69.50 3 dgn Biesbosch EUWS 11 SPORTSCHOOL POPULAIR Steeds meer sporters kiezen voor slaan en schoppen als ideale work-out. Ook het aantal 'echte' boksers neemt toe. Helpt het de vechtsport aan een betere naam? 75.- Wat het belangrijkste is voor de deelnemers van de bokslessen bij sportschool Fitland in Rotterdam? Op tijd komen. Trainer Damiaen Amatsetam moet wekelijks men sen teleurstellen omdat de lessen vol zitten: „We zijn een jaar gele den begonnen met bokslessen. Een dag per week. De vraag neemt zo toe dat we nu elke dag iets aan bieden", vertelt hij. Wanneer zijn les begint, klinkt opzwepende muziek door de speakers. De spie ren worden warm gemaakt met push-ups, lunges en burpees. Daarna start het onderdeel waar de men sen echt voor komen: slaan tegen de bokszak. De 27-jarige Merel van der Vange doet nu twee maanden mee. „Het is voor mij echt het mo ment van de dag dat ik mijn hoofd kan leegmaken. Na het werken kun je in een uur alle stress eruit gooien." Dat ziet trainer Amatse tam veel. Zijn leerlingen komen omdat ze fit willen worden, een uitlaatklep willen. „Vechten is niet de insteek, het is een work-out." Staan in die tientallen fitness centra dan de nieuwe Rico's of Badrs, de bekende kickboksers? Na het werken kun je in een uur alle stress eruit gooien. Je hoofd leegmaken Waarschijnlijk niet. De stap van een groepsles van een sport schoolketen naar een klassieke (kick)boksschool is groot. Het is het verschil tussen een intense conditie- en krachttraining versus een hard potje vechten. Ook BN'ers en politici zijn te genwoordig in de ring te vinden. Zo is CDA-minister van Financiën Wobke Hoekstra naar verluidt een moeilijk te pakken boks-opponent (want lange armen) en staat de burgemeester van Amsterdam, Femke Halsema, regelmatig in de kickboksdojo. Toch heeft de vechtsport voor velen nog een slecht imago, met een historie van foute vechtsport gala's ('netwerkbijeenkomsten van de georganiseerde misdaad', aldus toenmalig burgemeester Eberhard van der Laan) en spor ters die wegens geweld het nieuws halen. „Het is dubbel", zegt onderzoe ker Agnes Elling van het Muiier Instituut. Zij nam op verzoek van het kabinet de vechtsport onder de loep vorig jaar. De conclusie: sporten als boksen, kickboksen en thaiboksen worden steeds popu lairder. Het aantal kickboksers ligt inmiddels op zeker 65.000, stelt het instituut op basis van een up date van de Gezondheidsen quête/Leefstijlmonitor van RIVM en CBS. Dat was drie jaar geleden nog 50.000. Bovenop die groep (kick)bok- sers komt nog een grote groep fit ness-vechters. Daarvan bestaan geen harde cijfers, maar de groot ste fitnessketens bevestigen de toename van vecht-elementen. „Ons aanbod is zeker verdubbeld de laatste jaren", zegt een woord voerder van Fitland (40 vestigin gen in het land). Ook Fit For Free (90 vestigingen) merkt een toene mende vraag naar (kick)bokstrai- ningen en varianten daarop. „Er is een groep die het gewoon als heerlijke vorm van fitness ziet, effe lekker wil losgaan", zegt El ling van Muiier. „De sport wordt hipper. Het (kick)boksen had het imago van een sport in vage krachthonken voor mensen van sociaal lagere klassen, maar yup pen doen het nu ook. Maar er blijft ook een schimmig deel, een deel van de onderwereld." Volgens manager Farid Gamei - professioneel kickbokser en trai ner - worden er belangrijke stap pen gezet voor een gezonde en veilige sport. Zo wordt het slaan en schoppen tegen het hoofd voor de jeugd verboden, krijgen sport scholen straks een keurmerk en wil de autoriteit gaan werken met een licentiesysteem. Dat moet overzicht brengen in het woud aan geregistreerde en niet-geregis- treerde sportscholen en illegale krachthonken. Vanaf: incl. diner 4 dagen Moers (DE) 4 dagen Sauerland O www.Zoweg.nl/krant of bel 0900-2359693 70cpg 42vmbo'ers krijgen diploma Van Agt wil over kaping praten Weer kritiek op MH17-studie Vergoeding voor foltering in 1947 donderdag 19 juli 2018 GO Boksen als hippe fitness Niels Klaassen Salwa van der Gaag Rotterdam Trainer Da miaen Amat setam van de Rotterdamse sportschool Fitland heeft de belangstel ling voor boks lessen het af gelopen jaar sterk zien groeien. FOTOMARCODE SWART - Merel van der Vange, leerling Kijk op de site bij /video hoe je bokstrainingen kunt volgen in de sportschool Ontdek de Biesbosch vanuit dit sfeervolle hotel in Oosterhout. Tip: Dagje Breda 2 nachten incl. ontbijt in 4* Hotel Oosterhout (7,8) 1 keer een diner (plate du jour) een amuse 1 keer een rondvaart van 2 uur door de Biesbosch Gratis gebruik wifi, sauna, stadsplattegrond en meer 4* Van der Valk Hotel Moers (8,2) 3* Gasthof Westfeld (8,6) Schmallenberg 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt Incl. welkomstdrankje JLQ 50 lx gebruik van de sauna Gratis parkeren en wifi O w Incl. Sauerlandkaart &wifi Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting MAASTRICHT 42 leerlingen van het VMBO Maastricht hebben gisteren te horen gekregen dat ze geslaagd zijn en hun diploma kunnen afhalen. Vorige maand werden 354 eindexa mens ongeldig ver klaard, omdat de school een potje van de examens had ge maakt. Van ongeveer twintig kandidaten staat vast dat ze zijn gezakt. De anderen moeten volgende maand hersteltoetsen doen. DE PUNT Oud-premier Van Agt wil graag getuigen in het proces over de beëindiging van de Molukse treinkaping bij De Punt in 1977. „Ik hoop bijna dat ik word opgeroepen. Dan zal ik vertellen hoe de waarheid is." MOSKOU Rusland heeft weer kritiek geuit op het onderzoek naar het neerhalen van vlucht MH17. Buitenlandse Zaken noemt het 'schandalig' dat Nederland de Oekra- iense autoriteiten niet verantwoordelijk houdt voor het open houden van het lucht ruim, ondanks vijan digheden op de grond. Ook klaagt Moskou dat Neder land Rusland buiten het Joint Investigation Team hield. INDONESIËR Een Indonesiër die in 1947 in voormalig Ne- derlands-lndië is mis handeld door Neder landse militairen, heeft een schadever goeding van 5000 euro toegekend ge kregen. De rechtbank in Den Haag acht be wezen dat de inmid dels overleden oud strijder Yaseman met een stok op zijn hoofd is geslagen en dat een sigaret op zijn hoofd is uitgedrukt. Het geld gaat naar zijn nabestaanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11