Vrijwilligers nodig voor het MuZEEum 4 Voorspelde wespenplaag nachtmerrie voor allergische André Pieters Het droge weer en de hoge tempe raturen zorgen ervoor dat dat wes pen de komende weken goed ge dijen. En dat kan tot veel overlast leiden, vooral als je er allergisch voor bent. Het had niet veel gescheeld of de 72-jarige Pieters had het verhaal na een ogenschijnlijk onschuldige wespensteek niet na kunnen ver tellen. „Ik kan het me nog goed her inneren", vertelt de Terneuzenaar. We waren de keuken aan het verbouwen en ineens voelde ik een steek in m'n nek „We waren de keuken aan het verbouwen en ineens voelde ik een steek in m'n nek. Er leek niet zoveel aan de hand maar na een kwartier kreeg ik bobbels. Eerst op mijn be nen en armen, later op m'n hele li chaam", zegt Pieters. Ook kreeg hij verschrikkelijke jeuk en voelde hij zich ineens ziek. „Ik ben toen op de fiets gestapt om naar de huisarts te gaan. Onderweg moest ik verschillende keren over geven. Ook bij de huisarts. Die con troleerde m'n bloeddruk en consta teerde dat die was omgekeerd: de hoge was de lage bloeddruk gewor den en omgekeerd. Ik had nooit op de fiets mogen stappen hoorde ik later van de arts, maar een ambu lance moeten bellen. Ik had dood neer kunnen vallen door de allergi sche reactie. Ik had het gevoel dat ik ging sterven. Ik wist overigens he lemaal niet dat ik allergisch voor was voor een wespensteek." Spuiten pilletje De arts gaf Pieterse een spuit en een pilletje en daarna voelde hij zich weer beter. De dagen erna moest hij dat pilletje nog blijven slikken. „Sindsdien heb ik die pillen altijd bij me. Ik ben nadien nog eens ge stoken, maar als ik dat pilletje neem gaat het weer beter." Zijn vrouw Lilian kan zich het voorval ook nog goed herinneren. „Het was op een woensdag, ik zal het nooit vergeten. Ik kwam thuis uit m'n werk en de man die onze keuken aan het zetten was, vertelde dat André naar de dokter was om- dat-ie dacht dat hij allergisch was voor de kalk van de werkzaamhe den. Maar ik vertrouwde het niet." Lilian belde daarom de dokter: „Toen werd me gezegd dat André Ik heb te lang gewacht en had er aan kunnen sterven erdood aan had kunnen gaan. Ik ben een enorme dierenvriend en sla nog geen vlieg dood, maar als er een wesp in de buurt komt, worden we al nerveus." Overlast Er wordt dit jaar flink meer overlast van wespen verwacht dan in voor gaande jaren, meldt de website na- turetoday. Het echtpaar wil men sen waarschuwen. Als je bent ge stoken en het begint te jeuken en je krijgt bobbels, kom dan meteen in actie. André: „Ik heb te lang ge wacht en had er aan kunnen ster ven." De directeur is blij met de 76 men sen die zich zonder betaling inzet ten voor het MuZEEum. Vrijwilli gers die bezoekers ontvangen en rondleiden; achter de balie staan; de winkel bevoorraden en spullen ver kopen; kaartjes voor rondvaarten verkopen en de kazematten 'be mensen' om geïnteresseerden er een kijkje te laten nemen. De verdedigingswerken op de kop van Boulevard de Ruyter zijn de reden dat Bakker aandacht vraagt voor de noodzaak van vrij willigerswerk. De Kazematten hiel den de afgelopen maanden drie keer de deuren dicht, omdat er geen mensen waren die bezoekers kon den rondleiden in de gewelven, waarin onder meer een originele garnizoensbakkerij is te zien. Tij dens de nationale Bunkerdag vorige maand bleven de Kazematten bij voorbeeld gesloten. „Het is niet dat we geen mensen hebben voor de Kazematten. Een tiental vrijwilligers zorgt er voor dat de gewelven de meeste midda gen toegankelijk zijn. Maar om echt de openingstijden te kunnen ga randeren, moeten we een grotere poel hebben om in te vissen", be toogt Bakker. De directeur richt zijn pijlen vaak op (lokale) politici, die meer oog moeten hebben voor cul tuur: dat wil zeggen, meer geld be schikbaar moeten stellen voor cul tuur. Maar in dit geval benadert hij liever mensen; burgers met hart voor hun stad, hart voor de geschie denis en/of hart voor het Mu ZEEum. „Ik wil mensen graag laten weten dat er een leuke, uitdagende, sociaal aantrekkelijke taak voor hen ligt." Ook Orionisklanten, die niet zo makkelijk aan een reguliere baan komen, verwelkomt Bakker graag. woensdag 18 juli 2018 GO 'Doodsbang voor een wesp' A André Pieters wijst de plek aan waar hij werd gestoken door een wesp. fotocamileschelstraete Bij André Pieters uit Terneuzen komen elke keer als hij een wesp ziet weer herinneringen boven aan een bijna fatale steek van het insect. Net op tijd kreeg hij een aantal jaren geleden een injectie van een arts na een he vige allergische reactie. „Sinds dien ben ik er doodsbang van. Als ik op een terrasje zit en er komen wespen dan ben ik zo weg." Maurice Steketee Terneuzen -André Pieters -André Pieters Het Vlissings maritiem Mu ZEEum is al drie jaar hét Zeeuwse uitje. Het publiek weet het historische pand aan de Nieuwendijk steeds beter te vin den. Maar zonder de inzet van een grote groep vrijwilligers kan het culturele bolwerk niet draaien, meldt Onno Bakker. René Hoonhorst Vlissingen A Vrijwilliger Wim Kerkhove maakt schoon en wijst mensen de weg in het MuZEEum en het bijbehorende winkeltje, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36