Minister Blok laat zich kennen Nog geen slechte dag voor buitenbaden 2 Weerwoord Bizarium, het museum van rare uitvindingen, is door bezoekers verkozen tot het leukste uitje van Zeeland. Wij zochten uit waarom. Borsele moet vergunning uienbedrijf TOP aanpassen LEUKSTE UITJE ZEELAND Commentaar Tweede Kamerleden zijn tegenwoordig niet voorzichtig met wat ze zeggen. Zij kramen de vreemdste dingen uit. Nederlandse bewindslieden letten doorgaans iets beter op. Dat is goed. Als de premier en de ministers hun standpun ten genuanceerd brengen, voorkomt dat onrust. Maar het laat de burger wel eens twijfelen over de aard van het beestje. Dan helpt het als een lid van het kabinet zich eens ongeremd uit. Stef Blok deed het onlangs. Hij koos een explosief onder werp. Op een Haagse bijeenkomst suggereerde Blok dat een multiculturele samenleving niet vreedzaam kan zijn. Hij zei geen goed voorbeeld te kennen. Verder uitte hij het vermoeden dat mensen ten diepste, genetisch bepaald, moeite hebben zich te binden aan onbekenden. De minister ging ook tekeer tegen Su riname. Achteraf zegt Blok te beseffen dat zijn uitlatingen 'on gelukkig kunnen overkomen'. Maar het gaat er niet alleen om hoe zijn beweringen landen, het gaat ook om zijn denktrant. We weten nu wat we aan Stef Blok hebben. ledereen mag denken wat hij wil. ledereen mag bijna alles zeggen. Maar Blok is minister van Buitenlandse Zaken. In die hoedanigheid is het onbestaanbaar dat hij Nederland niet noemt als een vredige multiculturele samenleving. Met zijn op merkingen polariseert Blok Nederland, schoffeert hij Suriname en ondermijnt hij het vluchtelingenbeleid. Blok moet op het in ternationale toneel multiculturele en multi-etnische problemen oplossen, niet aanwakkeren. Blok polariseert Nederland, ondermijnt vluchtelingenbeleid en schoffeert Suriname „Als het wat langer mooi weer is, raken de mensen uitgekeken op het strand, en dan komen ze naar ons", aldus bedrijfsleider Iris Oomkens van zwembad De Goudvijver in Se- rooskerke. Oomkens: „Maandag en dinsdag was het superdruk, met 500 en 300 bezoekers." Zwembad De Stelleplas in Hein- kenszand laat een vergelijkbaar ge luid horen. Robin de Vos: „Maan dag, toen het zo warm was, hadden we duizend bezoekers in het bad. Dat was voor dit jaar wel het re cord." ALMANAK Yoni van Hooff van De Honte in Kloosterzande: „We hebben eigen lijk nog geen slechte dagen gehad. We zitten nu rond de koers van 15.000. Vorig jaar zaten we rond de 16.000 tot 17.000 bezoekers in een heel seizoen." Na elf weken achtte ze de tijd gekomen om haar baas te ver tellen dat er een kindje zou ko men. Dat ze aankondigde ge bruik te willen maken van de wettelijke regelingen rond zwangerschap en geboorte, maakte zijn humeur er niet be ter op. „Zet het maar op de Als het wat langer mooi weer is, komen de mensen naar ons De Vos van De Stelleplas: „We lo pen al 4000 bezoekers voor op vorig jaar. Vorig jaar om deze tijd hadden we een slechte zomervakantie.'" Wat is jouw favoriete zwembad? Stem op PZC.nl/buitenbaden mail", bromde hij. Daags daarna viel het goed onderbouwde ver zoek in zijn mailbox, met zin sneden als 'de in artikel 4.1b en 4.5 t/m 4.8 houdende bepalin gen'. Hij had zijn antwoord di rect klaar: „Toen mijn vrouw zwanger was, heeft ze er ook geen beroep op gedaan!" Man opgepakt voor belediging op Facebook r.i.Swv- BhS w Mannen zetten zaag in boom van gemeente DOMBURG Man slaat tieners opfietspad Op de website Tripadvisor staat het Bizarium op nummer één van leukste uitjes in Zeeland. Dat het museum in de Hoogstraat populair is, blijkt op een zomerse woensdag middag. Terwijl het strandweer is, loopt het museum al meteen na opening vol met bezoekers in alle leeftijden. „Het publiek is divers, van mensen die nooit naar musea gaan tot ingenieurs", vertelt Ann Geerinck. Zij is met Mare De Jonghe de initiatiefnemer van het Bizarium. De twee creatievelingen, Mare is industrieel ontwerper en Ann grafisch vormgeefster, open den Bizarium in december 2or6 om vergeten ideeën nieuw leven in te blazen. Het zijn aparte uitvindingen en sommige zijn heel grappig De vergunning die de gemeente Borsele heeft verleend aan uienver- werker TOP in 's-Gravenpolder vertoont gebreken. Tot die conclu sie komt de Raad van State in een tussenuitspraak. De zaak is aangespannen door het bedrijf zelf. TOP ageert onder meer tegen de in de vergunning op genomen maximale geluidsbelas ting voor een woning aan de Pro- vincialeweg. Het bedrijf zegt dat 44 decibel nodig is om de activiteiten te kunnen uitvoeren, maar in de vergunning stond 40 decibel eerder als maximum. De rechtbank in Middelburg verhoogde dat al naar 42. Dat laatste besluit wordt vernie tigd. De Raad van State stelt vast dat de gemeente geen problemen heeft met 44 decibel en zelfs heeft er kend dat 42 niet haalbaar is. De hoogste bestuursrechter draagt het college op binnen acht weken een nieuw besluit te nemen over de vergunning. Milieu De gemeente moet ook opnieuw motiveren waarom daarin extra ei sen zijn opgenomen om de ver spreiding van stuifgevoelige stoffen te voorkomen. Volgens de ge meente is dat nodig voor het mi lieu, maar de Raad van State vindt het onvoldoende onderbouwd. donderdag 19 juli 2018 It De openluchtzwembaden doen goede zaken met dit warme weer. Nu het al zo lang warm is, zoeken veel bezoekers verkoe ling in het water. Cris Sohier Vlissingen - Iris Oomkens, zwembad De Goudvijver Tip? redactie@pzc.nl OOST-SOUBURG Een man uit Oost-Sou burg is dinsdagavond aangehouden voor het beledigen van een 35-ja- rige plaatsgenoot. Het slachtoffer deed daarvan aangifte. De politie pakte de man uit de Stuart Makkersstraat rond 21.00 uur op. Volgens een politie woordvoerder gaat het om smaad. „Als iemands goede naam wordt be vuild valt dat onder smaad." Volgens de wet is smaad een vorm van belediging. Wat de strek king van de belediging was, maakt de politie niet bekend. GOES Twee mannen uit Goes die vonden dat een ge meentelijke boom te veel schaduw veroorzaakte in hun tuin, dachten dat op te lossen door in de nacht van dinsdag op woensdag een tak af te zagen. Dat werd echter opgemerkt en de politie werd ingeschakeld. De politieagenten som meerden het tweetal om hun activiteiten te staken. De gemeente Goes heeft aangifte gedaan van ver nieling van de boom. De zaak wordt voorgelegd bij de officier van Justitie. Drie jongens van 15 en 16 jaar zijn dinsdag ge slagen door een nog on bekende man. Dat ge beurde aan de Schelp- weg in Domburg, na een meningsverschil op het fietspad. De man wilde met een vrouw rond 17.00 uur de drie jon gens uit Amstelveen in halen. Daarbij zou het paar meerdere malen gebeld hebben, al van geruime afstand. Op het moment dat ze de drie jongens inhaalden, rin kelde één van de jon gens ook met zijn bel. Daarop stopten de man en de vrouw abrupt en deelden klappen uit. Sluis vol Sophie Stockman Sluis - Tatum Blom (11) Rob Paardekam 's-Gravenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30