Daar zijn de blaren, vier serieuze en wat mini's 3 Bezoekers van Tripadvisor zetten Bizariumop één Vierdaagse Je kijkt er je ogen uit. Er zijn ideeën en ontwerpen te zien, die al leen bestonden op papier of nooit verder kwamen dan een prototype. In totaal 105 objecten die precies zijn gemaakt zoals de uitvinder voor ogen had. Sommige uitvindin gen waren mislukkingen, maar an dere waren hun tijd juist ver voor uit. Van maffe uitvindingen zoals een haargroeihelm tot ontwerpen van Leonardo da Vinei en Nikola Tesla. Humor, wetenschap, educa tie en entertainment komen er sa men. Elk object heeft een bordje met uitleg in vier talen en veel be zoekers lopen rond met een audio- gids. „Er is een verhaal bij elk object en de teksten zijn voor jong en oud", vertelt Ann. Tatum Blom (11) is gekluisterd aan de audiogids. Ze is op vakantie in Groede en was nieuwsgierig naar Bizarium. Ze heeft net aandachtig geluisterd naar het verhaal bij de kattenpiano van Athanasius Kir- De bezoekers van Tripadvisor ge ven Bizarium in Sluis de maxi male score: vijf groene bolletjes, 93 procent van de 213 mensen die het museum in Sluis recenseren geven het de hoogste beoordeling 'uitstekend'. Daarmee steekt Bizarium een hele reeks musea, buitenactiviteiten en be zienswaardigheden in Zeeland de loef af die, ook niet mis, 4,5 bolletjes heb ben gekregen. De bezoekers, onder wie veel Vla mingen, laten zonder uitzondering lovende reacties achter bij Tripadvisor. „Het allerleukste museum dat ik in ja ren heb bezocht!", schrijft Karin uit Rotterdam. „Ga er in ieder geval naar toe als je verrast wil worden door wat er allemaal aan bruikbare en onbruik bare dingen zijn ontwikkeld. Vaak valt er hartelijk te lachen", aldus Albert uit 's-Gravenpolder. Ingrid uit Brugge be aamt dit: „Het is een heerlijke ervaring: wonderlijk, verwonderlijk, fascinerend, hilarisch, grappig... en ook ontroerend mooi. Je kijkt je ogen uit, valt van de ene verbazing in de andere, en gaat geïnspireerd en met een glimlach bui ten." Inkepinke uit Overpelt (B) schrijft: „Een 'must-do' in de buurt van Sluis, ook met kinderen! Met soms een vertaling naar kindertaal kon het zelfs onze dochter van net geen 5 bekoren. Supervriendelijk, gepassioneerd perso neel trouwens." Ook op website Zoover kunnen men sen punten geven. Hier krijgt Bizarium een 10. Maar dit cijfer is gebaseerd op slechts twee beoordelingen. Te weinig voor Zoover om Bizarium een plek op de ranglijst te geven. Van de Zeeuwse bezienswaardigheden met meer dan honderd beoordelingen heeft het Wa tersnoodmuseum in Ouwerkerk de hoogste score: 8,4. cher. Een rijtje katten zit naast el kaar en hun staart zit vast onder het klavier. Als er een toets wordt inge drukt, komt er een pin in hun staart waardoor ze het uitschreeuwen. De katten worden geordend naargelang het timbre van hun gejank, is de uit leg. Tatum: „Ze leggen het heel goed uit. Het is heel interessant en som mige uitvindingen zijn ook grap pig-" Dat vindt ook Siem den Boer (8), die bij zijn opa en oma in Terneuzen logeert. „Soms begrijp ik niet wat het is. Maar als ik naar het verhaal geluisterd heb, wel." Ook volwassenen laten zich ver rassen. Funs Dorren uit Roermond vindt het 'overweldigend'. „Ik kreeg de tip van gasten in het hotel waar ik logeer en ga dit ook aan anderen ad viseren." Daar zijn ze dan, de blaren. Dylan van de Velde, hardop tellend: „Twee grote bij mijn grote teen, de kleine teen van mijn rechtervoet is één grote blaar geworden. Die ziet er helemaal misvormd uit. En op mijn hiel een kleintje. Vier se rieuze en een paar mini's, dus. Die zijn niet in een nachtje gene zen." Onderweg voelde hij er eentje knallen. Hup, hele sok nat. „Je voelt hem leeglopen en moet ge lijk andere sokken aandoen. Ge lukkig was ik goed voorbereid op weg gegaan en had ik droge bij me. Ik wilde nog naar een post van het Rode Kruis om hem te la ten behandelen, maar toen ik de rij zag heb ik daar maar van afge zien." Dylan loopt op Meindls: stevige, degelijke wandelschoe nen. „Ik had ze echt wel goed in gelopen. Waarschijnlijk komt het doordat ik snel zweetvoeten heb. Je voeten worden door de warmte ook steeds dikker. In mijn rugzak zaten nog slippers, die heb ik toen maar aangetrokken. Kon den mijn voeten in elk geval luchten." Om 16.49 uur precies kwam Dy lan aan; net op tijd. Wie later is dan 17.00 uur kan niet meer uit checken en mag de dag erop niet meedoen. En dat is Dylan vast van plan, ondanks de blaren. „Die laat ik vanavond verzorgen en intapen in het scoutingcen- trum in Overasselt, waar nu al leen vierdaagselopers zitten." Jammer dat de app van de Vier daagse het dit jaar niet goed doet, zeggen Dylan en zijn vader Leu nis. Ze houden nu onderling en met vrienden en fami lie contact via een groepsapp. Leunis gebruikt daarnaast Runtastic om bij te houden hoe lang en hoe hard hij loopt. „Dat is een hardloopapp. Je kunt er ook een kaart in ma ken en zien hoe ver je nog moet. Dat is fijn, want het staat onderweg niet goed aangegeven. Vooral die laatste kilometers wil je graag weten hoe lang je nog moet. Op het einde, als je door Nijmegen komt, staan er gelukkig veel mensen langs de kant om je aan te moedigen. Dat leidt ont zettend af en dan ben je zo weer een uur verder. En je krijgt voort durend iets aangereikt: snoepjes, chips, zoute stengels, komkom mers..." Bungalowpark Dylan loopt 50 kilometer, zijn va der Leunis 10 minder. Leunis liep om 14.00 uur al binnen. „Op Hu- man Nature schoenen van de ANWB, lopen heerlijk! Van bla ren heb ik geen last. Van ver moeidheid wel, maar dat is alles eigenlijk." Leunis zit gerieflijk op een bungalowpark in Herpen, mét vrouw en de honden. „Ja, dat is wel gezellig, dat die er ook bij zijn. Ik heb mijn vrouw nog ge vraagd of ze 's avonds mijn voeten wast en masseert, maar dat wilde ze niet. Maar ze zet wel het eten klaar!" donderdag 19 juli 2018 bizarre uitvindingen Tatum Blom bij de kattenpi- ano: „Het is heel interes sant en som mige uitvindin gen zijn ook grappig, fotos CAMILE SCHEL- Theo Giele STRAETE Siem den Boer (8): „Soms begrijp ik niet wat het is. Maar als ik naar het ver haal geluisterd heb, wel." Funs Dorren uit Roermond vindt het 'overweldigend' Het Bizarium is van woensdag tot en met zondag geopend van 13.00 tot 18.00 uur. Wij volgen acht Zeeuwse lo pers tijdens de Vierdaagse van Nijmegen. Vandaag: Dylan en Leunis Ondine van der Vleuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31