V> 21 Gelouterde prof moet titel naar Amsterdam terugbrengen Grieken ruim langs poloërs Alisson Becker duurste keeper Gemengd EK: zilver judoka's UITSLAGEN Kippenvel kreeg zijn moeder Yvonne van het veelgeprezen wel komstfilmpje dat de media-afde ling van Ajax had gemaakt over haar zoon. En zelf voelde Daley Blind ook vooral veel warmte toen hij zich deze week na vier jaar weer Ajacied mocht noemen. Die terugkeer mag velen dan misschien verrassen, Blind heeft alle plussen en minnen nauwkeu rig naast elkaar gezet. Om tot de conclusie te komen dat hij met Ajax heel graag weer eens kampi oen wil worden. Want dat is er de afgelopen vier jaar, in tegenstel ling tot de vier seizoenen daarvoor mét Blind, niet van gekomen. „Ik heb altijd gezegd dat het me mooi leek om terug te keren bij Ajax. Maar je weet nooit op welk moment dat precies gaat komen. Ik heb vier mooie jaren gehad bij Manchester United, maar in het laatste seizoen speelde ik natuur lijk niet zo veel. Dan bekijk je de opties met je management." Blind werd gebombardeerd met berichten. Of hij dit niet een aar dige club vond? Of hij daar niet wilde komen voetballen? „Wat ik belangrijk vind: op welke positie willen ze me laten voetballen en kom ik er veel aan spelen toe? Of ik mezelf weieens heb afgevraagd of het te vroeg is om terug te keren? Ik wilde vooral niet een wanho pige andere keuze maken. Én waardering voelen." De 54-voudig international doet zijn verhaal in het prestigieuze na tionale trainingscentrum van de Engelse voetbalbond, waar Ajax deze week traint. Met minutieus kortgeknipte voetbalvelden, uitge strekt tot in het oneindige. Op één van die velden zag trainer Erik ten Hag gisteren dat Blind nu al de leidersrol op zich neemt die hij van hem verlangt. „Hij breekt in bij spelsituaties en helpt andere spelers. Daley laat zich vanaf de eerste minuut zien." Gekke markt De last van de duurste speler uit de historie van de club te zijn, zegt Blind nog niet te voelen. Ajax legt 16 miljoen euro voor hem neer, wat met bonussen nog op kan lo pen tot 20,5 miljoen. „Die prijs, daar kan ik niet veel aan doen. Dat heeft de gekke markt bepaald. Maar natuurlijk zijn de verwach tingen hoog. Ik kom van Manches ter United, ik ben 28 jaar en ik voel me goed. Ik ben hier niet om af te bouwen, maar juist ambitieus." In elk geval neemt hij een bulk aan ervaring mee uit de Premier 7', r* League. „Ik heb Louis van Gaal meegemaakt en José Mourinho. Van Mourinho leer je het echte winnen. Dat het daar uiteindelijk allemaal om gaat." Elke dag met de beste spelers van de wereld op het veld staan, helpt. Het voetballeven was er goed, fi nancieel en sportief. „Het is een andere wereld in Engeland. In de competitie kan iedereen van ie dereen winnen. Elke wedstrijd is spannend. De stadions zijn ge weldig en de velden fantas- tisch." moeten slikken als hij weer moet aantreden op de nep- sprieten bij VW of FC Emmen. „Ik moet zeggen dat kunstgras niet iets is waar ik naar heb uitgekeken. Maar goed, het hoort erbij." In Nederland komt hij ook zijn vader weer tegen, zoals de twee el kaar al eerder troffen bij het Ne derlands elftal. Nu is Danny com missaris technische zaken bij Ajax en moest hij formeel goedkeuring geven aan de grootste aankoop uit de geschiedenis van de club. Maar bewust hadden technisch directeur Mare Overmars en Danny Blind geen contact met el kaar over de op handen zijnde transfer. „En met mijn vader heb ik alleen als vader en zoon over de transfer gesproken. Ik zie geen probleem, we hebben in het verle den ook altijd goed samenge werkt." Misschien zijn het wel de genen van zijn vader die hem nu al de- Van Mourinho leer je het echte winnen. Dat het daar uiteindelijk allemaal om gaat den terugkeren naar Amsterdam. Ook Danny was geen globetrotter. „Ik hou van een prettige, ver trouwde omgeving. Ik heb graag familie en vrienden dichtbij. In dat opzicht was Manchester goed te doen. Dat was maar een uurtje vliegen." Nu is hij nóg dichterbij. „Supporter van Ajax ben ik altijd gebleven." Een supporter die straks weer meevoetbalt, mis schien wel de komende weken al, als Ajax in de voorronde van de Champions League tegen Sturm Graz speelt. Of hij fit genoeg is, is de vraag. „We moeten kijken of het verantwoord is. Het seizoen is lang. Ik zou graag het hele seizoen fit blijven." donderdag 19 juli 2018 WATERPOLO De Neder landse waterpoloërs heb ben ook het tweede duel op het EK verloren. De for matie van bondscoach Robin van Galen had, net als tegen Kroatië, weinig te vertellen tegen Grieken land: 12-7. Nederland sluit vrijdag de groepsfase af tegen Turkije. Een zege volstaat voor een plaats in de tussenronde. VOETBAL De Braziliaanse doelman Alisson Becker wordt de duurste keeper ooit. Hij staat op het punt AS Roma te verruilen voor FC Liverpool. De transfer som zou 66,8 miljoen pond bedragen, zo'n 74 miljoen euro. Liverpool moet nog wel met Alisson (25) rond komen. Alisson wordt bij Liverpool opvolger van Loris Karius, de doelman die hopeloos faalde in de Champions Leaguefinale. JUDO De Nederlandse judoploeg heeft het eerste EK voor gemengde landen teams met een zilveren medaille afgesloten. Oranje verloor in het Russische Jekaterinenburg de finale tegen Duitsland: 2-4. Hilde Jager en Natascha Ausma wonnen hun partijen in de eindstrijd. Over twee jaar doen in Tokio voor het eerst gemengde judoteams mee aan de Olympische Spelen. BEACHVOLLEYBAL EK. Vrouwen. Groep B, Rotter dam: Jupiter/Chamerau (Fra/31) - Keizer/Meppelink (Ned/15) 21-19 19-2116-14, Keizer/Meppelink - Hermannova/Slukova (Tsj/2) 21-15, 21-16. Keizer/Meppelink naar tweede ronde. Groep C, Den Haag: Sinnema/Bloem (Ned/19) - Vergé- Depré (Zwi/3) 21-14 21-17, Sin nema/Bloem - Eiholzer/Steine- mann (Zwi/30) 21-16 21-18. Sin nema/Bloem naar tweede ronde. Groep D, Utrecht: Van Gestel/ Wesselink (Ned/29) - Lahti/Parkki- nen (Fin/13) 19-21, 21-19,15-11, Kravcenoka/Graudina (Let/20) - Van Gestel/Wesselink 21-16 21-18. Van Gestel/Wesselink naar eerste ronde. Groep H, Apeldoorn: Stubbe/Van lersel (Ned/8) - Bots- jarova/Voronina (Rus/24) 21-17 21- 17, Stubbe/Van lersel - Cholo- mina/Makrogoezova (Rus/9) 21-18, 21-14. Stubbe/Van lersel naar tweede ronde. Mannen. Groep B, Den Haag: Brouwer/Meeusen (Ned/2) - Koe- kelkoren/Van Walle (Bel/18) 21-21- 12, Brouwer/Meeuwsen door naar tweede ronde. Blind altijd supporter van Aj ax gebleven Daley Blind keert bij Ajax terug als een routinier van 28 jaar. Met een warm gevoel én een duidelijke kampioenschaps- wens. „Ik hou van een prettige, vertrouwde omgeving." Nik Kok Burton upon Trent A Daley Blind: „Ik heb altijd ge zegd dat het me mooi leek om terug te keren bij Ajax. fotosajax L g Wat dat betreft zal hij -Daley Blind

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21