<D Q. U> 1 6 De naam Stille Strand prikkelt de rustzoeker. Toch hoor je op deze plek continu auto's voorbijrazen over de Weg naar de Val, richting de Zeelandbrug. Een stuk verderop langs de Gouweveerse Zeedijk daalt de kalmte neer. ZOMER 2018 STILTEPLEK WAT IS ER TE DOEN? Trekpaardenfeest, Oostburg Wandeling, Vlissingen Speurtocht, Middelburg Workshop bolus bakken, Wemeldinge n i Fietsrommeltocht, Westkapelle Adventure sports, Nieuwvliet Slot Haamstede, Burgh Haamstede Seizoensmarkt, Vrouwenpolder Indonesische krachtsport, Kloetinge Zomeravondconcert, Oostkapelle WAT IS DE FAVORIETE HANGPLEK VAN? limit Ide eerste bocht op de Gouwe veerse Zeedijk richting Ou- werkerk kom je parkeerplaats Stille Strand tegen. Een mooie naam voor een stilteplek. Ten minste, dat zou je denken. Het lawaaiige verkeer vanaf Zierik- zee richting de Zeelandbrug dwingt rustzoekers hun weg te vervolgen. Verderop langs de zeedijk komt de stilte je tegemoet. Op een heel enkele auto na hoor je hier alleen het geluid van de zacht zwiepende windmolens en blatende schapen in het gras. Ver der niets. De volgende parkeerplaats heeft niet eens een naam; Stilste Strand was misschien nog wel de meest voor de hand liggende optie ge weest, al is er niet echt een strand. Wie het trapje de dijk op neemt, wordt uit gedaagd de lange strekdam op te wan delen. Pad naar niets Een uitdaging die Nadine van der Hulle uit Zierikzee afgelopen voor jaar voor het eerst aanging. „Deze stilteplek heb ik nog niet zo lang ge leden bij toeval gevonden. Er speelde op dat moment van alles in mijn le ven en ik moest echt even alleen zijn. Ik vind de domeinen bij Wester- schouwen en het strand prachtig, maar écht stil is het daar zelden. Op deze plek gebeurt niets." Eigenlijk was ze op weg naar het strandje van Ouwerkerk. Bij het Stille Strand stapte Nadine uit, omdat ze de naam zo mooi vond. Maar dat was het toch niet. Ze reed door naar de vol- woensdag 18 juli 2018 GO TIP1 Beleef de trekpaardenwereld, be zoek de ponyarena of rijd mee op de snelle marathonwagen op de paardenmelkerij in Oostburg. Elke woensdag in juli en augustus zet paardenmelkerij Nortier-Buijze zijn deuren open. Entree vanaf €3,50 per persoon. Voor meer info: www.trekpaardenwereld.nl TIP 2 Wandelsportvereniging 'Willen is Kunnen' organiseert vandaag re creatiewandelingen van verschil lende afstanden. Van 08.30 uur tot 09.30 uur kunt u van start gaan op de 5, 7,5 of 10 kilometer. Meer informatie is te vinden op: www.wikvlissingen.nl TIP 3 Van 13.00 uur tot 16.00 uur kan er gespeeld worden op boerderij de Klepperhoeve. Over de hele boer derij is er een speurtocht uitgezet. Verder kan er bij mooi weer gere den worden op de pony's en voor de creatieve kinderen is er ook al tijd ruimte om te knutselen. Voor meer informatie over activitei ten bij de Klepperhoeve: www.kin- derboerderij-middelburg.nl TIP 4 Altijd al eens een echte Zeeuwse lekkernij willen bakken? Vandaag kan dat in Wemeldinge aan de Hoogeweg 3 tijdens een workshop mini-bolussen bakken van 09.30 uur tot 12.00 uur. Zo heeft u altijd wat lekkers bij de koffie! Meer in formatie: www.hofkeizersweel.nl Zelf bolussen bakken kan in Wemeldinge. TIP 5 In Westkapelle staat vandaag een fietsrommeltocht uitgezet. Vele in woners van dit dorp zitten klaar in hun schuur, garage of op de oprit om hun 'rommel' te verkopen. De route van de tocht kunt u ophalen in het Polderhuis museum zodat u om 10.00 uur van start kunt. TIP 6 Op de boerenhoeve in Nieuwvliet staat er vandaag een actief schema op de planning. Zo kan men onder andere boogschieten, van een kabelbaan afglijden en zich manoeuvreren over een hoogtepar- cours. De activiteiten starten vanaf 13.30 uur. Voor meer informatie: www.boeren- hoeve.com Op de boerenhoeve kan je deelnemen aan adventure sports. TIP 7 Vanaf 11.30 uur kunt u vandaag het Slot Haamstede bezoeken. Om deze tijd is het verzamelen bij het Slothek waarna u een rondleiding krijgt door het eeuwenoude Slot, de Ridderzaal en de tuin die bij het Slot hoort. Toegang is €2,50 euro voor volwassenen en voor kinderen €1,50 euro. TIP 8 In Vrouwenpolder is er vandaag markt aan de Fort den Haakweg en Dorpsdijk. De marktkramen staan hier van 10.00 uur tot 19.00 uur. TIP 9 Een nieuwe sport ontdekken? Van daag kan men gratis deelnemen aan een lesje Satria Nasantara, een Indonesische krachtsport voor sportievelingen vanaf 18 jaar. De les start om 19.30 uur en duurt tot 21.15 uur in de gymzaal van het Wesselopark. Meer info: www.sn-zeeland.nl TIP 10 Stichting Oostkapelle Cultuur orga niseert vanavond het tweede con cert van de in totaal zes zomer avondconcerten. Vanavond geeft 'Four Aces Guitar Quartet' een showtje weg aan de Waterstraat 1. De toegang is gratis, het concert start om 20.00 uur en duurt een uurtje. Waar zijn we? Op Schouwen- Duiveland langs de Gouwe- veerse Zeedijk, richting Ouwerk- erk, een paar honderd meter voorbij parkeer plaats Stille Strand. Wie hangt er? Nadine van der Hulle uit Zierik- zee. n haar stiltepl pad naar niets, de horizon tegemoet." foto's marieke mandemaker Nadine over haar eerste bezoek aan haar stilteplek: „Voor me lag een Hier gebeurt helemaal niets Mariska den Hartog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38