Topduo speelt gevarieerd programma Down to earth, met vleugje jazz 2 KLASSIEKE MUZIEK Pr i UI composities één duo. Deze musici Pijn in het peleton Festival FunFest bestaat tien jaar en dat wordt zaterdag groots gevierd op De Kunstwei in Wolphaartsdijk. Grote decors en een bomvolle programmering: een feest voor jong en oud. Welcome tothe FunFest Zoo Uitgelicht MUZIEK- TOP3 uziekPodium Zeeland maakt van elk concert in de reeks Klassieke muziek in Veerse kerken een totaalbelevenis. De muziekliefhebber maakt niet alleen een speciaal optreden van topmusici mee, hij krijgt ook tij dens de tocht naar de locatie een mooie indruk van het Walcherse landschap. De concerten zijn namelijk in speciale (kleine) kerken, die op zich al een bezoek waard zijn. Dubbel genieten dus in Serooskerke waar het duo Tosca Opdam (vi ool) en Helena Basilova (piano) optreedt. vormen dit speciale duo. Opdam studeerde aan het conservatorium in Amsterdam en won het Oscar Back concours. Ze werd een overrompe lende muzikale persoonlijkheid genoemd, ze trad veelvuldig op in binnen- en buitenland. Opdam wilde haar muzikale wereld verbreden en dat bracht haar naar New York, waar ze zich aan de Juilliard School als musicus verder ont plooide. De carrière van Helena Basilova, die ge boren werd in Rusland maar opgroeide in Ne derland, nam een vlucht na de toekenning van de Debuut Serie Concert Tour. Ze trad op in grote concertzalen in Europa en Amerika en oogstte veel roem met haar vertolkingen van Russische pianower- ken. Ook zij ver huisde naar New York, waar ze zich Naast sonates ontwikkelde als so- list, maar ook als ka- VOOT ViOOl GP) mermusicus. Haar piano brengen cd's met muziek van Janacek en Scriabin ZG OOK tWGG kregen veel lof. bijzondere T schuwen het avon tuur niet, dat blijkt uit het gevarieerde pro gramma met werken van Bach, Debussy, Proko- fiev, Andriessen, Bosmans en Korngold. Naast sonates voor viool en piano brengen ze ook twee bijzondere composities. In het een mag de toehoorder raden (Andriessen noemde zijn werk voor vioolsolo 'Raadsels') en in het andere - 'Much ado about nothing' van Korngold - zit humor. Hij schreef dit werk bij het gelijknamige toneelstuk van Shakespeare. Beeldende, karak tervolle en vrij romantische muziek. Gewoon lekker om naar te luisteren. 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN O Boek I ien jaar geleden zag I FunFest het licht. Het begon als een verjaar dagsfeest van Barre Verkerke - inmiddels 34 jaar-uit Goes. Zijn huis bleekte klein om alle genodigden een plaats te bieden. „Misschien had ik ook iets te veel gasten uitgenodigd, iedereen was namelijk welkom." Ook voor muzikanten, kunstwerken en bijbe horende decorstukken was te weinig ruimte in huize Verkerke. „Gelukkig werd poppodium 't Beest in Goes beschikbaar gesteld als feestlocatie. Het werd een succes en een nieuw concept was geboren." Verkerke deed op dat moment aan theatersport, speelde in een band en was fanatiek bezig met schilderen. „Die verschillende disciplines wilde ik samenvoegen in één concept en dat noemde ik FunFest. De eerste vijf jaar hebben we het festival in 't Beest gehouden. Al vanaf het begin was mijn droom om een buitenfestival te organiseren. Vanwege financiële re denen heeft het zes jaar geduurd voordat onze eerste outdoor-variant een feit was." De eerste editie op het terrein van De Kunstwei trok 6oo belangstellen den. Een jaar later kwamen daar 400 mensen bij en vorig jaar telde Fun Fest Outdoor 1500 bezoekers. „In mooie sprongen is het ieder jaar gro ter geworden. Met 1500 mensen heb ben we volle bak, daar mikken we dit jaar weer op." Stichting FunFest bestaat vandaag We zoeken altijd bands die nog niet zo bekend zijn, maar wel al eens een festival op zijn kop hebben gezet THEMA de dag uit een groep enthousiaste mensen met een passie voor kunst. Verkerke: „De kunst van het creëren, van het experimenteren, van het sa menbrengen van kunstenaars, muzi kanten en filmmakers maar vooral voor het samenbrengen van men sen." Volgens Verkerke hoeft FunFest niet meer te groeien, de omvang is goed zo. „Eerst wilde ik een festival van meerdere dagen, maar daar ben donderdag 19 juli 2018 GO I Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van 1^ *W/WËk klassieke muziek. Zij is mu- ziekrecensente. Wat: concert in reeks 'Klassieke muziek in Veerse kerken' Waar: Johanneskerk, Serooskerke (W) Wanneer: zondag, aanvang 15.30 uur Een rasechte Amsterdamse en een Russin Twee topmusici, Cowboy Junkies - AH that recko- ning Een stemmige mix van folk en rock, met mooi gitaarwerk van Michael Timmins en prachtige, in gehouden zang van zijn zus Margo. The Jayhawks - Back roads and abandoned mo tels Voornamelijk ge vuld met liedjes die Gary Louris met en voor an deren schreef, zoals Jakob Dylan en The Dixie Chicks, maar nu opnieuw opgenomen met zijn eigen Jay hawks. Benjamin Herman PROJECT Benjamin Her man - Project S Voor zijn muzi kale ode aan de legendarische Ci troen SM put saxofonist Benja min Herman in spiratie uit de muziek van saxo fonist Fausto Pa- petti en zanger Serge Gains- bourg. s Wielrenners beschikken over een hoge pijngrens, zo bleek zondag weer eens tijdens de kasseienetappe in de Tour de France. Renners buitelden over elkaar heen, met fikse wonden tot gevolg, maar het merendeel vervolgde de koers. Pieter Cra- mer en Frans Bevers spraken voor Pijn in het pe leton met ervaringsdeskundigen in het peloton, van wielrenners en artsen tot en met fotografen en koersdirecteurs. Verschenen bij De Arbeiderspers. Zintuigen worden hier overprikkeld Hans Puik Tosca Opdam (viool) treedt zondag op met Helena Basilova (piano), foto maarten schuth Barre Verkerke, orga nisator Het thema van FunFest is dit jaar Welcome to the FunFest Zoo. „Het wordt één grote dierentuin", verzekert organisator Barre Ver kerke. „De dj-stage ziet er uit als een tempel, een soort jungle met als blikvanger een grote gorilla met olifantenoren. De silent disco wordt een 'ijsstage' met pinguïns en een sneeuwtijger. Er komt ook een insectenballet dat door het publiek bediend kan worden. En een enorme giraffe op het terrein waar je niet om heen kunt. Aan Yeti, de ver schrikkelijke sneeuwman, zijn we waarschijnlijk het langst bezig geweest. Een eyecatcher van zes meter hoog en bekleedt met synthetisch vezel. Het lijkt net op een echte vacht." Machiel Coehorst kijkt naar een film over een gezin dat de wereld over reist: Down To Earth. Op de achtergrond klinkt jazz van Benjamin Herman en Dexter Gordon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47