Mark van Bommel ziet dat PSV indruk maakt tegen Galatasaray SAYING 23 FORMULE 1GP VAN DUITSLAND Slechts drie van de tien races werden gewonnen, een klagende Hamilton en openlijk gekibbel met Ferrari. Is Mercedes nu opeens, navier dominante titeljaren, het momentum kwijt? Drie weken achter el kaar op poleposition en dan maar één keer winnen. Mercedes, anno 2018. Die histo rische triple header van races in Frankrijk, Oostenrijk en Engeland bleek een juiste afspiegeling van waar het dominantste Formule 1- team van de laatste vier jaar nu staat. Nog altijd aan de top, maar niet meer verheven boven de rest. Pas drie overwinningen uit tien voor de Zilverpijlen, dit seizoen. Niet eerder sinds de invoering van het hybride tijdperk (2014) begon Mercedes qua overwinningen zo magertjes. In 2014 ging er maar één van de tien eerste races verlo ren. In 2015 twee. In 2016 weer één. En vorig jaar al vier. Statistieken die natuurlijk niet helemaal los kunnen worden ge zien van het plotse vertrek van wereldkampioen Nico Rosberg, eind 2016, en de komst van Valtteri Bottas. In alles is de Fin toch een minder begenadigd coureur. Het zal binnenskamers minder knet teren met 'diva' Lewis Hamilton. Maar de Brit een beetje kietelen of sporadisch zijn mindere dagen verbloemen? De brave Bottas slaagt er zelden in. Zo donderde hij op Silverstone na een slechte start van Hamilton zeifin de slot- rondes nog van een toch vrij zeker podium. Met Ferrari fier aan kop in de titelstrijd is de sfeer bij Mercedes gespannen. Zelden heeft de we reld Hamilton, die op Silverstone na een inhaalrace nog als tweede eindigde, zoveel horen twijfelen en klagen over de boordradio. Verliezen, ze zijn er bij Mercedes na vier dominante kampioen schapsjaren niet meer zo goed in. En er ging dit jaar al zo opmerke lijk veel niet perfect, met de reken fout achter de virtuele safetycar, die Hamilton de zege in Australië kostte. Geblunder met de banden keuze waardoor Hamilton slechts vierde werd in China. Zijn totale off-weekend in Canada (vijfde). En natuurlijk die uitzonderlijke dubbele uitvalbeurt in Oostenrijk. Complottheorie Na óók het missen van de zege op Silverstone, de laatste vier jaar het domein van Mercedes, verloren de topmensen van het team zich in een gênant potje verwijten ma ken. Niki Lauda, Toto Wolff en technisch directeur James Allison haalden de complottheorie van stal. In alle emotie een vaker be proefd recept op de Formule 1- grid, net voor het besef indaalt dat je veel beter in de spiegel kunt kij ken. Die tik van Kimi Raikkönen op Hamilton bij de start mocht vol gens de Mercedes-top niet als los staand incident worden be schouwd, nadat Vettel ook Bottas FORMULE 1 al van het asfalt had getikt bij de start in Frankrijk. „Per ongeluk, of met opzet?", zo vroeg Allison, voorheen actief bij Ferrari, zich hardop af. De reactie van de Italianen, waar Raikkönen een milde straf van tien seconden kreeg, liet zich ra- den. Furieus. Volgens teambaas Maurizio Arrivabene moest Alli son zich schamen en zich meer als een gentleman gedragen. En nog veel mooier was het commentaar van Minttu Raikkönen, nadat ook Hamilton had opgemerkt dat haar man er toch wel 'interessante tac tieken' op nahield. „Als je bij ver lies moet huilen als een klein meisje, ga dan op ballet", aldus het flatteuze Finse fitnessmodel op haar Instagram-pagina. Moddergooien, mekkeren, oor log op en naast de baan. Vervelend voor Mercedes, maar een godsge schenk voor de sport, na vier bela chelijk dominante jaren. Er is weer strijd, zoals op Silverstone, waar Vettel na een heerlijk gevecht al zijn vierde zege pakte. Op de Hockenheimring, voor Mercedes én Vettel thuis, wacht zondag een nieuw duel. Het zou wat zijn, mocht het echt tot de eerste Ferrari-titel sinds 2007 (Ra ikkönen) komen. Een rood kampi oenschap zal voelen als het einde van een tijdperk. Na al die grijze jaren kan de Formule 1 wel wat extra kleur gebruiken. Hij zag dat het goed was en had ge noten van zijn ploeg. Trainer Mark van Bommel kreeg gisteravond niet alleen de complimenten van de di rectie van PSV, maar zelfs van Ga- latasaray-coach Fatih Terim. „Je hebt het goed voor elkaar, trainer", zei de oefenmeester van de Turken na een verdiende zege van de Eind- hovenaren in het Zwitserse Mon treux. Met een 3-1 overwinning besloot de landskampioen het tiendaagse trai ningskamp in de hete lucht tussen de Alpenreuzen. PSV had in Mid den-Europa duidelijk het beste voor het laatst bewaard. „Het is mooi dat situaties waarop is ge traind ook in de wedstrijd terugko men. Ook op momenten dat het niet loopt, moeten we houvast heb ben en daarvoor hebben we gepro beerd in trainingen structuur te creëren", zei de nieuwe voorman van PSV. Dankzij mooie treffers van Steven Bergwijn, Donyell Malen en Cody Gakpo kon PSV de Turken pijn doen. Belangrijk in het aan- valsspel van de ploeg zijn de nieuwe backs José Angelino en Denzei Dumfries. De Spanjaard wist onder meer Luuk de Jong een keer goed voor de goal te zetten en Dumfries kwam twee keer met de beslissende aanzet voor een treffer. Zijn fysieke kracht is een van zijn wapens. Dumfries is kopsterk, komt vaak over de tegenstander heen en wist zich gisteren verdedi gend ook goed staande te houden. Met de naderende verkoop van Santiago Arias een geruststellende gedachte voor PSV. Voorin heeft PSV met de overtui gend acterende Donyell Malen en ook Cody Gakpo twee talenten van formaat klaarstaan. Ze staan in de pikorde nog wel achter Hirving Lo- zano. Een luxe-positie voor Van Bommel, die ook nog moet kijken of en hoe IJslands international Al- bert Gudmundsson in te passen is. Op het middenveld heeft PSV nog wel behoefte aan een impuls, al zijn met Pablo Rosario en Mauro Jünior beloftevolle spelers aan boord. donderdag 19 juli 2018 Een mekkerend Mercedes, het is een godsgeschenk Arjan Schouten Rotterdam WK-stand Constructeurs 1. Vettel 171 1. Ferrari 287 2. Hamilton 163 2. Mercedes 267 3. Raikkönen 116 3. Red Buil 199 4. Ricciardo 106 4. Renault 70 5. Bottas 104 5. Haas 51 6. Verstappen 93 6. Force India 49 7. Hulkenberg 42 7. McLaren 48 8. Alonso 40 8. Toro Rosso 19 9. Magnussen 39 9. Sauber 16 lO.Sainzjr. 28 10. Williams 4 Minttu Raikkönen, vrouw van Kimi, deelde een sneer uit aan Lewis Hamilton. fotoinstagram A Steven Bergwijn tekende tegen Galatasaray voor de openings treffer. FOTO VI IMAGES PSV maakte gisteravond indruk in Zwitserland. De Eindhovena- ren klopten de Turkse kampioen Galatasaray met 3-1. Rik Elfrink Montreux

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23