Nieuw contract spreekt vertrouwen in Tolhoek uit O O) CD Q. 11 Mark Boot boekt dagzege in Hasselt Paul Hameeteman intop-10opWK Boehlé en Van de Velde tonen grootse vorm Beachvolleyballer uit Hulst laat op EK twee matchpoints onbenut tegen nummers één van de wereld. Bouzambou en El Hattach stralen MOTORSPORT Motorcrosser Mark Boot uit Kamperland heeft op het circuit Runksterkiezel in het Belgische Hasselt een wedstrijd van de Belgische Motor- bond in de klasse 250 cc Inters op zijn naam geschreven. In de eerste manche eindigde de in Burgh-Haamstede geboren crosser nog op de derde plaats in zijn klasse. In de tweede manche pakte de Zeeuw in vorm de holeshot en wist hij de leidende positie vast te houden van start tot finish. De derde en eerste plaats waren samen goed voor de dagwinst. Zijn grootste tegenstander in de titelstrijd in de 250 cc, Daymond Martens, werd derde. In de stand van het kampioenschap heeft Boot na zeven wedstrijden 365 punten verzameld en dat zijn er 23 meer dan Martens. Paul Hameeteman is tijdens het WK zeilen in de Laser 4.7 op een verdienstelijke tiende plaats geëindigd in de gold fleet. De jeugdige zeiler uit Zierikzee behaalde zijn top-io-klas- sering in het Poolse Gdynia mede door de laatste race winnend af te sluiten. In de silver fleet eindigde Finn Kribbe uit Goes op de 68ste plaats. De 16-jarige Goesenaar behaalde daarmee ruimschoots zijn doelstelling om bij de beste vijftig procent op het wereldkampi oenschap te eindigen. „Bovenal heb ik veel ge zien en geleerd", concludeerde Kribbe tevre den na zijn WK-debuut. Met speels gemak hebben de Zeeuwse zaal voetballers Khalid El Hattach en Said Bou- zambou met SKN FC Kebumen de halve fi nale bereikt het van AFF Futsal Club Cham- pionship in Yogyakarta. Door een 9-2-over- winning op Sanatech Khanh Hoa uit Vietnam kwalificeerden de Vlissingers zich met hun club uit Indonesië. Zowel El Hattach als Bou- zambou scoorde tegen de Vietnamezen één keer. De overwinning was broodnodig na twee gelijke spelen in de eerste twee pouledu els. Morgen speelt SKN FC Kebumen in de halve finale tegen East Coast Heat (Australië) of MIC (Myanmar). De finale wordt zondag gespeeld. Wielerspel Schets Tolhoek Dirk Boehlé was dinsdagavond dicht bij een stunt tijdens het EK beachvolleybal. Samen met zijn partner Steven van de Velde legde de Hulstenaar in Apeldoorn bijna de nummers één van de wereld ranglijst over de knie. Ze kregen in de driesetter (21-14 21-2311-15) zelfs twee matchpoints, maar lieten die onbenut. Voorafgaand aan het toernooi in eigen land gaf Boehlé aan dat hij voor plek twee in poule D ging. Aan de Polen Piotr Kantor en Bartosz Losiak was waarschijnlijk toch niet te tippen. De nummers één van de FIVB-ranking zouden wel gewoon als eerste eindigen en rechtstreeks doorgaan naar de laatste zestien. Met een notering direct achter hen zouden de nummers 46 van de we reld, die pas aan hun eerste volle dige seizoen op de World Tour be zig zijn, al heel tevreden zijn. „Lo siak en Kantor zijn super goed", gaf Boehlé daags voor het EK aan. „Wij vinden het een heel mooi team om naar te kijken en spiegelen ons graag aan hen." Op de Markt van Apeldoorn bleek dat Boehlé en Van de Velde niets voor de Polen onder hoeven doen. Meteen legden de Nederlan ders hen compleet hun wil op. De Zeeuws-Vlaming was weer sterk in het achterveld, de langere Van de Velde toonde zich weer een afma ker van grote klasse. Met liefst ze ven punten verschil haalden ze de eerste set binnen. Wij vinden het een heel mooi team om naar te kijken en spiegelen ons graag aan hen In de tweede set hing er bij 18-14 een sensatie in de lucht. En op 20- 19 en 21-20 kregen Boehlé en Van de Velde zelfs matchpoints, maar ze konden die niet benutten. Kantor en Losiak sleepten er met 21-23 een beslissende set uit. Daarin hadden de Oranje-mannen aanvankelijk weer het beste van het spel, maar de Polen werkten een achterstand weg en rolden met 12-15 toch nog als winnaars uit de bus. Boehlé en Van de Velde, die zon dag wel al van een Italiaans koppel wonnen, staan nu na twee van de drie pouleduels op de tweede plaats, achter Kantor en Losiak. Donderdag stuiten ze nog op een Zwitsers koppel, dat met twee ne derlagen onderaan staat. Pakken ze één set, dan zijn ze verzekerd van de knock-outfase. De 24-jarige Zeeuw is aan zijn tweede jaar bezig bij de ploeg en rijdt momenteel zijn eerste Tour de France. Uit het contract voor twee jaar spreekt vertrouwen, vertelt Tol hoek op de website van de ploeg. „Ik werk al vier jaar samen met mijn trainer Grischa Niermann. Dat gaat heel goed en hij is belang rijk voor mij. Als ploeg maken we een grote ontwikkeling door en hetzelfde geldt voor mij persoon lijk. Bij deze ploeg zit ik op de juiste plaats en dat laat ik op de fiets ook wel zien. Ik kan er bovendien met iedereen goed opschieten en dat is ook belangrijk." Tolhoek rijdt momenteel de Tour, nadat hij door een blessure de Ronde van Italië had gemist. „Na regen komt zonneschijn. Dat is ge bleken", zegt hij. Dat ervoer hij aan het begin van dit wielerseizoen al. In december gebruikte hij samen met enkele teamgenoten zonder medeweten van de ploeg slaapme- dicatie. Dat kwam hem op een schorsing voor twee maanden te staan. Revanche Na dat incident heeft Tolhoek zich sportief gerevancheerd. Manager Richard Plugge: „Antwan laat zien waarom verlenging een goede keuze is geweest. We hadden al snel gezien dat hij veel potentie heeft en een speciale renner is, die snel leert. We wilden vroeg verlengen en de zekerheid hebben dat Antwan voor ons blijft koersen. Dat past in onze visie van talentontwikkeling." AFF MNC FUTSAL woensdag 18 juli 2018 GO ZEILEN In de duivensport werden afgelopen week end drie wedstrijden gehouden. De 'Blauwe 859' van Piet de Poorter uit Hoofdplaat won vanuit Fontenay sur Eure de laatste Midfond- vlucht van het seizoen voor oude duiven. De overnachtfondvlucht uit Agen was een prooi voor Aat Roelofs uit Middelburg met zijn drie jarige doffer 'Kras Witpen 934'. De jonge dui venvlucht vanuit Quievrain werd gewonnen door Frederik en Jan-Willem de Poorter uit Terneuzen met hun beloftevolle jonge 'Blauwe 485'. De doffer kwam als een speer op zijn hok afgestormd en won met grote voorsprong met een gemiddelde afstand van 125 kilometer per uur. Voor uitslagen zie: www.pzc.nl/sport Jacob Muller uit Bruinisse heeft de dagzege ge pakt in de tiende etappe van het PZC Wielerspel. Met 289 punten bleef hij Jan Ce- vaal (288) nipt voor. Jo Lödde draagt met 2718 punten nog altijd de gele trui. 1-2 Siebe Schets heeft gister avond met FC Dordrecht een 0-2-zege ge boekt in het oe fenduel met ADO Den Haag. De spits kwam zelf niet tot sco ren, Cijntje en Achahbar wel. 5 In de lijst van meest gezochte wielrenners op Google in Ne derland bezet Antwan Tolhoek momenteel plaats vijf. De Yersekenaar, die gisteren als 36ste eindigde in de tiende Tour-etappe, hoeft in de lijst alleen Groene- wegen, Dumou- lin, Sagan en Terpstra voor zich dulden. Stunt Dirk Boehlé op EK blijft net uit Roeland van Vliet Apeldoorn - Dirk Boehlé Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke rijdt ook de komende twee seizoenen voor de Lot- toNL-Jumbo-ploeg. Dat maakte zijn ploeg dinsdag bekend. Rudy Boogert Annecy O UNYINDOü'ww'-DIUI A Said Bouzambou (links) en Khalid el Hat tach in Yogyakarta. ZAALVOETBAL CLUB CHA HA INDO A Dirk Boehlé duikt naar een bal terwijl zijn maat Steven van de Velde toekijkt, foto anp/ronaldspeijer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43