hooggebergte De Tour zit volledig op slot alleen Sky-mannen Thomas en Froome zijn beter 'Dit was voor mijn oom en tante' 19 Voorspelling: Groenewegen net op tijd THIJS ZONNEVELD Tour de farce Column @thijszonneveld kasseienetappe kwam hij goed door. In de Giro's die hij reed, bleek steeds opnieuw dat hij een diesel is. In een derde week verslechtert hij doorgaans minder dan de meeste klassementsrenners om hem heen. „Ik zit er goed bij", zegt Kruijswijk, als hij hoort dat Yates, Fuglsang, Jungels, Valverde, Uran en Mollema veel tot heel veel tijd verliezen. „Dat zijn klanten van wie je van tevoren zegt dat ze meedoen voor de top 10. De Tour heeft dit jaar een heel goed deelnemersveld, alle toppers zijn hier, maar er zakt er vandaag een aantal doorheen. Mooi. En het is voor de ploeg heel mooi dat we het met z'n tweeën doen." Voor Roglic is juist die derde week een vraagteken. De Sloveen moet zichzelf nog ontdekken als ronderenner. „Ik had niet de beste benen, maar het kon slechter", zegt hij. „Het is in elk geval goed om met Steven hoog in het klassement te staan. We kunnen elkaar helpen." EERBETOON Dumoulin: „Eindelijk." „Ik heb twee jaar de Giro gereden. Dan maak je dit elke dag mee. Ik ben wel wat gewend. Dat is een betere leerschool dan de Tour." „Vandaag misschien wel even. Maar dit zal ik vast niet elke dag weer kunnen doen." „Ik wist dat nog niet eens, dat hij al even in mijn wiel zat. Het was maar heel even, denk ik." „Echt? Maar als had ik het had ge zien, was ik ook doorgereden. Dan weet je dat hij gaat wegkletsen." „Ja, tuurlijk. Dat zijn twee toppers. Op dit moment zijn zij de twee sterkste renners in de Tour. Daar moeten we het nu even mee doen. Ik moet hopen dat ik er goed bij blijf zitten en dat er weer een kansje komt." Er was één bergrit voor nodig. Een kilometer of ïoo, een paar bergen van de buitencatego rie - en het gehele kaartspel is geschud. Geen vraagtekens en twijfels meer, de verhoudin gen zijn in één klap duidelijk. Bauke Mollema wint deze Tour niet. En Rafal Majka ook niet. En Adam Yates ook niet. En Rigo- berto Uran ook niet. En Ilnur Zakarin ook niet. En Jakob Fuglsang ook niet. En Greg Van Avermaet ook niet. Movistar kwam met drie kopmannen naar de Tour - en heeft er nu eigenlijk niet één meer over. Alejandro Valverde kan zich op de Tour van 2028 gaan richten, die schijnt hem goed te liggen. Want hij staat in Parijs óók al niet op het hoogste treetje. Wie dat dacht was trouwens niet goed bij zijn hoofd. Maar ook hij werd door de heren Thomas en Froome binnengehen- geld als een guppie uit een vissenkom. Want wat we na 100 ki lometer vol gas vooral we ten, is dat de Tour met nog anderhalve week te gaan vol ledig op slot zit. Wat we ook weten: dat de trein van Sky weer op tijd rijdt. In het kader van de marginal gains reden ze met negen man voorop de laatste klim op, ook al mochten ze maar met acht man starten. Vincenzo Nibali besloot zelfs nog om ze een handje te helpen omdat ehm.goh.eh.- tja, waarom eigenlijk? Nog meer kennis: Steven Kruijswijk is een week eerder op stoom dan gewoonlijk. Primoz Roglic schijnt vroeger op een an dere sport te hebben geze ten. En voor Antwan Tol- hoek is het oneerlijk dat er geen jonge-jongerentrui is voor renners onder de 15 jaar. Soren Kragh Andersen blijkt met 100 per uur van een berg af te mogen rijden van zijn moeder. Mathias Frank mag op zijn blote knietjes bedanken dat hij over de reling klapte in een bocht waar het ravijn twee meter diep was - en niet 200. Warren Barguil bleek op de slotklim, een maand of negen te laat, tóch op kop te kunnen rij den voor een renner in het shirt van Sunweb. En Mikel Nieve liep een zware verkoudheid op toen hij in de laatste kilometer werd voorbijgeraasd door een wit met zwarte schicht met bakkenbaar- den die lijken te zijn afgekeken van Bradley Wig- gins, die - niet geheel toevallig - zijn grootste fan is omdat hij er voorlopig in zijn uppie voor zorgt dat die andere zwart-witte schicht niet nü al een gele trui om zijn schouders draagt. (Ja, lees deze zin nog maar een keer.) Dumoulin werd binnen- gehengeld als guppie uiteen vissenkom donderdag 19 juli 2018 GO Gisteren waren zij al goed, die vorm trekken zij door. 2. Geraint Thomas 1. Chris Froome Vooral voor Kittel was de Tour een farce. De Duitser won vorig jaar vijf ritten. Nu werd hij één keer 3de. Dylan Groenewegen (foto) kwam met zijn pijn lijke rug en knie zo'n anderhalve minuut voor het verstrijken van de tijdslimiet binnen. Zijn collega sprinters Marcel Kittel en Mark Cavendish waren te laat en hebben de Tour moeten verlaten. Primoz Roglic (I) en Steven Kruijswijk vormen een sterk blok in de bergen, fotocorvos Tour in brand Tom Dumou- Thomas en Froome tegen de rest. lin blijft op de streep Chris Froome net VOOr. FOTOBELGA leder voor zich. Het is wel mooi dat in de Tour weer ruimte is voor een ingeving, zoals je dat noemt. Dat het lukt om de boel te ontregelen. Heb jij vandaag het aangezicht van de Tour veranderd? Wat dacht je eigenlijk toen Tho- Voor Tom Dumoulin had zijn aanval op weg naar het win tersportdorp La Rosière extra betekenis. „Voor mij is deze dag heel speciaal. Ik heb hier leren skiën als kleine jon gen. Mijn oom huurde hier al tijd een groot chalet voor de gehele familie en bracht mij het skiën bij. Dat was echt een hele mooie tijd. Dit voor jaar is hij overleden. Twee weken na mijn tante. Mijn vader is in twee weken tijd dus redelijk onverwacht zijn zus en broer verloren. Ik wilde ze vandaag eren door in ons skidorpje er vol voor te gaan." mas in de laatste kilometers in je wiel kwam? Nou, wel wat langer. Gedurende één kilometer, of anderhalf. Thomas en Froome profiteren het meest profiteren. Zij laten zien de koers te kunnen lezen. Tom Dumoulin blijkt ook in de Tour een paar ballen van staal en een stel benen van goud te hebben. Prachtige aanval, gevochten tot de finish.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19