NYNKEDE JONG Grote inentingsactie bij tieners tegen meningokokken €184,- m 6 Sports Events per persoon tickets www.sunwebsportsevents.nl/formulel V, 08810 30 750 vanaf Column Iaandag was een histori sche dag in de geschiede nis van het vrouwenwiel- rennen. Het zal u misschien zijn ontgaan. Dat kan. Het was ten slotte een rustdag in de Tour de France. Ze hebben er al eentje voor de mannen, met succesvolle renners als Bauke Mollema en John Degenkolb. En nu dus een vrou wenploeg, met dezelfde trai ningsfaciliteiten als de mannen en een goed salaris voor de rensters. De Nederlandse Ellen van Dijk is één van de twee kopvrouwen. De andere kop- vrouw is de Engelse oud-wereldkampi oene Lizzy Deignan En daarin zit hem misschien wel het meest revolutio naire: Deignan is op dit moment hoogzwanger van haar eerste kind. Zwanger! Met een verweekt bekken! En meer kwaaltjes die elke zwangere heeft! Trek had makkelijk een andere kopvrouw kunnen kiezen, eentje zonder gevulde baarmoeder. Er zijn heel veel goede rensters. Maar ze kiezen voor Deignan en dat maakt me buitengewoon vrolijk. Omdat de tijden veranderen. Onze oma's werden nog gedwongen om te stoppen met werken zodra het eerste kind zich aandiende. Onze moeders mochten wel doorwer ken, maar voor topsporters bete kende een zwangerschap in ieder geval einde carrière. iets van alledag: het Col lege voor de Rechten van de Mens opende vorig jaar een speci aal meldpunt waar benadeelde zwangeren zich kun nen melden. Want het mag niet, maar het gebeurt wel: vrouwen wier contract niet wordt verlengd, omdat ze zich hebben laten be zwangeren. In een wereld waar dit nog ge beurt, heb je lichtpuntjes zoals Deignan nodig. Zoals Lizzy zelf zegt: ze zien me nog altijd als een investering, en niet als een risico. Wellicht rijdt Deignan volgend jaar weer de stenen uit de straat. Misschien heeft ze alsnog meer tijd nodig om weer op krachten te komen. Maar Trek geeft haar het vertrouwen, en dat is heel belang rijk. Serena Williams stond vorige week in de finale van Wimbledon, nog geen jaar na de geboorte van haar dochter. Schrijf ze niet af, die zwangere vrouwen. Het baren van je kind geeft je een kracht en door zettingsvermogen waar je nog ja ren op kunt teren. Trek had andere kopvrouw kunnen kiezen, eentje zonder gevulde baarmoeder Nu het aantal gevallen van me ningokokken stijgt, wil staatsse cretaris Blokhuis (Volksgezond heid) die groei beteugelen met de extra prikronde, meldt hij de Tweede Kamer. „De kans om geïnfecteerd te raken, is ondanks de groei heel erg klein, maar om erger te voorkomen moeten we ingrijpen", zegt Blokhuis. De inenting is vrijwillig, Ne derland kent geen vaccinatie plicht. Eind mei onthulde deze krant dat er dit jaar al elf mensen zijn overleden, en 57 personen op de intensive care waren beland. „Het streven is om eind volgend jaar iedereen tussen de 14 en 18 jaar te hebben gevaccineerd", zegt hoofd van het Rijksvaccinatiepro gramma Hans van Vliet van het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu (RIVM) in een in terview met deze krant. Het gaat volgens hem om een 'uitzonderlijk grote inentings campagne'. Waarschijnlijk zullen de vaccinaties plaatsvinden op grote locaties, zoals sporthallen. Verspreiding De campagne heeft volgens het RIVM twee doelen: het ene is be scherming van de gevaccineerden zelf, maar indirect wordt ook de rest van de bevolking erdoor be schermd, want de ziekte zal zich minder gemakkelijk verspreiden. In totaal zijn nu 32 doden geval len, 200 mensen werden ernstig ziek. In eerste instantie was tot t Tot nu toe eiste de ziekte 32 levens en werden 200 mensen werden ernstig ziek een kleinschaligere campagne be sloten, waarbij naast baby's van 14 maanden ook de 14-jarigen zou den worden ingeënt. „Het was toen nog onduidelijk of de toe name van meningokokken door zou zetten en er waren toen on voldoende vaccins beschikbaar", licht de inentingenexpert toe. Grand Prix van België op Spa-Francorchamps ZONDAG 26 AUGUSTUS 2018 Busreis - Exclusief ticket y Vervoer per luxe touringcar y Diverse opstapplaatsen door heel Nederland y Optioneel: ontbijtbox voor onderweg woensdag 18 juli 2018 GO @Nynke Voortrekkersro Trek, de fietsfabrikant, kondigde een nieuwe vrouwenploeg aan. En anno 2018 is zwanger schapsdiscriminatie nog Het kabinet gaat 650.000 extra tieners oproepen voor de vaccinatie tegen de dodelijke infectieziekte meningokokken. Met de inenting van deze groep kinderen tussen de 14 en 17 jaar probeert het kabinet de opmars van meningokok ken type W in te dammen. Marcia Nieuwenhuis Den Haag Sunweb Ticket busreis - Max Verstappen Tribune y Incl. vervoer per touringcar vanaf diverse opstapplaatsen y Incl. ticket Max Verstappen Tribune y Incl. unieke goodiebag met T-shirt Ticket busreis - Staanplaats Brons y Incl. vervoer per touringcar vanaf diverse opstapplaatsen y Incl. toegang tot groot deel van het circuit y Optioneel: ontbijtbox voor onderweg Allerlaatste Hoe ziet de dag eruit? Vanaf een opstapplaats naar keuze vertrekt u naar het circuit. Voor de race kunt u genieten van wedstrijden uit de GP2 Series, Formule 2 en de Porsche Supercup. Om 15:10 uur begint de Grand Prix! Na afloop wordt u teruggebracht naar uw opstapplaats. Tip! Maak het uzelf gemakkelijk en neem bijvoorbeeld een klapstoel en wat te eten en drinken mee. Dit is toegestaan op het circuit. Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6