3 SylviaWitteman Zomerse saxofoon De wereld rond, met kind Dexter Gordon Cd (f) Dvd Cd Boek IVERVOER Door droogte minder parkeerplaatsen ik van terug gekomen. Beter één echte topdag dan meerdere dagen en dat ultieme gevoel niet bereiken." Wat FunFest Outdoor uniek maakt, zijn de grote en betoverende decors. Sinds afgelopen oktober wordt met man en macht gewerkt aan de aan kleding van het festivalterrein. „Dat doen we in Atelier Het Raadhuis in 's-Heer Arendskerke met een en thousiast team van ongeveer vijftien mensen. Maar er zijn dagen dat hier wel veertig man rondloopt. Het is ei genlijk bizar dat we maanden in de weer zijn om één dag tot een succes te maken, maar als organisatie genie ten we op die manier een jaarlang van het festival. Carnaval is er niks bij, als je ziet hoe hier wordt geknut seld en gebouwd." Ieder jaar is er een ander thema, vorig jaar 'FunFest goes Asia' met een volledig decor in Aziatische stijl. Dit jaar is het thema 'Welcome to the FunFest Zoo' (zie kader). „We dagen onszelf uit jaarlijks iets nieuws te maken. Om de vier podia's zo aan te kleden dat het een beleving wordt voorbeeld Projekt Rakija, dat is onze afsluiter dit jaar. Een Nederlandse Balkangroep, totaal niet doorsnee en ik vind het zelf een hele toffe band. Daarnaast hebben we Zitakula. Een opzwepend afro- funk-collectief rondom de energieke zangeres Sandy Ba- komi. Een band die staat als een huis. Maar er komen ook goede dj's, zoals lanick van Megroot, Djexunz, Marcellus en dj Sanstorm. De afwisseling is enorm, ik kom zelf al in de stemming als ik de artiesten opnoem." Naast een bomvolle muziekpro- grammering draait FunFest om kunst. „Er is wandelend theater, mensen doen acts tussen het publiek. Je kunt luisteren naar poëzie, 'de cardboarders' laten zien hoe je kunt knutselen met karton en er is dit jaar voor het eerst een relaxruimte. Daar staan bankstellen en zitzakken klaar waarop je kunt genieten van optre- voor jong en oud. Voor kinderen is het de 'Efteling in het klein' en voor volwassenen een intens festival." De Kunstwei is een relatief klein terrein voor 1500 mensen. Volgens Verkerke kom je ogen tekort om alle creatieve uitspattingen in één dag te spotten en zorgt de intieme sfeer voor iets bijzonders. „Op een klein gebied gebeurt een hele hoop. Je zin tuigen worden overprikkeld en dat geeft een energiek ef fect aan men sen. We begin nen om 12 uur 's middags en meteen zul je al feestende en dansende bezoekers zien. Er is veel te doen, maar muziek voert de boven toon." In de line-up staan veelal on bekende namen, maar Verkerke be looft optredens van hoge kwaliteit. „Als organisatie zoeken we naar bands die nog niet zo bekend zijn, maar wel al eens een festival op zijn kop hebben gezet. Artiesten die over een paar jaar waarschijnlijk meer populariteit genieten. Bij- dens van singer-songwriters. Ook worden er kunstwerken getoond en zijn er films te bekijken. Even een momentje voor je zelf." Ook Verkerke hoopt dit jaar een momentje voor zichzelf te hebben tijdens het festival. „We plannen dit jaar tijd in zodat iedereen van de or ganisatie een moment heeft om te genieten tijdens FunFest. En ik krijg nog een extra 'moment of fame'. De band Tapharheejl was vroeger be kend in Zeeland, maar veel bandle den hebben de provincie verlaten en spelen inmiddels in eigen bands. Nog één keer geven ze samen een optre den, op ons festival. Hun toetsenist is verhinderd komend weekeinde, van daar dat ze mij hebben gevraagd een nootje mee te spelen. Dat kon ik ui teraard niet weigeren. Zaterdag ben ik als organisator en artiest in de weer, maar bovenal wil ik genieten van het mooiste feest van het jaar." donderdag 19 juli 2018 GO Benjamin Herman is be kend als bandleider en saxofonist bij de band New Cool Collective. Met Project S brengt hij een zomerse ode aan de Ci- troën SM, de auto die beroemd werd doordat Johan Cruijff er in reed. Aange zien de Franse auto een Italiaanse motor heeft, gebruikte Herman de Italiaanse saxofonist Fausto Papetti en de Franse legende Serge Gainsbourg als inspiratie. Verschijnt 27 juli bij Dox Records. Vijf jaar lang reist een gezin met drie kinderen de wereld over. Zonder een vast plan, maar ieder met een camera. Zo wil len ze de dagelijkse sleur ontvluchten. Re- nata Heinen, Rolf Winters en hun kinderen trokken door zes continenten en leefden met inheemse stammen. Ruim 165.000 mensen zagen de film Down To Earth in de bioscoop. Nu is hij ook op dvd. Verschenen bij Cinemien. De Amerikaanse te norsaxofonist Dexter Gordon werd vier jaar voor zijn dood (1986) nog genomineerd voor een Oscar voor zijn rol in de prachtige jazzfilm 'Round Midnight. De cd In The Cave bevat liveopnames van zijn concert in januari 1963, in de Utrechte jazzkelder Persepo lis. Het wordt beschouwd als een van Gordons beste optredens. Verschenen bij Nederlands Jazz Archief. Columnist Sylvia Witteman woonde eerder in Berlijn, Moskou en Washington, maar het grootste deel van haar leven woont ze in Am sterdam. Daar schrijft ze op wat ze ziet als ze over straat loopt. Dat doet ze stilistisch erg vaardig, en met veel humor en een feilloos gevoel voor het menselijk tekort. Een aantal van haar columns, gepubliceerd in De Volks krant, zijn nu gebundeld. Verschenen bij Nijgh Van Ditmar. SYLVIA WITTEMAN 'B Er speelde nog nét |b geen draaiorgel r »w» *w> De organisatie van FunFest adviseert met het openbaar vervoer naar het festivalterrein De Kunstwei in Wolphaartsdijk te komen. Door de droogte zijn er minder akkers vrij om op te parkeren. Vanaf NS-sta- tion Goes rijden er bussen op en neer naar De Kunstwei. Bustijden staan op Facebook en de website van FunFest. FunFest Outdoor: zaterdag, De Kunstwei, Wolphaartsdijk, 12.00- 24.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48