Detective 4) Boete voor nepnieuws over Gerard Joling 24 M ANGELA KIJKT TV INTERVIEW PHILIP FRERIKS Philip Freriks (73) is sinds deze week terug op televisie met de quiz De slimste mens, maar daar blijft het niet bij. Het is een drukjaar voor de presentator, die binnenkort 74 wordt. „Zeg het maar niet te hard." Quotevande dag Dit was een boodschap van het universum om mij een wijze les te leren ee, een makkelijk behapbare uitzen ding was het niet, de eerste afleve ring van De Kunstdetective dinsdag op NPO 2. Ik moest als kijker alle zeilen bij zetten om het even fascinerende als bizarre verhaal van de verwoest gewaande, maar in 2015 teruggevonden bronzen paarden van Adolf Hitier goed te kunnen volgen. Vanaf de eerste minuut was het een aanhoudende stroom van dubieuze kunsthandelaren, oude nazikopstukken, vermoorde kunste naars, complotten tussen Stasi en het Russi sche leger, foute verzamelaars van kunst uit het Derde Rijk en Duitse schroothandelaren. Die laatsten toonden trots de reciprozaag waarmee ze de benen van de beroemde Rijkskanselarij-sculpturen afzaagden om ze in 1989 van Oost- naar West-Berlijn te smokkelen. als ik maandagavond Arthur Brand niet bij Jinek had gezien. Brand is de kunstdetective waar de titel van het Omroep Max-pro- gramma naar verwijst en spil van de reeks. Toen ik hem daar zag en hoorde, snapte ik niet dat er niet al veel eerder een tv-serie over en met hem was gemaakt. De man ziet eruit als een nette huisarts, maar leeft in een jongensboek. heeft gewerkt ken ik uit het nieuws, maar ik had geen idee dat daar steeds dezelfde man achter schuilging. Brand doet er totaal niet gewichtig over, eerder nuchter en vol hu mor. Hij is gewapend met een antiek mo bieltje en heeft geen rijbewijs, waardoor hij soms met een teruggevonden Dali van ette lijke miljoenen in de streekbus zit. Intussen werkt hij samen met de grootste internatio nale criminelen en de politie. Dat lukt al leen, legde hij uit, door zijn duidelijke stelre gel: voor de een houd je je aan je woord, voor de ander aan de wet. En dan zat hij zich bij Eva druk te maken dat zijn vader er door het programma achter zou komen dat hij nog steeds rookt. Kortom, een innemende, bij zondere man met een al even bijzonder en tot de verbeelding sprekend beroep. van De Kunstdetective echter niet direct lek ker uit. Daarom de tip: kijk eerst Jinek en bijt daarna door met de paarden. Toen ik na her haaldelijk terugspoelen alle namen, data en complotten op een rij had, zat ik met bon zend hart te wachten op de goede afloop. Er komt nu ook een film over de zaak. Brand wilde bij Jinek niet zeggen wie hem gaat spe len. Ik doe mijn ogen dicht en zie maar één kandidaat: Barry Atsma. CliffRichard wint van BBC Chemokuur KoosAlberts „Nou, ik moet nog weieens googelen, oor." „Haar kende ik toevallig wel. Er zijn jonge cabaretiers die ik even gemist heb, maar niets wat een beetje goog elen niet kan oplossen. Voor acteurs geldt hetzelfde. Ik ben niet iemand die Goede tijden, slechte tijden kijkt, dus als een acteur uit die serie wordt uitgenodigd, heb ik even een gat." „Het is het twaalfde seizoen, we ken nen het spelletje zo langzamerhand wel. Dat maakt dat je op je gemak bent. Hoe beter je de basis kent, hoe WIETPLANTAGE makkelijker het is een beetje losser te zijn, enzovoorts. Maarten (van Ros- sem, red.) en ik vinden het nog steeds hartstikke leuk elkaar te tref fen, dus we gaan met een vrolijk ge moed aan de slag. De stress is er in middels wel af. Je hoeft je niet meer zo te bewijzen. Bij de kandidaten is dat anders: je ziet ze komen om zich te laten zien. Je hoopt dan maar dat ze het waar kunnen maken. Je moet leuk zijn, en als het even kan ook nog een paar rondes in het spel blij ven. Het publiek moet worden veroverd, ze doen erg hun best." I donderdag 19 juli 2018 GO Ik was waarschijnlijk voortijdig afgehaakt De geruchtmakendste zaken waaraan hij Dat eerste komt er in de eerste aflevering MUZIEK De BBC betaalt Cliff Richard 235.000 euro schadevergoe ding. De rechter bepaalde dat omdat de Britse omroep in 2014 onrechtmatig live een politie- inval in zijn huis uitzond. De zan ger werd toen verdacht van kindermisbruik. MUZIEK Koos Alberts treedt zeker tot en met septem ber niet meer op. De 71-jarige zanger moet een chemokuur ondergaan. Vo rige week wer den in zijn blaas kwaadaardige tumoren ont dekt, die inmid dels operatief zijn verwijderd. 3 ■o Ik doe alleen nog maar waar ik zin in heb' Joep School ftf IV ent u eigenlijk alle deelnemers die meedoen aan De slimste mens Bij Anne Fleur Dekker, bijvoor beeld? De producent van De slimste mens zegt: Philip heeft het spelmecha- nisme compleet in de vingers, de quiz kent geen geheimen meer voor hem. De man die eind vorig jaar op zijn satirisch bedoelde site Nieuwsbom nep nieuws over een opgerolde wietplan- tage bij Gerard Jo ling verspreidde, moet een deels voorwaardelijke boete van 750 euro betalen. De rechter vond het onzinbericht zo realistisch dat het imago van de zanger er door werd aange tast. Schrijver Daniël Knevelman (34) moet hoe dan ook 250 euro ophoesten voor zijn fakebericht over Gerard Joling, waarin hij schreef over een politie-inval bij de zan ger, waarbij een kleine wiet- plantage zou zijn opgerold. Het bleek flauwekul, gepubliceerd op een satirische website. De resterende 500 euro van de opgelegde boete is voorwaar delijk. Het Openbaar Ministerie had om een werkstraf van twin tig uur gevraagd. Knevelman beloofde gisteren in de rechtbank nooit meer derge lijke stukken te zullen schrijven. Hij maakte eerder al meermaals excuses aan de zanger, maar die accepteerde zijn veront schuldigingen niet. Joling was wegens vakantie niet aanwezig bij de zitting in Groningen. Het spelprogramma heeft na twaalf jaar geen geheimen meer voor de presentator. FOTO KRO-NCRV Vaak met enige navol ging: de laatste win naar, hoofdredac teur Sander Schimmelpen- ninck van Quote, komt eind juli met een eigen tv-pro- gramma. „Ja, er komt natuurlijk veel aanstormend ta- —Zangeres Katy Perry in Vogue. Ze werd depressief van de lauwe ontvangst van haar laatste album.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24