II 21 Aantrekken Blind en Tadic zorgt voor extra brok ervaring Ajax was altijd jonger Mokhtar naar Ankaragücü Joost Luiten mist KLM Open Feyenoord is boos op KNVB UITSLAGEN Ajax kan tegen Sturm Graz beschikken over in elk geval twee spelers van achter in de twintig, met ruime Premier League-ervaring bovendien rijke Amster damse club heeft ein delijk het geld eens laten rollen en kan volgende week woensdag met Daley Blind en Du- san Tadic al in het voorrondeduel voor de Champions League met Sturm Graz (thuis) beschikken over in elk geval twee spelers van achterin de twintig. Mét ruime Premier League-ervaring, ook dat nog. En dat is toch een gegeven dat tot voor kort onmogelijk werd ge acht in het speelveld van de inter nationale transfermarkt, waar Ajax soms nog maar zo'n kleine speler lijkt. De club had altijd wel de centen, maar kon de geschikte en nog niet afgeschreven voetbal lers van achter in de twintig nooit echt vinden. Het kapitaal stond zodoende vooral op de bank. En niet op het veld. En kijk nu, in de zomer na het vierde achtereenvolgende seizoen dat Ajax géén kampioen is gewor den. Als ook Hakim Ziyech fit ge noeg is, moet Erik ten Hag vol gende week nog een moeilijke keuze maken tussen zijn ervaren krachten. Het is een Ajax-trainer lang niet overkomen. Excuses Telkens klonken dezelfde excuses als Ajax het in de voorrondeduels op moest nemen tegen clubs als Rapid Wien, Rostov, OGC Nice en Rosenborg. Het elftal was te speels en te jong. Daley Sinkgraven werd pas volwassen tegen Rapid toen een reusachtige blunder de Oos tenrijke openingstreffer in Am sterdam inleidde. Toen was het al te laat. Vorig seizoen verprutste een piepjong en beter Ajax de kans om Nice te verslaan. In de slotfase gingen de Fransen toch aan de haal met de kwalificatie. Eén tiener Excuses zijn er komend seizoen niet meer. Ga maar na: Ajax speelt nog met één tiener achterin, maar Matthijs de Ligt heeft wel al inter lands en een Europa League-finale gespeeld. Hij wordt bovendien ge flankeerd door Daley Blind, die meer dan twintig Champions League-duels achter de naam heeft. Dusan Tadic hield zich de afgelopen seizoenen meer dan staande in de Premier League. En WK-ganger Nicolas Tagliafico was er vorig seizoen tijdens de mis lukte Champions League-cam pagne nog niet bij met zijn Zuid- Amerikaanse overlevingsdrang. De 25-jarige Zakaria Labyad weet inmiddels ook wat er ge vraagd wordt als het op overleven aankomt. Nog meer ervaring heeft Klaas-Huntelaar. Slechts achter de naam van rechtervleugelverdedi ger Nassir Mazraoui staan nog maar weinig minuten in het be taald voetbal. Edwin van der Sar was goedge mutst toen hij afgelopen vrijdag het Olympisch Stadion binnen kwam lopen, voorafgaand aan de oefenwedstrijd tegen Anderlecht. De directeur van Ajax kwam rechtstreeks uit Rusland, waar hij bij enkele wedstrijden van het WK was geweest. En vooral ook: hij wist toen waarschijnlijk al dat het wel goed zou komen met de transfer van Daley Blind naar Ajax. „En ik heb alvast wat voorwerk gedaan voor later", zei de voorma lige topkeeper daarna grappend. Van der Sar bekeek het halvefina- leduel dat België speelde tegen Frankrijk gehuld in het shirt van Jan Vertonghen. Alsof ook de voorbereidingen op een terugkeer van de meest geliefde Belg uit de Ajax-historie al in volle gang zijn. Een terugkeer van Vertonghen zal nog wel even duren, maar het zou wel uitstekend passen in het nieuwe beleid van Ajax dat al lange tijd werd aangekondigd. De VORIGE JAREN woensdag 18 juli 2018 GO VOETBAL Youness Mokhtar vervolgt zijn loop baan bij Ankaragücü. De 26-jarige aanvaller zette gisteren zijn handtekening onder een driejarige ver bintenis bij de club uit An kara, die uitkomt op het hoogste niveau in Turkije. Mokhtar wilde zijn aflo pende contract bij PEC Zwolle niet verlengen. „Ik kreeg veel aanbiedingen uit Turkije en Europa", aldus de aanvaller. „Ik hoorde goede dingen over Ankara gücü, het enige topteam uit de hoofdstad. Ik wil snel aansluiten." GOLF Golfer Joost Luiten (foto) moet een operatie ondergaan aan zijn linker pols. Hij is daardoor ook de komende drie tot vier maanden uit de roulatie en zal het KLM Open in sep tember missen. „Het is droevig, maar ik kom ster ker terug. Hoe zwaarder het gevecht, hoe zoeter straks een overwinning smaakt", twitterde de Rot terdamse prof. Luiten kreeg in maart al last. Hij liet er een spuit inzetten, maar de klachten bleven. VOETBAL Feyenoord is boos dat de KNVB gaat ex perimenteren met de straf- schoppenserie in het be taald voetbal. De bond wil het ABBA-principe hante ren: het ene team (A) be gint en vervolgens trapt het andere team (B) twee keer. Technisch directeur Martin van Geel van Feyenoord: „Net als met kunstgras gaan we nu in Nederland weer iets nieuws verzinnen waar de rest van de wereld niet aan meedoet. Ik kan er met mijn hoofd niet bij." TENNIS Umag Eerste ronde: Haase (Ned) - Dutra Silva (Bra) 4-6 7-5 6-3 Scheveningen (Challenger) Eerste ronde: De Bakker (Ned) - Pavlasek (Tsj/2) 6-7 (6) 7-6 (3) 6-3 VOETBAL Oefenduels Lok. Moskou - Vitesse 0-3 ADO Den H. - FC Dordrecht 0-2 Kapitaal Ajax staat nu wel op het veld MogelÜ^ °Pf'^araz: cturffl Met het aantrekken van Daley Blind (28) zit Ajax in een andere situatie dan in voor gaande jaren. In het kwalificatie duel voor de Champions League met Sturm Graz (woensdag 25 juli) staat er eindelijk weer eens een elftal mét ervaring. Nik Kok Amsterdam Gemiddelde leeftijd Ajax in de verloren Europese voor rondeduels in vorige jaren: 2017-2018 Play-offs EL Ajax: 23 jaar Rosenborg: 26 jaar 3de voorronde CL Ajax: 22 jaar OGC Nice: 24 jaar 2016-2017 Play-offs CL Ajax: 22 jaar FK Rostov: 29 jaar 2015-2016 3de voorronde CL Ajax: 20 jaar Rapid Wien: 25 jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21