1 Rederij Dijkhuizen vangt bot 8 Bouw van 182 woningen begint over een jaar Voorzitter Jan de Graaf van de raad van bestuur van WVO Zorg en bur gemeester Bas van den Tillaar van Vlissingen ondertekenden gister middag een koop- en samenwer kingsovereenkomst voor de ont wikkelingen op de Kop van het Dok, tussen woonzorgcentrum Scheldehof en parkeergarage Schel- deplein. Voor oplevering van het zorgcen trum in de voormalige Zware Plaat werkerij werd al gesproken over de bouw van drie woontorens met ou- derenappartementen, die in ver binding zouden staan met zowel het woonzorgcentrum als de par keergarage. De plannen voor de woontorens, die op een woonlaag van drie verdiepingen op de Hel- lingbaan komen, zijn de laatste twee jaar niet veel veranderd. De flat aan de kant van het zorg centrum komt in een iets andere hoek te staan om overlast van de wind te beperken, en er komt een kleine aanbouw met lift aan Schel dehof als aansluiting op de apparte- De hoek waaronder de woontorens worden gebouwd, voorkomt overlast van de wind - Hbs kC* mentencomplexen. „Mensen zou den bij bepaalde windkracht en windrichting weggeblazen worden als de woontorens onder een be paalde hoek staan", legt de door WVO Zorg in de arm genomen bouwadviseur Peter Morsink uit. Sociale huurwoningen Onder de 182 woningen zijn 63 koopappartementen. Van de 119 overige te huren appartementen vallen er 83 onder de noemer soci ale woningbouw. Bewoners van ap partementen in de bovenste woon lagen kunnen genieten van een weids uitzicht over de Vlissingse binnenstad, Het Dok en de Wester- schelde. Alle bewoners kunnen via een gang op de derde woonlaag en een loopbrug naar de parkeergarage - waar ze een parkeerplaats kunnen huren - naar Scheldehof wandelen, en gebruikmaken van de voorzie ningen en faciliteiten in het woon zorgcentrum. En als de gezondheid achteruit gaat, kunnen bewoners ook een be roep doen op specifieke, al dan niet dagelijkse, zorg van medewerkers van WVO Zorg. Morsink: „Het werkt ook andersom. Bewoners van Scheldehof kunnen binnendoor naar de parkeergarage om bij Albert Heijn boodschappen te doen." Als de bouwplannen op tijd zijn uitgewerkt en er geen andere kink in de kabel komt, worden de wo ningen in de loop van 2020 opgele verd. De werkzaamheden voor het bouwrijp maken van de Helling- baan en omgeving beginnen dit na jaar. Begin september kunnen omwo nenden een inloopbijeenkomst in Scheldehof bezoeken, meldden vertegenwoordigers van de ge meente en WVO Zorg gisteren. Rederij Dijkhuizen strijdt sinds 2015 met de gemeente Vlissingen om het recht op een vaste ligplaats voor de rondvaartschepen Lady Madeleine, Stad Veere en Stad Veere II. Vlissingen weigerde die aanvraag omdat alle 22 beschik bare plaatsen al vergeven zouden zijn. Dijkhuizen ging in hoger be roep, maar de Raad van State heeft dat vandaag afgewezen. Dat ont neemt de reder de kans om een schadeclaim in te dienen voor de gemiste inkomsten in de afgelo pen twee jaar. Dijkhuizen schat dat de ligplaatsweigering hem sinds 2015 meer dan een ton aan gemiste inkomsten kostte. De gemeente bood eerder aan om een nieuwe ligplaats aan te leggen, maar dan voor rekening van rederij Dijkhuizen. Die weigerde dat. „Op mijn vraag voor hoeveel jaar ik dan Het is ondernemertje pesten, de gemeente wil gewoon niets op die ligplaats zou kunnen blijven, zei wethouder John de Jonge dat het goed zou kunnen dat ik na een jaar het boeltje weer moest opbre ken.", zegt Marinus Dijkhuizen. „Het is ondernemertje pesten. De gemeente wil gewoon niets." De wethouder ontkent dat. Vol gens De Jonge wilde Dijkhuizen zich juist niet vastleggen voor lan gere tijd. „Hij wilde een jaar probe ren of het zou lopen vanuit de Bin nenhaven. Dat ligt anders wanneer er investeringen bij komen." De rederij heeft nog twee rechts zaken lopen tegen de gemeente Vlissingen die nog op behandeling wachten. De reder wil vanuit de Binnenha ven zomer en winter met passa giers tochten maken over de Wes- terschelde. Dat doet hij deze maand en in augustus met de Lady Made leine, die voor deze twee maanden een ligplaats in de Binnenhaven kreeg. De ligplaatsen in de Binnen haven worden jaarlijks via loting toegewezen. De aanvraag om met de Stad Veere vanuit die haven te kunnen varen, is uitgeloot. IN DE REGIO Rondleiding religieus erfgoed Zomerconcert organist Gerard Boot Expositie beelden Sanderse MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 19 juli 2018 WA Drie woonf lats op Kop van het Dok Over een jaar hoopt WVO Zorg te beginnen met de bouw van drie woontorens op de Kop van het Dok in Vlissingen. In de to rens, elf tot zeventien verdiepin gen hoog, komen 182 woningen voor ouderen. René Hoonhorst Vlissingen - Peter Morsink, bouwadviseur iLMl LIEJI Bil ".'i i Artist's impression van de drie toekomstige woontorens met 182 woningen voor ouderen aan de Kop van het Dok. foto gemeente vlissingen De gemeente Vlissingen mocht Rederij Dijkhuizen in 2015 een vaste ligplaats in de Binnenha ven weigeren. Dat oordeelde gisteren de Raad van State. Die bevestigt daarmee de uitspraak van de Zeeuwse rechter vorig jaar. Claudia Sondervan Vlissingen -Marinus Dijkhuizen, reder MIDDELBURG In de maanden juli en augustus kunnen geïnteresseerden kennismaken met het religieuze erf goed van Middelburg tijdens de rondleiding Kij ken in kerken en sy nagoge. In een wandeling van anderhalf uur worden onder lei ding van een gids een vijftal kerken en de synagoge be zocht. De rondleidingen starten om 13.30 uur bij de balie in de Wandelkerk, links van de Abdijtoren in Middelburg. Deelname kost vier euro per persoon. MIDDELBURG Het derde zomer concert in de Middelburgse Oost- kerk wordt verzorgd door organist Ge rard Boot uit Mid delburg. Op het programma staan werken van Frangois Couperin en Johann Sebas- tian Bach. Het concert begint om 12.30 uur en duurt ongeveer een half uur. De toegang is gra tis. MIDDELBURG In de tuin van de Kloveniersdoelen staat de komende week een expositie van een groot aan tal beelden. De tentoongestelde werken van Paul Sanderse zijn ge maakt van uiteenlo pend materiaal. De tuin van het café-restaurant is tussen 11.00 en 18.00 uur open voor bezoekers. De expositie loopt nog tot en met zondag. DOMBURG Strandpaviljoen Oase, 10.30-11.30 uur: Beachfitness met Miriam KOUDEKERKE De Couburg, 19.30 uur: Zomeravond- bridge MELISKERKE Dorpshuis Ons huis, 09.30-11.30 uur: Koersbal MIDDELBURG Marktplein, 09.00- 16.30 uur: Week markt; Plein 1940, 09.00-16.00 uur: Brocante Markt; Balie Zeeuws Mu seum, 11.15-12.45 uur: Rondleiding door het Abdijcom- plex; Zeeuws Mu seum, 13.30-16.00 uur: Werkplaats met uitleg en demon stratie; Kruitmolen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor 50+; Koorkerk, 15.00 uur: Miniconcert Evelien de Vries en Rien Balkenende OOSTKAPELLE Dorpsstraat, 10.00- 19.00 uur: Seizoensmarkt; Kantine Voetbalver eniging, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; Zionskerk, 19.00 uur: Zomer- toernooi Dam- en Schaakclub; Info- knooppunt 't Wach- tertje, bij de Dorps kerk, 19.30 uur: Ontdek Oostkap- pelle SINT LAURENS Boerderijgalerie De Osseberg, 14.00- 17.00 uur: Expositie Intens en gedreven VEERE Kerkstraat 6,10.00- 12.00 uur: Wekelijks evenement Koffie Korenmaat VLISSINGEN Kleiweg 15-17, 09.30-11.30 uur: Kidsclub voor kin deren van 4 t/m 12 jaar; Mercuriusweg 19,10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijk centrum De Burge rij, 10.30-11.30 uur: Sport- en spelacti viteit voor 70+ WESTKAPELLE Polderhuis, 10.OO IZOO uur: Expositie fotograaf Wil Al- bertz; 10.30-12.30 uur: Rondleiding; Brasserie de Boomgaard, 20.15 uur: Modeshow MUSEUMSCHIP OPEN VOOR PUBLIEK VLISSINGEN Af is het voormalige torpedowerkschip Mer- cuur nog niet. Maar vele tientallen vrijwilligers hebben het houten vaartuig in het Vlissingse Dok al zo ver opgeknapt dat ze het aan bezoekers willen laten zien. Niek Peters, voorzitter van de Stichting Maritiem Erfgoed Vlissingen, toont dat de brug van de Mercuur er weer zo uit ziet als ruim een halve eeuw terug. Bezoekers kunnen de resterende za terdagen in juli en in augustus van 13.00 uur tot 17.00 uur de loopplank op lopen, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36