run m 11 3 Rechtbank: Michael P. zo lang mogelijk weren uit samenleving 1 IE E' A 11 .11 117 S li; dB M De staf die de rechtbank oplegde is ge lijk aan de eis van het Openbaar Mi nisterie (OM). De rechtbank acht bewezen dat P. (28) zich schuldig heeft gemaakt aan gekwalificeerde doodslag: hij heeft Anne gedood om te voorkomen dat getuigen zouden ontdekken dat hij haar had verkracht. Ook wordt hij ver oordeeld voor de verkrachting van Anne en de mishandeling van vijf me dewerkers van het Pieter Baan Cen trum. Moord acht de rechtbank niet bewe zen, omdat onvoldoende vast is ko men te staan dat P. een vooropgezet plan had om Anne te doden. Wel staat voor de drie rechters vast dat P. planmatig heeft gehandeld, na dat hij met Anne in botsing was geko men op een bospad bij Den Dolder. Volgens P. wilde Anne per se de politie bellen, iets dat P. niet wilde. Daarna dwong hij haar met een mes het bos in, waar hij haar verkrachtte. Vervol gens knevelde hij haar, zette haar een helm op het hoofd en reed hij met de jonge vrouw op zijn scooter dwars door het bos. Ook vernielde hij Annes telefoon en bedreigde hij haar met een mes. De rechtbankvoorzitter noemde P. in het vonnis 'een gewetenloze en nietsontziende man', die zo lang als mogelijk uit de samenleving moet worden geweerd. „De manier waarop hij is omgegaan met het lichaam van Anne geeft blijk van een volledig ge brek aan respect voor zijn medemens, vergaande berekening en uitzonder lijke gewetenloosheid." P. geeft blijk van een volledig gebrek aan respect voor zijn medemens, vergaande berekening en uitzonderlijke gewetenloosheid In het vonnis staat de rechtbank ook stil bij de doodsangst die Anne Faber moet hebben uitgestaan. „Zij heeft haar laatste ogenblikken in eenzaam heid doorgebracht. Hij heeft een einde gemaakt aan het leven van een jonge vrouw, die nog een heel leven voor zich had. Voor haar familie een niet te dragen verdriet." Onderzoekers van het Pieter Baan Centrum stelden vast dat P. lijdt aan een persoonlijkheidsstoornis, aan bor- derline en dat hij kenmerken heeft van een psychopaat. Hoewel hij licht verminderd toerekeningsvatbaar is, zijn de rechters van mening dat P. 'in zeer grote mate zelf verantwoordelijk is voor wat hij heeft gedaan'. In het vonnis gaan de rechters ook in op het politieoptreden rond de aan houding van P., die fysiek hard werd aangepakt. Ook werd hem het recht om te zwijgen onthouden en werd hij verhoord zonder advocaat. De rechters noemden dit vormverzuim onherstelbaar, maar stelden ook vast dat het proces van P. eerlijk is verlo pen: er is namelijk geen bekentenis afgedwongen. De familie Faber toonde zich na af loop tevreden over de uitspraak. „Ze krijgen Anne nooit meer terug, dus van tevreden kun je eigenlijk niet spreken. Maar binnen de marge zijn ze dat wel", zei advocaat Ruth Jager na mens de familie. „Ze hopen echt dat P. niet in hoger beroep gaat, ze willen het boek sluiten." Annes vriend liet via zijn advocaat Sébas Diekstra weten dat geen enkele straf recht doet aan zijn gevoelens. „De gebeurtenissen hebben een diep trauma bij hem veroorzaakt", aldus Diekstra. De advocaten van P. zijn minder te spreken over het vonnis. „Op een aan tal essentiële onderdelen is het ver weer van de verdediging niet gevolgd. Zo is het door de rechtbank geconsta teerde vormverzuim met betrekking tot de aanhouding niet gesanctio neerd." Of P. in hoger beroep gaat, is nog niet bekend. Daarvoor gaan de ad vocaten eerst met P. overleggen. woensdag 18 juli 2018 GO Vhiu li, .iriiki iii i mm n. ar BS mm 1111/1: i 'Kfilii ik tfifi. P /II II. .li, 1 IIr .Wil ii f a Bij het krieken van de dag lopen honderden deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse in een opperbest humeur over de Waalbrug. Het is dan nog niet zo warm. Dat zou het in de loop van de dag wel worden. Aan het einde van de eerste dag is de tocht dan ook klaar voor 607 wandelaars. Vorig jaar vielen 792 deelnemers uit op de eerste laars die een warmteflauwte ten opgelegd, omdat zij over het wandeldag. Het was toen ook krijgen. Drie lopers moeten wor- parcours rijden voordat de ver warm, maar minder droog. De den overgebracht naar het zie- keersregelaars op hun plek medische post van het Rode kenhuis. Twee rolstoelers wordt staan. ZEELAND 3 Kruis heeft het druk met wande- een time-out van twintig minu- foto anp/piroschka van de wouw 28 jaar cel voor moord op Anne Voor het verkrachten en doden van Anne Faber is Michael P. gisteroch tend veroordeeld tot 28 jaar cel en tbs met dwangverpleging. De rechtbank noemde P. een gewe tenloze en nietsontziende man. Yelle Tieleman Utrecht Anne Faber. privéfoto - Rechtbankvoorzitter Kijk op onze site bij /video Over de uitspraak in de zaak Anne Faber

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3