1 "U 4) 0) 4> -Q 6 m B Allebei opgegroeid in Zeeuws- Vlaanderen en hartsvriendinnen op de basisschool. Als pubers elkaar uit het oog verloren en pas twintig jaar later weer teruggevonden. Joke Bom (46) en Anja de Vos (47) koesteren een kostbare vriendschap. n£. rmïê i ZOMER 2018 JOKE EN AN JA Anja is een engel en ondanks dat we een compleet ander leven hebben, horen we bij elkaar WAT IS ER TE DOEN? Snuffelen aan Zee-tocht, Breskens Ringrijden en markt, Burgh-Haamstede Stadswandeling, Sluis Rondleiding abdij, Middelburg Visserijdagen, Bruinisse Beachvolleybal, Vlissingen Kindertheater, Nieuwvliet Weekmarkt, Middelburg Jeu de boules Breskens Strandwandeling, Westenschouwen WIE IS JE BESTE VRIENDEN WAAROM? nuffelend door oude spullen komt Joke briefjes tegen. Brief jes uit haar basis schooltijd in Oost- burg. Daarop staan allemaal korte zin netjes. Van het bovenste papiertje leest ze voor: 'Kom je morgenavond spelen?' De teksten zijn afkomstig van haar vriendin Anja. „Nu sturen mensen appjes, maar wij gaven briefjes aan elkaar", vertelt Joke vanuit haar wo ning in Hilversum. „Dat kun je je niet meer voorstellen, maar het was onze manier van communiceren op school." Het leek een vriendschap te wor den zoals veel vriendschappen op de basisschool verlopen. Je bent een tijdje dik met elkaar en wanneer je allebei gaat studeren verwatert het contact. Totdat één Facebookbe- richtje alles veranderde. „Ik stond in Zeeland op de boot te wachten toen mijn telefoon 'bliepte'", vertelt Joke. „Hè, een be richtje van Anja de Vos. Die had ik al ruim twintig jaar niet meer gespro ken. Ze had via via vernomen dat mijn moeder was overleden en wilde me spreken. Dat voelde gelijk weer als vanouds, net of er geen twintig jaar tussen ons laatste contact zat. Ze was er die periode voor me en het was fijn om met iemand over vroeger te kunnen praten. Ze kende mijn ou ders goed, omdat ze veel bij ons thuis kwam spelen. Ik kon met haar oude verhalen ophalen en ze begreep alles met één woord." Sinds dat moment -inmiddels vijf jaar geleden- is het weer 'aan' tussen de twee. Alhoewel dat simpeler klinkt dan dat het is. Joke: „We zijn allebei uitgevlogen. Anja woont met haar man en kinderen in Venray en ik in Hilversum. Toch staat afstand nooit tussen onze band in. Er zijn ge- donderdag 19 juli 2018 GO TIP 1 Samen met een natuurgids van Na- tuur&Zo ontdekken wat het strand allemaal te bieden heeft. Voor kin deren met (groot)ouders een leuk dagje uit: vissen op garnalen en krabben vangen. Uiteindelijk gaan de bezoekers naar huis met een zelfgemaakt strandsouvenir. Meer informatie: vvvzeeland.nl. TIP 2 Van 10.00 uur tot 17.00 uur staan de paarden weer klaar voor het ringrijden in het centrum van Burgh-Haamstede. Verderop in het dorp vind je de kramen van de toe- ristenmarkt. Een dag vol vermaak in Burgh-Haamstede. TIP 3 Laat je verrassen door de historie van Sluis en bezoek samen met de stadsgids de ruïne van de Steenen Beer. De wandeling gaat ook langs de stadswal en de Belforttoren. Elke donderdag tot 27 september van 10.30 uur tot 11.30 uur aan de Grote Markt 1. Meer informatie: vvvzeeland.nl. TIP 4 De abdij van Middelburg die rond het jaar 1100 gesticht is, is vandaag te bezoeken van 11.15 uur tot 12.45 uur. Vandaag de dag wordt de abdij nog altijd gebruikt als zetel van de Staten van Zeeland. Tijdens de rondleiding zie je de Statenzaal, de crypte, de kloostergangen, de krui dentuin, de Koorkerk, Nieuwe Kerk en Wandelkerk. Voor meer informa tie kijk op: vvvzeeland.nl. Jr~> Abdijcomplex Middelburg. TIP 5 In Bruinisse is het drie dagen feest tijdens de Visserijdagen die van daag van start gaan. Vooral de opening van het Zeeuwse Mosselseizoen wordt tij dens deze dagen uitgebreid ge vierd. Ook staan een braderie en de kermis in het centrum. Het vis serijfeest sluit zaterdag met een vuurwerkshow. TIP 6 Beachvolleyballen vanavond bij Zandpaviljoen Pier 7 op het Bad- strand van Vlissingen. De wedstrij den beginnen om 19.00 uur en zijn rond 21.00 uur afgelopen. Meedoen met je eigen team kost 10 euro. Als je de ZeelandPas meeneemt staat daar een korting van 3 euro tegen over. Beachvolleybal in Vlissingen. TIP 7 Bij Speelboerderij Pierewiet speelt vandaag de kindervoorstelling 'Fe- rini en de Valse Noo't. De show be gint om 19.30 uur en duurt onge veer 40 minuten. Met een kaartje voor de voorstel ling kunnen kinderen ook van 16.00 uur tot 21.00 spelen in de speeltuin. Meer informatie op de website pie rewiet.nl. TIP 8 Vandaag weer de weekmarkt op de Markt van Middelburg. Vlak voor het stadhuis staan tientallen kra men. Boodschappen doen en daarna nog even de stad in duiken? Of op een van de terrassen uitrusten? De markt staat van 09.00 uur tot 16.00 uur in het centrum. TIP 9 Een potje jeu de boules spelen kan van 13.00 uur tot 17.00 uur op het Spuiplein in Breskens. Deelname aan het toernooi kost 2 euro en een jeu de boules set huren kan voor 2 euro extra. TIP 10 Een lekkere strandwandeling maken op het strand bij Westen- schouwen vandaag? Bij Natuurin- formatiepunt en Trampolinecen trum Westerschouwen kun je vanaf 11.00 uur terecht voor alle informa tie over de wandeling. Overigens verhuurt het centrum bolderwa gens, zo kunnen de kleintjes ook mee op de ontdekkingstocht over het strand. Meer informatie via 0111-652721. Kunnen jullie nog zonder el kaar? Nee, we wonen allebei ver bui ten Zeeland, maar we praten altijd in het plat Zeeuws over onze geboorte provincie. We hebben aan één woord genoeg. Wat is het be langrijkst om BFF's te blij ven? Onvoorwaarde lijk voor elkaar klaarstaan. 'Afstand staat nooit tussen ons in j/fl Hans Puik Joke Bom. - Joke Bom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34