Historische geul droogt op 8 M Een deel van de Westhavendijk is onlangs verplaatst richting de be graafplaats om ruimte te maken voor het nieuwe woon- en winkel complex Westerschans, dat pal te gen het kanaal aan komt te liggen. Om die reden is ook de kruising naar het westen verlegd. Deze nieuwe kruising heeft echter geen oversteekplaatsen voor fietsers en voetgangers. Voor hen komt er pas later een tunneltje onder de Ring baan door. Omrijden Het gevolg is dat fietsers die vanuit het centrum naar Wilhelminadorp of sportpark Het Schenge willen (en vice versa) tijdelijk een heel stuk moeten omrijden via de Zaag molenstraat, de Troelstralaan (bij de televisietoren) en het Geldelooz- epad. Ook fietsers die vanuit Wil helminadorp naar sportcentrum Omnium en andersom moeten, dienen om te rijden, omdat er langs het nieuwe stuk van de Westha vendijk nog niet mag worden ge- fietst. De praktijk leert echter dat fietsers de diverse afzettingen nogal eens negeren en tussen de auto's te rechtkomen. Voor voetgangers die de Ring baan willen oversteken, is helemaal niets geregeld. Er is nergens meer een veilige oversteekplaats met bij voorbeeld verkeerslichten, waar door ze maar moeten zien hoe ze zich tussen de auto's door een weg naar de overkant banen. Veel voet gangers wagen nu hun kans ter hoogte van de brug. Tijdelijke oplossing Op termijn kunnen fietsers en voetgangers gebruik maken van een tunneltje onder de Ringbaan, zo'n beetje op de plek van de oude kruising. De aanleg van de tunnel begint in oktober, maar het kan nog lange tijd duren voor hij wordt aan gesloten op het fietspad aan de noordkant. Eerst moet fase t van het plan Westerschans (onder meer de bouw van een Albert Heijn) zijn af gerond. D66 en Nieuw Goes vragen het college of er wellicht sneller een (tijdelijke) oplossing kan komen. De twee partijen willen dat in elk geval de situatie voor voetgangers wordt verbeterd zolang het tunnel tje niet beschikbaar is. Ze vragen het college maatregelen te treffen. Ook de afzetting voor de fietsers en de omleidingsroute zouden nog eens onder de loep moeten worden genomen. D66 en Nieuw Goes plei ten verder voor het inzetten van verkeersregelaars die de scholieren uit onder meer Wilhelminadorp moeten begeleiden over de omlei dingsroute. Het is in zijn herinnering wel eens nóg droger geweest in het natuur gebied tussen Sirjansland en Drei- schor. „Welk jaar dat was, durf ik niet meer te zeggen. Het was in ie der geval in september. Dus dit is zeker bijzonder, vooral omdat het zo vroeg in het jaar al gebeurt, maar ook weer niet extreem", relativeert de boswachter in ruste als vanouds de grillen van moeder natuur. Bijzonder is het tevens in de we tenschap dat het Dijkwater het his torisch overblijfsel is van de Gouwe, die tot ruim zeshonderd jaar geleden de eilanden Schouwen, Dreischor en Duiveland van elkaar scheidden. In 1374 werd de noorde lijke tak van de Gouwe afgedamd en ontstond de polder Noord- gouwe. In 1610 werden ook Schou wen en Duiveland feitelijk met el kaar verbonden. Verdamping Het Dijkwater wordt grotendeels gevoed door regenwater. „Aan de -l;w- noordkant komt er nog wel kwel water onder de dijk door", vertelt Fluijt. „Maar de verdamping met deze temperaturen is veel meer dan dat wat er bij komt. Dus daar staat het water ook ver beneden peil." De kenmerkende orchideeënvel- den in het Dijkwater waren al gro tendeels uitgebloeid, toen de droogte echt toe sloeg. Dus die ko men volgend seizoen weer net zo uitbundig als anders tot hun recht, betwijfelt Fluijt niet. Andere plan ten hebben juist weer profijt van de lage waterstand in het natuurge bied. „Je ziet zeekraal op plekken waar dat anders nooit staat." Dat beeld laat zich tevens zien in het plas-drasgebied de Prunje aan de Schouwse zuidkust. Daar waar het water normaal schittert in de zon, groeien nu jonge grassen. De verwachting is dat de komende we ken hier nog weinig neerslag van betekenis valt en de extreme droogte verergert. IN DE REGIO Activiteiten voor senioren Finale The Voice of Tholen Concert Henk Tazelaar Geerteskerk MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 18 juli 2018 BB Fietser de klos bij Ringbrug in Goes De verkeerssituatie voor fiet sers en voetgangers is er be paald niet beter op geworden sinds de kruising bij de Ringbrug in Goes een meter of vijftig in westelijke richting is verplaatst. D66 en Nieuw Goes willen dat de gemeente in actie komt. Rob Paardekam Goes Voetgangers tussen de auto's op de Ringbaan, foto mechteld jansen „Vorige keer kon ik er met mijn schoenen overheen. Maar nu durf ik dat nog niet aan", wijst boswachter buiten dienst Dirk Fluijt op de drassige ondergrond van de nagenoeg opgedroogde geul van het Dijkwater. Marcel Modde Sirjansland De geul van het Dijkwater is nagenoeg opgedroogd. FOTO ERNESTA VERBURG OVEZANDE Seniorenraad Bor- sele en de ouderen- sociëteiten Ovezande, Hein- kenszand en Elle- woutsdijk houden deze zomer weer zomeractiviteiten voor senioren. De eerste activiteit, koersbal, vindt don derdag plaats om 14.00 uur in 't Tref punt aan de Hoofdstraat 54 in Ovezande. De volgende activi teit is een ritje met de Zonnetrein in Vlissingen. De trein zal om 13.45 uur vertrekken bij De Punt in Vlissin gen. Voor de ove rige activiteiten en meer informatie zie vrijwilligershuis.nl. SCHERPENISSE Zaterdag vindt de finale van The Voice of Tholen plaats bij de horecalocatie van camping De Zeester in Scherpe- nisse. Zeven kandidaten dingen mee naar de eerste plaats. De finale begint om 19.30 uur en is voor iedereen gratis toe gankelijk. De bezoekers kun nen ook stemmen op hun favoriet en na afloop zal de beste kandidaat de titel in de wacht slepen. KLOETINGE Organist Henk Ta zelaar speelt zaterdag in de Geerteskerk in Kloetinge. Tazelaar speelt werken van onder andere Pachelbel, Haydn, Walther en Pool. Het concert begint om 15.00 uur en is voor iedereen gra tis toegankelijk. HOTDOGS RILLAND Veel kindervakantieweken vinden aan het eind van de zomervakantie plaats, maar in Rilland kunnen kinde ren deze week al plezier met elkaar maken in het parkje bij De Vliedberg. Dinsdag mochten ze tussen de middag hun eigen hotdogbroodje opwarmen. Verder worden er natuurlijk weer hutten gebouwd en mogen de jongens en meiden een zeepkist maken. Donderdag vanaf 18.30 uur wordt de speel- week afgesloten. Dan mag iedereen de bouwwerken komen bekijken en is er een zeepkistenrace, foto mechteld jansen COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur computer; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Ingang Historisch Museum/VVV Kan toor, Singelstraat, 14.00-15.30 uur: Gratis stadswande ling HANSWEERT Westhavendijk, 10.00,12.00 en 17.00 uur: Vertrek veerpont naar Perk- polder; Zorgcen trum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi In loop KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-15.30 uur: Ezelwandeling door de polders van het Veerse Meer KLOETINGE Geerteskerk, 13.30- 16.00 uur: Open stelling kerk KORTGENE Veerdam, vanaf 10.30 uur: leder uur vertrek veerpont naar Wolphaartsdijk OUD-VOSSEMEER Sluispolderweg, 13.30-15.30 uur: Laarzentocht op de schorren van Sint- Annaland RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandeling; De Vliedberg, overdag: Kindervakantie week SINT-ANNALAND Langeweg 11,11.00 en 14.00 uur: Thoolse streekpro ductenveiling WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 19.00 uur: Zomeravondwan deling WOLPHAARTSDIJK Wolphaartsdijkse Veer, bij het Veer huis, vanaf 11.00 uur: leder uur ver trek veerpont naar Kortgene, laatste om 17.00 uur YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling; Kerkplein 1,13.00- 16.00 uur: Rondlei dingen door Oos- terscheldemuseum; Moerzicht, 19.00- 20.00 uur: Bijbelle zing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 66