hele oogst verloren! wSëm r-faOm fc> Ë1 Burgemeester Halsema: Dossier met voorrang behandelen Walcheren Per trein/bus/ auto/vliegtuig naar de zon NIEUWERKERK André Slootmaker uit Nieuwerkerk zit er treurig bij op zijn perceel bloemkool. De droogte heeft hem de hele 0,75 hectare gekost. Gister ochtend vernietigde Slootmaker de ongeveer 15.000 stuks. Niet echt om blij van te worden, maar hij heeft geen keuze. Zowel supermarkt als industrie vragen grote, witte bloemkolen. Door de droogte blijven de kolen echter klein en door de zon vergelen ze in hoog tempo. Slootmaker moet ze met bladeren afdekken om verkleuring te voorkomen. Een hoop werk. „De kosten zijn hoger dan de opbrengst", licht hij toe. De kolen blijven nu liggen als organische meststof. Op de percelen ernaast laat hij de bloemkool nog wel even staan. Dat is een ander ras met meer blad. Toch verwacht Slootmaker ook die niet meer te kunnen redden. Waren de boeren tot nu toe optimistisch (minder oogst betekent ook hogere prijzen), de Nieu- werkerker denkt dat er een kantelpunt wordt bereikt. Want nu de droogte nog langer aanhoudt, is het maar de vraag of er wel oogst zal zijn. „Je gaat je nu afvra gen wat de kwaliteit gaat doen." De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema pakt de brand weercrisis met spoed op. Zij noemt de bedreigingen onacceptabel. „Ui teraard wacht ik het onderzoek van het Openbaar Ministerie af. Ik zal het brede dossier brandweer met voorrang behandelen", zegt ze. Brandweer Nederland is bezorgd dat de bedreigingen afkomstig zijn uit het korps. Voorzitter Stephan Wevers noemt dat onaanvaardbaar: „Als hulpverleners zijn we er voor de burger. Daarbij is onderling res pect de basis voor onze beroepsuit oefening. Er is geen plaats voor in timidatie en bedreiging." Schaap deed in februari en maart aangifte van de doodsbedreigingen, zo onthulde deze krant gisteren. De oud-politieman is in 2016 aange steld om de bezem door de organi satie te halen. Dat stuit op grote weerstand, die varieert van haat dragende berichten op Facebook tot een vermeende geldinzameling om Schaap dood te laten rijden. Het Team Grootschalige Opspo ring doet met name onderzoek naar mogelijke betrokkenheid van mo torbende No Surrender. De Am sterdamse brandweer telt zeker één lid van de Hells Angels en één lid van Satudarah. Een andere brand weerman is professioneel vechter en werd na een titelgevecht op so ciale media gefeliciteerd door de top van No Surrender. Gedragscode Een groep van oud-brandweeroffi- cieren keurt de bedreigingen stellig af, maar zegt te begrijpen dat de emoties door Schaaps harde optre den hoog oplopen. „De brandweer heeft een interne gedragscode op gesteld, maar zelf handelt Schaap daar niet naar", aldus woordvoerder Mart van Troost. De groep heeft een klacht ingediend tegen Schaap. Het is uniek dat het tot zo'n diep tepunt komt, zegt directeur Jessica van Wingerden van Schouten en Nelissen Organisatieontwikkeling. Zij kent voorbeelden van intimida tie en pesten op het werk, maar doodsbedreigingen is ze nooit eer der tegengekomen. „Het is schok kend dat dit gebeurt binnen een or ganisatie die wordt betaald met pu bliek geld en een voorziening biedt voor ons allemaal." Ontslagen zijn volgens Van Wingerden onvermij delijk. Nieuwsmedia <4*Ëï*>-< »P11 en ZEELAND 2 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Voor meer Tournieuws zie pagina 18 en pzc.nl/tourdefrance TIENDE ETAPPE 1. Julian Alaphilippe 04.25.27 2. Jon Izaguirre Insausti +1.34 3. Rein Taaramae +1.40 12. Steven Kruijswijk +3.23 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Greg van Avermaet 40.34.28 2. Geraint Thomas +2.22 3. Alejandro Valverde +3.10 11. Tom Dumoulin +3.42 Klopjacht op bedreiger van brandweerbaas Het Team Grootschalige Opspo ring - dat zich buigt over zaken als moord of criminele organisa ties - onderzoekt een van de doodsbedreigingen tegen brand weercommandant Leen Schaap. Koen Voskuil Carla van der Wal Amsterdam P4 woensdag 18 juli 2018 23°C Rustig en geregeld zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1