Oosterbuur kiest zon, zee en strand 7 KORTE VAKANTIES GROEI Een sterk groeiend aantal Duitse toeristen zet koers naar ons land voor een korte vakantie, met dank aan de florerende economie. Wat vinden ze zo fijn aan Nederland? Even bijpraten met onze buren op het strand van Zandvoort. DEN HAAG Afgelopen jaar kwamen 5.243.000 Duitsers Nederland be zoeken. Dat is een stij ging van 14 procent ten opzichte van 2016, blijkt uit cijfers van het Ne derlands Bureau voor Toerisme Congressen (NBTC). Ter vergelijking: het aantal overige Europese toeristen dat Nederland bezocht, steeg met 11 procent. De raming van het CBS voor dit jaar staat op nog meer Duitse bezoekers, liefst 5.715.000. Door de groeiende economie ondernemen de Duitsers meer korte vakanties, zo luidt de verklaring. Na Oosten rijk is Nederland de po pulairste bestemming voor korte tripjes (twee tot vier dagen). Voor langere vakanties van minimaal vijf dagen staan wij op nummer 8. Nederland is populair vanwege het strand, de vriendelijke mensen en is, met het oog op terro- rismedreiging in Euro pa, een relatief veilige bestemming. Ongeveer een op de tien Duitsers is hiervoor een zakenreis, de rest komt als toerist. Gemid deld besteden Duitsers in 2016 per persoon 442 euro, tezamen 2 miljard euro en daarmee goed voor ruim 16.000 directe banen in het inkomend toerisme. Het grootste gedeelte van de toeristen komt uit de aan Nederland grenzende regio Noord- Rij nland-Westfalen. woensdag 18 juli 2018 Jongeren: Tim (19), Celine (18) en Annabelle (18), klasgenoten uit Mainz. Zitten in het laatste jaar van de middelbare school. Tim: „Dit is de tweede keer dat ik in Nederland ben. Ik en drie andere klasgenoten verblijven zes dagen in Amster dam - ook wel voor het roken ja - op een camping. Van wege het mooie weer besloten we vandaag naar het strand te gaan. Het is toch maar een klein stukje met de trein. In Duitsland heb ik het strand nog nooit gezien." Vrienden: Karola (43) en Pietro (34) uit Bonn. Karola: „Dit is de eerste keer in Nederland voor mij. Ik ben lange tijd niet echt op vakantie geweest, alleen binnen Duitsland zelf een paar daagjes. Dat had ook wel met de financiën te maken. Tot nu toe bevalt het hier goed. Het was maar vier uur met de trein. We zijn wel een beetje voorzichtig met het water. We durven er eigenlijk niet in te zwemmen, want er zijn overal witte kwallen met van die rode dingetjes." Duitse toeristen vinden ons strand 'sehr schön'! Virginia Groenendijk FOTO'SMARÜES WESSELS Met twee baby's: Jennifer (28) en Andreas (42) uit Nidderau. Andreas: „Het is voor ons een voordeel dat we zonder vliegreis met de kleintjes hier op vakantie kunnen. Voor heen gingen we ook wel naar Turkije, maar het regime daar voelt voor ons minder veilig, omdat de mensenrech ten niet meer zijn zoals vroeger. Op het internet zagen we Zandvoort voorbijkomen met het mooie en grote strand en besloten daarom hiernaartoe te komen. Jullie hebben hier schoon en wit zand, sehr schön." Jennifer: „Verder zitten we hier vlakbij de winkels van Zandvoort, dat is ook erg handig. Mijn stiefmoeder komt uit Nederland. Ik had daarom al goede herinneringen aan met de voeten in het zand patat eten en Fristi drinken. Fristi kenden we niet in Duitsland." Twee jonge gezinnen: Erik (31) en Pia (31), Julian (35) en Jessica (33) uit Mannheim Julian: „Dit is mijn vijfde keer in Nederland. Ik ben drie keer eerder in Zandvoort geweest, en heb een keer ge feest in Eindhoven. Met de baby zit feesten er dit jaar even niet meer in. Kijk, ze probeert de wodka pakken. Nee, dat mag niet kleine. De mensen hier zijn aardig, het strand is fijn, en we hoeven niet te vliegen. Het is vijf uur en twee minuten rijden om precies te zijn, helemaal prima. In Duitsland is ook wel een strand, maar het is winderiger en er zijn meer golven. Je zit daar gewoon minder chili." Pia: „We hadden trouwens niet verwacht dat het hier zo georganiseerd zou zijn. Je kan gemakkelijk drankjes halen en het is netjes en opgeruimd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7