II 7 Als er iets met de een is, laat de ander meteen alles vallen en komen we naar elkaar toe din voor me stond." Samen beleven ze ook mooie avon turen tijdens een vakantie in Ier land. „Toen haar dochter stage liep in Ierland liet Anja terloops vallen dat ze daar wel naartoe wilde. Ik riep gelijk: 'Dan ga ik met je mee.' Zo gezegd, zo gedaan. In die paar da gen 'op eikaars lip' zijn we alleen maar hechter geworden." Terwijl Joke alweer een appje krijgt van Anja spreekt ze vol lof over haar vriendin. „Ze is een engel en ondanks dat we een compleet ander leven hebben, horen we bij elkaar. Ik heb een eigen bedrijf, geen kinderen. Anja is een huisvrouw met drie kinderen. Zet ons bijeen en we blijven kletsen. Ik denk dat ons contact altijd zal blijven. Op jonge leeftijd besef je niet hoe waardevol dat is. Dan ben je meer met jezelf en met studies bezig. Inmiddels weet ik hoe belangrijk het is om vriend schappen uit je kindertijd te koeste ren. Als één van ons midden in de nacht aan de andere kant van de we reld zit en belt omdat er problemen zijn, laat de ander alles vallen en ko men we naar elkaar toe. Dat noem ik echte vriendschap." noeg manieren om volop contact te houden." Anderhalf uur is het rijden van Joke naar Anja en toch proberen de vriendinnen elkaar minstens eens per maand te zien. En er gaat geen dag voorbij dat ze niet bellen of geen appjes sturen. „En het mooie is, we praten altijd plat Zeeuws met elkaar. Als Anja belt heeft mijn vriend dat meteen door, want ik schakel meteen over op dialect." Zowel voor belangrijke als minder belangrijke zaken staan de vriendin nen voor elkaar klaar. Joke: „Ik ben een leek met planten en Anja heeft groene vingers. Mijn tuin is een ramp. Staat Anja daar opeens met haar auto vol met planten voor mijn deur. Ze vond het zo kaal bij mij, en dat klopt. Ze heeft een dag staan werken om mijn tuin mooi in te richten. En dan appt ze nog weke lijks: 'Joke, geef je de planten water? Joke het is nu tijd om de lavendel te knippen, Joke, vergeet je je bloem bollen niet?' Als ze dat niet doet, zouden de planten snel dood gaan vrees ik." En dan is er nog een bijzonder verhaal over een toevallige ontmoe ting op de snelweg. „Dat is vier jaar geleden, ter hoogte van Utrecht. Ik was met mijn paard onderweg naar een paardrijwedstrijd. Kwam er opeens een auto voor me rijden met knipperlichten aan. Ik kreeg bijna een hartaanval en dacht: 'Oh my god, er is iets met mijn trailer of met het paard.' Snel naar een parkeer plaats gereden en de seinende auto bleef me maar achtervolgen. Ik dacht nog, het zijn misschien ook paardenmensen die willen helpen als er iets aan de hand is. Auto ge parkeerd en wie stappen daar uit de auto? Anja en haar man. Kwamen we elkaar tegen midden in het land, allebei redelijk ver van huis, op de snelweg. Nota bene om negen uur 's morgens. Ik was enorm opgelucht dat er niets met het paard aan de hand was en dat mijn beste vrien- donderdag 19 juli 2018 GO ®Ycvr«V^|j^ w r KM. VS - Joke Bom A Joke Bom (I) en Anja de Vos hebben bij elkaar aan één woord genoeg. FOTO'S HANS PUIK A Anja de Vos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35