Verbreden verbinding tussen Terneuzen en Zelzate loopt voor op schema André Pieters overleefde maar net wespensteek Beleef Zeeland via je mobiel Mensen met allergie bang voor plaag Handige apps zodat je niets mist deze zomer Wrak bij Vlissingen lijkt reliek van treffen tussen Engelsenen Fransen KAMPERLAND De brandweerwa gens reden gisteren af en aan om droogtebranden te blussen. Bij Kamperland woedde rond het mid daguur korte tijd brand in het duin gebied van de Banjaard (foto). Er werden drie blusvoertuigen en twee waterwagens ingezet. In de loop van dag waren er meldingen van buitenbranden in onder meer Sint-Maartensdijk, Colijnsplaat en Nieuwvliet. Bij Lewedorp vloog een akker in brand toen stro in balen werd geperst. De brandweer in Zee land verkeert vanwege de droogte in de hoogste staat van paraatheid. Aannemer Boskalis heeft de op dracht de verdubbelde Tractaatweg 26 april 2019 kant en klaar op te le veren. Alles wijst erop dat die plan ning ruimschoots wordt gehaald. „We mogen niet klagen", drukt Thijs Gilde, general manager van opdrachtgever Tractaatweg BV, zich voorzichtig uit. Tractaatweg BV is door de provincie in het leven ge roepen om de Tractaatweg te ver breden en staat ook aan de lat voor de aanleg van het ongelijkvloerse knooppunt in de Sloeweg/Bern- hardweg bij 's-Heerenhoek. Ook dat laatste, voor Zeeuwse begrippen immense wegwerk ligt op schema, aldus Gilde. Het knooppunt, Drie Klauwen gedoopt, moet medio 2019 open zijn en eind 2019 opgeleverd zijn. „Het weer zit ons mee", noemt Gilde als groot voordeel van de droge, zomerse weersomstandighe den de afgelopen tijd. De september 2017 officieel begonnen verdubbe ling van de Tractaatweg heeft tot nu toe weinig last gehad van slecht weer. Hij swerk moest één keer wor den uitgesteld vanwege te harde wind. Dat is het wel zo'n beetje. De manier waarop het wegwerk is ge organiseerd, blijkt ook een schot in de roos. De provincie heeft wat dat betreft leergeld betaald met de ver breding van de Sloeweg tussen de A58 bij Heinkenszand en de aan sluiting met de Westerscheldetun- nelweg bij 's-Heerenhoek. Dat werk duurde langer dan gepland en kostte miljoenen euro's meer. Regie De provincie voerde zelf de regie over de verdubbeling van de Sloe weg, terwijl de verantwoordelijk heid voor de vernieuwing van de Tractaatweg bij een aparte project organisatie is gelegd, bij de Tractaat weg BV. Gilde: „Wij hebben maar één doel, dat deze weg op tijd klaar is binnen de gestelde financiële ka ders." Ook is gekozen voor een an dersoortig contract met de aanne mer die daarmee meer verantwoor delijkheid heeft gekregen voor ont werp en uitvoering. Boskalis heeft het werk aangeno men voor circa 30 miljoen euro. Al met al kost de verbreding van de Wij hebben maar één doel, dat deze weg op tijd klaar is Tractaatweg 68 miljoen euro, inclu sief grondverwerving, verleggen van kabels en leidingen, aankoop en sloop van diverse woningen en een boerderij en ook vijftien jaar onder houd van de nieuwe weg. Het bud get is volgens Gilde toereikend. De Tractaatweg zal straks twee keer tweebaans zijn, met een afgeschei den middenberm en helemaal ge lijkvloers, dankzij viaducten op de drie kruisingen. Gilde benadrukt dat de verkeersveiligheid hiermee sprongen vooruitgaat én dat de ver nieuwde Tractaatweg de toene mende verkeersstroom aan kan. De noord-zuidverbinding door Zee land, vanaf de A58 bij Heinkenszand tot Zelzate, wordt steeds populair der. De Westerscheldetunnel no teerde vorig jaar acht procent meer passages. De aansluiting op de Belgische wegennet bij Zelzate blijft voorlopig nog wel twee keer eenbaans. Vlaan deren is hiermee bezig. In 2021-2022 staan aanpassingen aan de R4 rich ting Gent in de planning. woensdag 18 juli 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 ZEELAND5 ZEELAND 9 FOTO HV ZEELAND Werk Tractaatweg gaat snel De verbreding van de Tractaat weg tussen Terneuzen en de Belgische grens bij Zelzate loopt gesmeerd. De verwachting is dat alle vernieuwde rijbanen nog dit jaar voor het verkeer kunnen worden opengesteld. Harmen van der Werf Terneuzen - Thijs Gilde, general manager Tractaatweg BV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33