WSmmi ÊgBm 7 Slfe Schouwen- Duiveland is voor mij eigenlijk één grote stilteplek Schouwen-Duiveland had vooral te maken met behoefte aan rust. Om me heen, maar ook in mezelf. Die heb ik zeker gevonden. Yoga beoe fende ik al langer, maar pas toen ik hier kwam wonen, heb ik de stap ge nomen om yoga opleidingen te gaan volgen en les te gaan geven. Alles valt steeds meer op zijn plek. Onrust is er soms nog steeds vanwege andere werkzaamheden en deadlines. Maar de balans wordt steeds beter." Wandeling Sinds de ontdekking van deze plek is Nadine er nog een paar keer terugge keerd. Ze zou het wel vaker willen doen, maar het is nogal een wande ling. „Zeker voor de kinderen, die zijn nog maar t en 3 jaar oud. Ik heb ze weieens meegenomen, maar zij von den de picknick en oesters zoeken in teressanter dan de plek zelf. Ze wor den net als ik heel blij van de zee en het strand, zand onder hun voetjes. Ik zie ze genieten van het buiten zijn." Voor Nadine is in Zeeland alles sa mengekomen. „Ik heb er mijn man ontmoet, de kinderen zijn er gebo ren, ik ben gaan doen wat ik het aller liefste doe, namelijk yoga, en ik heb een stuk stilte gevonden die ik in de Randstad niet had. Voor mij is er geen mooiere plek om al die dingen te combineren." gende parkeerplaats, liep de dijk op en dacht: 'Dit is de plek.' „Voor me lag een pad naar niets, de horizon tegemoet. Alleen al dat pad af lopen was een hele intense ervaring. Dan kom je aan het einde en ligt die punt in de Oosterschelde, zie je de bootjes, de Zeelandbrug, de lucht, het water... Het was een heel mystiek plekje op dat moment. Ik heb er wel anderhalf of twee uur lang gezeten." Het is inderdaad een behoorlijk stuk lopen voor je aan het einde van het pad bent dat deels verhard is. Daar is een plateautje waar -heel wonderlijk twee stenen liggen die samen een soort stoeltje vormen. Alsof de verho ging ervoor gemaakt is om hier even w.."•£>-3 stil te zitten zijn. „Schouwen-Duiveland is voor mij ei genlijk één grote stilteplek," gaat Na dine verder. „Mijn vader is een gebo ren Zeeuw, ik niet. Ik ben uit de Randstad hier naartoe verhuisd, om dat ik hier letterlijk het gevoel had weer te kunnen ademen. Voorheen, als ik bij mijn grootouders op bezoek ging, vond ik de rit naar Zeeland een bezoeking. Totdat er een kentering kwam en ik de beklemming begon te voelen als ik terugreed naar Rotter dam. In de stad hangt een andere energie. Zo hectisch en gejaagd. Zee land trok steeds meer en in 2010 kocht ik een huis in Zierikzee. Eerst werkte ik nog in Rotterdam en pen delde veel heen-en-weer, maar dat werd steeds minder. Nu kom ik nog maar af en toe in de Randstad. Elke keer als ik terugrijd naar het eiland denk ik: 'lucht, ruimte, adem!'" Eindeloosheid Het was vooral de eindeloosheid die Nadine trok in deze stilteplek. En het ontbreken van elke vorm van aflei ding. „Ik ben heel snel afgeleid. Ge raas van auto's, daar kan ik bijvoor beeld niet tegen. Dat heb je op deze plek niet. Hier kun je helemaal op gaan in dat wat er is en één zijn met alles om je heen. Dat maakt het voor mij een ideale stilteplek. Die eerste keer dat ik hier kwam, viel alles sa men; de natuur, het water, het weer, de zon en het feit dat er niemand an ders was. Het mocht echt even mijn momentje zijn. Of klinkt dat erg zweverig?" Zweverig of niet, Zeeland helpt Nadine om stapje voor stapje meer rust te vinden. Net als het beoefenen van yoga. „Mijn verhuizing naar woensdag 18 juli 2018 GO Nadine van der Hulle heeft haar ideale stilteplek op twee ste nen aan het eind van een strekdam in de Oosterschelde. N256 parkeerplaats het Stille Strand Oosterschelde 500m „Hier kun je hele maal opgaan in dat wat er is en één zijn met alles om je heen", zegt Nadine over de plek nabij Het Stille Strand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39