GELD&GOED Goeie koop Bluetoothspeakers: handig en goed 24 Reiskosten Wat is de mooiste, goedkoopste, snelste of milieuvriendelijkste manier om op ons vakantieadres te komen? We kiezen voor een vergelijking de Spaanse Costa Brava als vakantiebestemming. En we willen komende week weg! Op naar Blanes, per auto, bus, trein of vliegtuig. 'Vakantie begint zodra we in de trein stappen' Lust voor oog en oor Lekkere bassen om overal mee naartoe te nemen 360° geluid in verfijnd jasje Vliegtuig Snel, maar aanslag op het milieu Voor veel vakantiegangers ligt het vliegtuig voor de hand als de reisaf stand boven de duizend kilometer uitstijgt. Maar vliegen is wel ronduit slecht voor het milieu. Volgens Mi lieu Centraal resulteert een retourtje Amsterdam - Barcelona in een uit stoot van ruim 450 kilogram CChper persoon. Dat is net zoveel als de hoeveelheid kooldioxide die vrijkomt voor de ge hele vleesconsumptie van een per soon in een jaar. En om het af te zet ten tegen de uitstoot van ons ener gieverbruik thuis (gas en stroom): dat is van een gemiddeld huishouden 4160 kg per jaar. Het grootste voordeel: vliegen is veruit de snelste manier van reizen. Natuurlijk moet je eerst naar een vliegveld reizen en vergt ook het in checken tijd. Maar eenmaal vertrok ken sta je in iets meer dan twee uur op Spaanse bodem. Vanaf het vlieg veld van Barcelona is het dan nog on geveer een uur met de (huur)auto, of twee uur rijden met de bus naar Bla nes. Totale reisduur: circa zeven uur (inclusief in- en uitchecken). Een retour Barcelona - Amsterdam kost tussen 21 juli en 28 juli rond de Vliegen is veruit de snelste manier van reizen, mits er geen vertraging is door topdrukte 200 euro per persoon. Daar kunnen nog bagagekosten bij komen van tus sen de 20 en 50 euro (retour) per per soon, afhankelijk van het gewicht van je koffer. Als je vroeg boekt, kun je ook vlieg tickets vinden voor minder dan 100 euro per persoon. Volgens de reis- website Skyscanner is het goedkoop ste vliegticket naar Barcelona 21 we ken voor vertrek te boeken. Juli is de duurste maand om naar Barcelona te vliegen. Een ticket is deze maand is 25 procent duurder dan gemiddeld. Daarbij komt nog de prijs van de bus van het vliegveld naar Blanes. Deze reis kost rond de 25 euro (retour). Totale retourprijs per persoon in het hoogseizoen: 250 euro. Daarmee kom je voor een gezin van vier personen op een reisbedrag van circa 1000 euro. 6 snelste vervoer 6 gemakkelijk te boeken via internet forse aanslag op het milieu 9 je ziet weinig van de omgeving tijdens het reizen kans op vertraging bij grote drukte Trein Comfortabel en in een dag te doen In 2016 gingen volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) 197.000 mensen met de trein op va kantie. In 2015 waren dat er nog SPOORFANS woensdag 18 juli 2018 GO Met een draagbare blue- tooth speaker geniet je draadloos op elke gewenste plek van muziek. Ideaal voor een feestje in de tuin, op het strand tijdens je vakantie, of gewoon binnens huis. Je favoriete muziek sla je makkelijk op je smartphone op, of je gebruikt een app van een streamingdienst zoals Spotify. Maak een verbinding met een bluetooth-speaker en de muziek staat. Als je online naar bluetooth speakers speurt komen er meer dan duizend opties op je af. We zien in elke prijs klasse behoorlijke verschillen in geluidskwaliteit en extra mogelijkheden. En als het om audio-apparatuur gaat, kun je het qua prijs ook echt zo gek maken als je zelf wilt. BesteProduct.nl test en be oordeelt speakers op ge luidskwaliteit, gebruikserva ring, bouwkwaliteit, design, mogelijkheden en prijs. In de categorie 'tot 200 euro' heeft het panel drie favorieten op een rij gezet. Elke speaker heeft zijn voor- en nadelen, maar bij alle drie spitsten we met genoegen onze oren. Tom Haze Zie ook besteproduct.nl Marley Get Together Prijs: 150 euro Maximale accuduur: 8 uur De beauty onder de aanra ders. Het 'houten' design is onder meer vervaardigd van gerecyclede materialen en vinden we erg geslaagd. Het geluid is lekker in balans. Geen indrukwekkende diepe bassen, wel een fijne sound met een behoorlijk maximaal volume. Dat verbaast ons t niets, kijkend naar het for maat. Hij weegt 2,5 kilo en is 40 centimeter lang. Daarmee is het niet de ideale speaker om overal mee naar toe te nemen. Dat durf je ook bijna niet, is-ie veel te mooi voor. Hij is wel spatwater- dicht. Sony SRS-XB31 Prijs: 140 euro Maximale accuduur: 24 uur Deze Sony kan zonder zor gen je rugzak in dankzij een fraaie stof- en waterdichte behuizing. Vooral de bassen maken indruk, doe je ogen dicht en je zou zweren dat de XB31 twee keer zo groot is. De algehele sound klinkt iets onrustiger dan de Marley, soms ietwat dof, maar in de Sony app kun je instellingen naar wens aan passen. Te koppelen aan an dere Sony speakers en de meeswingende led-lichtjes zijn een leuke extra. Maakt z'n prijskaartje van 140 euro waar. Bose Soundlink Revolve Prijs: 190 euro Maximale accuduur: 12 uur 360 graden geluid is niet al tijd even geslaagd, maar deze Bose lukt het wel. Waar je ook staat of zit, het geluid klinkt vrijwel overal even goed. Een volle, rijke sound met voldoende bassen die niet overheersen. We wens ten soms wel iets meer bas en iets minder hoog. Toch blijft het knap, dit geluid uit zo'n com- styivoiie) |ji!|i!ill!jjj!i|jj!fiiii| maat hart stikke porta ble, maar is 'slechts' spatwa- terdicht. Kan zeker mee naar buiten, maar wees er een beetje lief voor. Pak de: auto trein bus Julia Cornelissen Prijs Martien Das (45) uit Bunnik reist al twintig jaar vooral met de trein binnen Europa, waarvan twaalf jaar met kinderen (nu 11 en 13). „We zijn al een stuk of zes keer met de trein naar Spanje gegaan. De Thalys brengt ons naar Parijs, van waaruit we met een nachttrein naar Spanje reizen. Bij het ontbijt zitten we in Bar celona. Andere keren hebben we vanuit Mar- seille, waar de zomer- Thalys ons bracht, met de bus door de Pyre neeën en Baskenland gereisd. Ter plaatse gaan we vaak verder met een huurauto." Alle reisopties heeft Das in al die jaren af gewogen. „Wij bezitten geen auto, dus dan valt de keuze al snel op de trein. Vliegen valt voor ons af omdat het zo vervuilend is. Reizen met de trein is ont spannen, de vakantie begint zodra we in de trein stappen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24