kleur van de harp. FOTO ELISA Het openingscon cert van de reeks Helden in het Park in Eeklo (B) wordt vol gende week niet verzorgd door de le gendarische Ebo Taylor. De 82-jarige Ghanese muzikant is ziek. Hij wordt ver vangen door Kiala The Afroblaster. Kiala Nzavotunga (foto) groeide op in Kinshasa en trad op bij meerdere bands. Hij richtte in 1984 zijn eigen afrobeat band op. Het tweede optreden wordt verzorgd door Eugene Ampadu. Hij liet zich inspireren door Ghanese folk en afrobeat. Donderdag 26 juli, Heldenpark Eeklo, 20.00 en 22.00 uur. Stichting Muziek in de Grote Kerk Goes verzorgt traditiegetrouw ook deze zomer twee marktconcerten met bespelingen op het Marcussenorgel in de Grote Kerk. Paul Kieviet, organist in Sommelsdijk en Middelharnis, speelt zaterdag werken van J.S. Bach. Jos Vogel, organist van de Sint Jacobskerk in Vlissingen en docent aan de Zeeuwse Muziekschool, concerteert dinsdag. Hij speelt muziek van George Friedrich Han del en Samuel de Lange sr. Zaterdag en dinsdag, Grote Markt Goes, 13.30 uur. Jong Zeeuws talent de kans geven het beste van zichzelf te laten zien. Dat is het doel van cultuurfestival Oeljebroelje, dat georganiseerd wordt door de Culturele Raad Borsele. Een van deze talenten is Anne Pijnen burg (22). Bas Dingenouts Anne Pijnenburg Oeljebroelje: zondag, fort Elle woutsdijk, 11.00-17.00 uur. Anne Pijnenburg laat op Oeljebroelje haar animatiefilm 'Blossom' zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50