Mosselen en muziek l|t2£r M Harp past ook bij pop en samenzang 4 Concert Ze kon als peuter het woord 'harp' amper zeggen toen de vonk al oversloeg. Minou den Hals (26) treedt zaterdag op in het Oude Stadhuis in Tholen in de serie Anthonie Keldermans concerten. Mosselseizoen wordt officieel geopend in Bruinisse Duo SaxYon treedt op Haar ouders wilden het eerst even aan zien. Een kind van amper vier jaar dat volledig gefasci neerd is door een harp? Dat waait wel over, dachten ze, maar die kleine Mi nou bleek een doorbijtertje. „Ik plukte met mijn vingers aan waslij nen en toen we dan toch eindelijk naar een open dag bij de muziek school in Dordrecht gingen, liep ik direct op de harpen af en moesten mijn vader en moeder wel constate ren dat ik echt heel graag harp wilde leren spelen." Minou was wellicht nog te jong om zich het moment su prème te herinneren, maar veronder stelt dat ze een harp heeft gezien en gehoord en direct werd betoverd door de klankkleur. „Het mooiste van een harp is dat er niks tussen zit, geen toets of een strijkstok. Het is echt de klank die je helemaal zelf maakt." Schootharpje Nou was het wel een onhandig in strument. „Zou je niet beginnen met een gitaar, een fluit of gewoon met algemene muzikale vorming?", pro beerden haar ouders nog. Daar was Minou niet voor te porren en haar halsstarrigheid resulteerde op haar Het mooiste van een harp is dat er niks tussen zit, geen toets of een strijkstok. Het is echt de klank die je helemaal zelf maakt zevende verjaardag in een schoot harpje. „Ik was er niet van weg te slaan, kreeg les op de muziekschool en speelde er thuis ook uren en uren op." Ze werd groter, het schoot harpje werd vervangen door grotere Keltische harpen en tenslotte een ei gen harp. Rond haar dertiende diende zich een volgende keus aan. Haar mu ziekdocente adviseerde een proefles bij het conservatorium in Rotter dam. Zij voorzag dat Minou daar uit de vijver voor jong talent zou wor den gevist. Vrijwel alleen dan maak je kans om in dat wereldje terecht te komen. Die proefles werd dus ge volgd en leverde direct de uitnodi ging voor een auditie op, maar vader en moeder Den Hals wilden toch graag dat hun dochter eerst haar vwo zou afmaken. Een compromis werd gevonden. „Vanaf mijn vijftiende MUZIEKSCHOOL ging ik naar het conservatorium, eerst alleen in het weekend voor al gemene muzieklessen, koorlessen, kamermuziek, samenspel, eigen in- strumentlessen. Later kwamen daar ook avonden bij en het laatste jaar atheneum heb ik via het volwassen- onderwijs gedaan, zodat ik ook over dag naar het conservatorium kon." Minou vond bij het Rotterdams conservatorium Codarts de beste klik met haar verschillende muziekdo centen. Ze wilde zich bekwamen in het rijk gevarieerde repertoire. Naast klassiek speelt zij ook jazz, modern, pop, tango, religieus repertoire en Zuid-Amerikaanse muziek. Ze schoolde zich extra met het volgen van cursussen en masterclasses bij onder meer Alfredo Rolando Ortiz, 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Q Visserijdagen Saxofoon/accordeon donderdag 19 juli 2018 GO Geboren voor de Ali Pankow 44 Minou den Hals, har piste Minou den Hals is harpdo- cente bij Muziek- en Cul tuurcentrum Forte in Nieuw-Lekkerland. Naast het zelf optreden, zegt zij het lesgeven ook heerlijk te vinden. Haar jongste leerling is vijf jaar en de oudste zestig plus. „Ik probeer zoveel mogelijk maatwerk te leveren en dus aan te sluiten bij per soonlijke wensen. Daarom bewerk ik veel muziek voor de leerlingen. Het geeft mij energie als ik zie hoeveel plezier de cursis ten beleven aan het be spelen van dit instru ment." Volgens Den Hals begint inmiddels door te dringen dat harp ook geschikt is voor popmuziek en voor begeleiding van samen zang. Meer info: www.mcforte.nl. De komende dagen bruist het in Bruinisse. Tijdens de Visserijda- gen kunnen bezoekers er mosse len eten en genieten van kermis, braderie en muziek. Andere mu ziek is er onder meer in Oostka- pelle, Eeklo (B) en Goes. Vandaag wordt het startschot voor alweer de 57ste editie van de Visserijdagen in Brui nisse gegeven. Met dit drie daagse evenement wordt tradi tioneel het mosselseizoen ge opend. Om 14.00 uur vanmid dag wordt 'Miss Visserij' geko zen, een titel die de winnares een jaar lang mag dragen. Ge durende het evenement zal zij zich in dienst stellen van het promoten van 'het zwarte goud'. Naast een schier onein dige voorraad mosselen zijn er onder andere ook een kermis en braderie in het dorp. Op vrij dag en zaterdag zullen er ver schillende foodtrucks staan in de haven. Gedurende het hele weekend is er live muziek. Hier voor zijn verschillende podia gebouwd op het havenplateau en in de cafés van Bruinisse. Jaarlijks hoogtepunt is altijd de vlootschouw, waarbij bezoe kers op een van de verschil lende mosselschepen kunnen meevaren. De Visserijdagen worden afgesloten met een vuurwerkshow. In totaal wor den, net als andere jaren, on geveer 50.000 bezoekers ver wacht uit binnen-en buitenland. Vandaag, morgen en zater dag, Bruinisse. Stichting Oostkapelle Cultureel nodigde het duo SaxYon uit om in de reeks zomeravondconcerten een recital te verzorgen. SaxYon bestaat uit Marijke Schroer (saxofoon) en Ellen Zijm (accordeon). Een aparte instrumentale combinatie die warm en natuurlijk overkomt. Beiden zijn conservatorium geschoold. Op het asna maait programma com posities van J.S. Bach, B. Martini, Frescobaldi en Moessorgski. Woensdag, Dorpskerk Oost kapelle, 20.00 uur. .iv..':

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49