Fout! Yerseke boven op Alpe d'Huez r Waarzegster meldt zich in zaak Ploegstra 2 WILLEM VAN DAM VIERbAASSE Column Hoe ziet het boetekleed er uit? Eerlijk gezegd, ik heb geen flauw idee. Wat ik wél weet, is dat er in elk geval behoorlijk wat sleetse plekken op moeten zitten, want het is al door velen gedragen. nog aan na zijn slecht gevallen uit spraken over migratie, vluchtelin gen en de multiculturele samenle ving. De Duitse bondscoach Joa- chim Löw hulde zich onlangs in het boetekleed omdat zijn Mannschaft niet naar behoren had gepresteerd. Het Openbaar Minis terie deed het aan omdat het jour nalisten had afgeluisterd. En pre mier Rutte trekt het met regel maat uit de kast als hij het parle ment weer eens foutief heeft inge licht of als zijn geheugen hem weer eens in de steek heeft gela ten. Het is altijd dringen bij de gar derobe waar het boetekleed hangt. over de aankoop van een jaren 50- telefoon meldde ik dat ik het tele foonnummer van mijn jeugd nog moeiteloos kon oplepelen: 023- 15433' Fout!, reageerde Arthur van B., een vriendje van heel vroeger met wie ik vaak naar school liep en met wie ik (maar dat houden we natuurlijk onder ons) voor het eerst dronken werd. Het kengetal van de stad waar ik opgroeide was in mijn jonge jongensjaren geen 023 maar 02500, tikte vriendje van vroeger mij op de vingers. Ik heb het opgezocht en verdomd, hij heeft gelijk; pas in 1967, toen ik de korte broek al geruime tijd was ontgroeid, werd het 023. man niet", wist de antirevolutio naire voorman Abraham Kuyper (1837-1920) al in het begin van de vorige eeuw, toen hij ervan werd beschuldigd dat hij een schatrijke Amsterdamse koopman had voor gedragen voor een hoge konink lijke onderscheiding in ruil voor een schenking (11.000 gulden) aan de ARP-partijkas. Ik trek het boetekleed nu ook maar even aan. En al zeg ik het zelf: ook mij misstaat het niet. Het boetekleed ontsiert den man niet DESTELLING Vandaag: Windmolens passen bij Zeeland Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters MET WT WEER MAAR £>E SUPERMARKT EM terug. Politie vindt dode Goesenaar in flat Hospice in Goes zoekt vrijwilligers VLISSINGEN Voor het eerst cao Vesta Terminals „Ik hoop dat ze één en twee worden op Alpe d'Huez", vertelt André Kra mer met een knipoog. Sinds zater dag staat de Yersekenaar samen met zijn vrouw op de camping bij de berg. „Morgen gaan we in bocht ze ven staan, het wordt voor mij de vijfde keer. Het is er al dagen carna val en polonaise lopen. Dat Min- naard en Tolhoek meedoen maakt het extra leuk. We gaan ze zeker aanmoedigen." Tolhoek kan bovendien wel een duwtje in de rug verwachten tij dens de dertien kilometer lange klim. „Dat hebben we hem be loofd", vertelt Irene Rozendaal uit Kapelle, die vlak bij bocht 7 samen met haar vriend en schoonfamilie op de camping staat. „We hebben Antwan eerder gesproken tijdens de etappe in Annecy en toen vroeg hij om een duwtje in de rug. Nou... dat komt vast goed, hebben we be loofd. Je ziet op de berg nu al veel Zeeuwse vlaggen, het maakt ons Zeeuwen wel trots dat er twee ren ners uit Zeeland meerijden." Voor Chris Froome zal er wellicht minder applaus zijn, verwacht Ro zendaal. „Stel dat Dumoulin in een groepje voor hem rijdt, dan is het maar de vraag of hij er bij bocht 7 nog wel door kan komen, 's Och tends zitten ze hier al aan het bier, dus er gaat flink wat alcohol in." Dat Minnaard en Tolhoek meedoen maakt het extra leuk deze Tour Oud-wielrenner Vital Timmer mans stond gistermiddag boven op de Alpencol. Samen met zijn vrouw Sylvia, zoon Tristan en Ezra Tol hoek (het neefje van) komt hij spe ciaal voor Tolhoek. „Toen we hier naar boven reden met de auto, kre gen we al een beetje kippenvel. En ja, we hebben de Zeeuwse vlag bij, maar ook die van Yerseke! De jon gens hebben ook nog twaalf spuit bussen meegenomen dus er zal nog wel wat gebeuren op het wegdek." Timmermans vindt dat Tolhoek tot nog toe sterk rijdt. „En ik verwacht dat een berg als Alpe d'Huez hem goed ligt, doordat het korte bochten zijn." Een waarzegster heeft zich afgelo pen week gemeld bij het coldcase- team van de politie dat de verdwij ning van IJzendijkenaar Herman Ploegstra onderzoekt. „We gaan alle tips na in dit on derzoek, omdat we niets willen la ten liggen. Dus ook deze informatie wordt gecheckt", laat de politie we ten. Ploegstra verdween op 26 okto ber 2010. De kraanmachinist kwam nooit thuis na een bezoek aan een sportschool in Breskens. Zijn auto werd diezelfde avond leeg aange troffen tussen Breskens en Num mer Een. De politie heeft inmiddels 31 mensen gehoord. Een privéde- tective die kort na de verdwijning door de familie was ingeschakeld, heeft al haar materiaal overgedra gen aan het coldcaseteam. Haar dossier bleek voor de politie nieuwe informatie te bevatten. Een maand geleden maakten de politie en het Openbaar Ministerie bekend dat deze geruchtmakende zaak is heropend. Een coldcaseteam wil nog een keer alles uit de kast ha len in een ultieme poging te weten te komen wat er met Ploegstra is ge beurd. Politie en OM gaan ervan uit dat hij door een misdrijf om het le ven is gekomen. donderdag 19 juli 2018 Minister Blok trok het gisteren In mijn stukje van vorige week „Het boetekleed ontsiert den Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben bang voor wespen 2497 reacties MIDDELBURG De man (36) die gister ochtend dood werd aan getroffen in een flat in Middelburg, is afkomstig uit de gemeente Goes. Hij werd rond 03.15 uur gevonden op de boven ste verdieping van een flat aan de Driewegenhof in Dauwendaele. Ambu lancepersoneel heeft het slachtoffer gereani meerd, maar dat mocht niet baten. Sporenonder zoek wijst uit dat er geen sprake is van een misdrijf of ongeval. In de woning waar de man eerder op de avond verbleef, waren nog twee andere mannen aanwezig. Zij worden als getuige gehoord. GOES Het Clarahofje in Goes zoekt mensen die als vrij williger willen werken in het hospice. Nieuwe vrijwilligers vol gen eerst een introduc tietraining voordat ze in het hospice worden inge werkt. De training start in september. Het Clarahofje zoekt mensen die zich aange trokken voelen tot de zorg voor terminaal zie ken. Ervaring is niet nodig. Betrokkenheid, inzet en een open hou ding wel. Meer info op: www.hospicegoes.nl; aanmelden kan via de coördinator vrijwilligers (06 -10956301). De 26 werknemers van Vesta Terminals Vlissin- gen krijgen komende twee jaar een loonsver hoging van 4,5 procent. Vakbond FNV Havens heeft voor het eerst een cao met het bedrijf af gesloten. Meer vakan tiegeld en een dertiende maand. Ook zijn er af spraken over toeslagen en vergoedingen. „Het overleg met de werkge ver verliep niet altijd soepel", zegt Ruud Wen- nekes, bestuurder bij FNV Havens. „Na het dreigen met acties koos Vesta er toch voor om met ons tot een resul taat te komen." Let vanmiddag goed op als u de tv inschakelt voor de Tour de France. Grote kans dat u op het beeldscherm de Zeeuwse en Yersekse vlag ziet wapperen. Vele Yersekenaren zijn de afge lopen dagen naar Alpe d'Huez afgereisd om hun plaatsgenoot Antwan Tolhoek en Marco Min- naard uit Wemeldinge naar de fi nish te schreeuwen. De meesten staan in bocht zeven, de Neder landse bocht op de Alpenreus. Maurice Steketee Alpe d'Huez - André Kramer uit Yerseke A Tristan Timmermans en Ezra Tolhoek op de Alpe d'Huez. Theo Giele IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2