baldErman.nl pe goedkoopste met vertrekgajüanties! m) boldErman.nl 4 BRANDWEERKORPS BEDREIGINGEN De sfeer bij de Amsterdamse brandweer is totaal verziekt. Brandweerlieden zouden hun eigen baas met de dood bedreigen. Hoe heeft het zo ver kunnen komen? Deskundigen over de 'familiecultuur', macho's en macht. een woning kregen, konden reke nen op 'hulp' uit de gelederen, ver telt oud-commandant Fred Vos. „Werd aangeboden dat huisje te be hangen. Zo kon later worden gezegd: 'Wij hebben jou toch ook altijd ge holpen?' Dat systeem is jarenlang in stand gehouden, waardoor een situ atie is ontstaan waar nauwelijks discipline werd opgelegd. De macht blijft bij de 'mannetjes'. Mijn geluk is dat ik eerder bij de mariniers had geleerd me nooit te laten compromit teren en mijn vakkennis had. Anders hadden ze ongetwijfeld ook mijn laarzen buiten vol water laten lopen." Het familiegevoel wordt verder aangemoedigd doordat de brandweermannen niet al leen samenwerken. Ze bren gen ook hun vrije tijd samen door, in bijvoorbeeld de sportclubs. Daar is ook de Amsterdamse, platte humor, het groffe taalgebruik van mannen die elkaar trachten te over troeven, in een organisatie die niet met de tijd mee lijkt te zijn gegaan. Terwijl de brandweertop meer vrouwen in het korps mstreden? Dat was de Amster damse brandweer al in 1871. Toen nog een korps met louter vrijwilli- gers, meer bedre ven in knokken en drinken dan in branden blussen. Na een totaal uit de klauwen gelopen brand op de Boter markt kon het niet langer, tekende een krant toen al op. 'Het reeds lang veroordeelde oude brandwezen, met zgn dronkemanstooneelen en vecht partijen, had den nekslag gekregen.' Zo werd de Amsterdamse brand weer een beroepskorps, waar dien sten van drie etmalen werden ge draaid. „Moeder de vrouw bracht pannetjes eten langs en die mannen deelden lief en leed", vertelt oud- brandweerofficier Mart van Troost. „Zo is de familiecultuur ontstaan." Een organisatie waar levens met elkaar verweven waren en nieuwko mers onmiddellijk werden ingelijfd. Leidinggevenden die in Amsterdam Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! w www.bolderman.nl 10 dagen Wenen, het Wienerwald en Bratislava 10 dagen Eilanden van Dalmatië 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Rome en Florence 10 dagen Hoogtepunten van Noorwegen 10 dagen Westkust van Ierland woensdag 18 juli 2018 GO Machtsstrijd tussen 'mannetjes' Koen Voskuil Carla van der Wal Amsterdam v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 nnol/inoan1 boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 2 7 aug 10, 24 sept 8,22 okt. Vertrekdata: 6,13, 20 aug 24 sept 1, 8, 22 okt. Vertrekdata: 27 aug10sept. Vertrekdata: 17sept/1,15 okt. Vertrekdata: 20 aug 717 sept 15 okt. Vertrekdata: 20 aug/17 sept/1 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4