II Goese organisator Festive feest door 5 SZIGET BOEDAPEST Donna (22) en Nina (16) de Krijger uit Hoek zijn uitgenodigd voor het Hongaarse festival Sziget. Ook de Arctic Monkeys zullen er optreden. Nina: „Ik werd echt helemaal gek." Over iets minder dan drie weken vindt het festival Sziget voor de 26ste keer plaats in Boedapest. Bezoekers uit de hele wereld reizen naar Hongarije af om ronkende namen als the Arctic Monkeys en de Go- rillaz aan het werk te zien. De naam Young Acoustic zal de ge middelde bezoeker wellicht nog niet veel zeggen. Als het aan leden van de band, Donna (22) en Nina (16) de Krijger, ligt zal hier snel verandering in komen. Na het uploaden van een filmpje van zichzelf zijn de zusjes uit Hoek door de organisatie uitge nodigd om op Sziget te komen spelen. Nina kan het allemaal nog niet echt bevatten. „De organisatie heeft een wedstrijd uitgeschreven waar mensen uit de hele wereld aan mee konden doen. Mijn zus en ik hebben toen een oud filmpje van ons opgestuurd. Op het film pje zingen we het nummer Crazy van Gnarlz Barkley. We waren het zeker niet vergeten, maar hielden er bij het bekijken van de uitslag totaal geen rekening mee dat we uitgekozen zouden zijn. Tot we onze namen opeens op de website van Sziget zagen staan. Ik werd echt helemaal gek en begon te springen en keihard te lachen. Van puur ongeloof eigenlijk." Zenuwen Optreden is de zusjes niet vreemd. Zo hebben ze al eens opgetreden bij Kaaipop in Breskens en de Ha vendagen in Terneuzen. Een we reldpodium als Sziget is echter van een totaal andere orde voor het duo. Toch gaat Donna nog niet ge bukt onder de zenuwen. „Ik heb er vooral heel veel zin in. De zenu wen zullen pas komen als we het podium opstappen, denk ik. De grootste uitdaging is nu om een mooie show in elkaar te zet ten. In totaal moeten we een set van een uur spelen. Het zal een mix worden van eigen liedjes en covers. Onze stijl is eigenlijk heel divers en niet precies in een speci fiek genre te vatten. We spelen in Sziget op het Campfire stage. Ei genlijk past onze muziek perfect bij dit podium." Backstage Door het winnen van de wedstrijd mogen de meiden niet alleen op treden, maar ook zeven dagen lang over het festival struinen. Net als bijvoorbeeld een van hun inspira tiebronnen, the Arctic Monkeys. Nina kan er nog steeds niet over Het is gaaf om met zulke bekende namen op een festival in het buitenland te staan uit. „We zullen vast niet op de zelfde plekken als zij backstage mogen, maar het is toch gaaf om met zulke namen op een festival te staan. En dan ook nog eens in het buitenland! We gaan uiteraard de hele week naar het festival. Onze vriendjes en ouders zullen er na tuurlijk ook bij zijn." Rest de vraag of de meiden car rière willen gaan maken in de mu ziek. Donna ziet het in elk geval zeker zitten. „Als we de kans krij gen, zullen we die zeker pakken. Hoewel we best wat jaartjes sche len, vormen we al ruim zes jaar een goed duo. Natuurlijk hebben we soms discussies, maar uitein delijk zitten we muzikaal hele maal op dezelfde lijn. Het zou echt super zijn als we door dit optreden wat meer naamsbekendheid krij gen en dan dus ook vaker kunnen gaan optreden." Op de eerste twee zaterdagen (1 en 8 september) zijn er After Summer Festivals in Terneuzen en Vlissin- gen; op zaterdag 15 en zaterdag 29 september staan festivals in Goes op het programma en op zaterdag 22 en zaterdag 29 september zijn er clubfestivals in Rotterdam en Ant werpen. Met de ervaring van het op poten zetten van die zes festivals staat Festive in de startblokken om vol gend jaar nog meer dance-evene- menten in en buiten Zeeland te brengen, meldt woordvoerder Ro- bert Waverijn. Festive steekt de Westerschelde over om op 8 september ook in Ter neuzen een After Summer Festival te houden. Het concept op het Stad huisplein is hetzelfde als een week eerder op het Arodaveld (achter sporthal Baskensburg) in Vlissin- gen. Maar slechts een paar artiesten (Dyna, Sam Blans) zijn op beide festivals te horen, zodat 'dance-die- hards' gerust naar Vlissingen én Terneuzen kunnen komen, beves tigt Waverijn. Dopebwoy, dj Dylvn, Diaz Bruno zijn onder anderen in Vlis singen te beleven, terwijl Terneu zen Johnny 500 en Biggi (met gast Elton Jonathan) verwelkomt. De organisatoren van Festive zijn trots dat ze met de gemeente Goes (mondeling) overeenstemming hebben bereikt over een nieuw fes tival Thank Goes It's Saturday Out- door Festival. Dat festival, wat meer gericht op de 35-plusser, is op 15 september bij de Hansa Buiten- loods bij het Goese Sas. Behalve sterren onder de dj's - onder anderen Gregor Salto en DJ Jean - kunnen festivalgangers ook genieten van kunsten van sterren chefs, kondigt Waverijn aan. Twee weken na de nieuwe zaterdaguit voering van Thank Goes It's... staat in de Ganzestad Het Grote Foute Feest op het programma. Minder elitair en met 'guilty pleasures' als Bonnie Saint Claire en Def Rhymz. Naast het kwartet Zeeuwse festi vals, waarbij elk 1500 mensen te recht kunnen, heeft Festive in sep tember ook twee grotere clubfesti vals op de rol staan. Zaterdag 22 september is in Club Vie in Rotterdam Fatin Rituals en een week later is in IKON Antwer pen LPSTCK. Waverijn: „Op die festivals staan vaak wat minder be kende artiesten, omdat over het al gemeen goed ingevoerd publiek op die clubavonden afkomt. Maar zo bieden we elk wat wils. Volgend jaar willen we van april tot oktober nog wat meer festivals op poten zetten. In Zeeland, maar ook in West-Brabant." donderdag 19 juli 2018 Zusjes spelen op groot festival Bas Dingenouts Hoek Zangeressen Nina (I) en Donna de Krijger, gefotografeerd in hun thuisstudio, zijn zeer blij verrast met hun uitnodiging op het popfestival Sziget te spelen. Ze zullen daar een set van een uur met eigen liedjes en covers brengen, fotocamileschelstraete - Nina de Krijger Het Goese organisatiebureau Festive pakt in september uit met diverse grote festivals in en buiten de provincie. René Hoonhorst Goes After Summer Festival in Vlis singen is één van de festivals die Festive organiseert. Via www.festive-events.nl kunnen tickets voor alle festivals worden geboekt en is informatie over de festivals te vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33