Marjan Berk r V 15 Het object van mijn warme gevoelens was een vent die de herenliefde aanhing We lagen in wilde bloemenvelden. Of tussen geo metrische kleurvlakken. Of ook wel tussen koppen van tijgers, krokodillen en apen. Het schoongewassen wit was uit onze slaapkamers verdwenen. Onze met veren gevulde luchtige bedden gingen schuil in opge wonden kleurstellingen.alsof ons nacht- en droomleven moest worden opgeleukt door de woeste fantasieën van bedden goed-ontwerpers. Tot het tij weer eens keerde: het spierwitte beddengoed kwam terug. Niets heerlijkers dan zo'n fris gelucht bedje met kraakheldere, spierwitte bedek king! herinnering over aan die opge wonden hoeslakens. Ik was weer eens verliefd. Het was een onmo gelijke liefde want het object van mijn warme gevoelens was een vent die de herenliefde aanhing. Wat bezielde mij? Wilde ik hem bekeren? Nee, dat was het niet. Maar het was zo'n ontzettend leuke man en wat hem voor mij zo geweldig aantrekkelijk maakte was het feit dat ik in mijn hele le ven nog nooit met iemand zo heb gelachen als met hem! Vraag me niet wat het was wat onze geza menlijke lachlust opwekte. We stonden soms tien minuten lang snikkend van de pret samen bij een parkeermeter, dubbelgeklapt van de slappe lach om god mag weten wat! mijn lange leven. Zodra hij (laten we hem Piet noemen) in mijn ge zichtsveld kwam, borrelde de pretkriebel in mij omhoog. Maar we hadden ook mooie diepe ge sprekken. Erotiek speelde tussen ons geen rol, wel een hartelijke be nadering van elkaar, er werd op vriendschappelijke basis vrolijk geknuffeld. We hadden ook geen hartsgeheimen voor elkaar. Hij vertelde mij onbekommerd over de mooie jongens die hij kende. Ik verzuchtte wel eens dat een aar dige opa in mijn leven best een vrolijke toevoeging zou zijn. En toch dacht ik wel eens: 'Gut, met zo'n vitale, vrolijke jongen zou het wellicht best uit te hou den zijn, misschien ook wel tus sen de lakens van een groot bed. Misschien moest ik eens opwin dend beddengoed kopen, je weet maar nooit!" Zo viste ik uit de pre-sale van de gerenommeerde beddenwinkel uit de afgeprijsde hoeslakens een diep-tomaatkleu- rige beddenset, die bestond uit een hoeslaken met bijpassend onderlaken en vier intens rode slopen. Ik droomde van het genot wanneer ik mijn vrolijke lache bek daartussen kon verschalken. Ons schateren zou geen eind meer nemen! weten. Op een avond besloten we boven een oneetbare pizza in een obscuur restaurant vroeg naar bed te gaan. „Kan ik bij jou loge ren?" vroeg Piet. Dat was een goed idee, dan kon ik meteen mijn nieuwe rode bedlinnen op hem uitproberen. We keken naar het late nieuws, dronken nog een glaasje port, ik reikte Piet een schone handdoek voor de douche uit.en wachtte af. Ik hoorde de douche ruizen, enig gestommel, ik hoorde Piet de weg naar de slaapkamer inslaan en toen: een ijselijke gil! Ik rende naar de slaapkamer waar Piet met zijn handen voor de ogen naast mijn prachtige rode bed stond. Hij kreunde. „Sorry hoor. Maar ik heb geen zin om in een bord to matensoep te slapen. Ik ben aller gisch voor rood!!!" Tot voor kort had de steenrijke op richter van betaaldienst PayPal, ruimtevaartbedrijf SpaceX en So- larCity vooral fans die hem be wonderen om zijn visionaire ideeën. Mars koloniseren. De hele wereld helpen overschakelen op zonne-energie en elektrische auto's. Openbaar vervoer super- veel sneller maken met vacuüm- trein Hyperloop. Met de groeiende stroom tweets die hij verstuurt, lijkt het aantal bewonderaars van Elon Musk de laatste maanden echter steeds ver der af te nemen. Begin dit jaar slingerde de Tesla-ceo gemiddeld honderd tweets per maand de we reld in. Sinds mei zijn dat er vier keer zo veel. Alsof hij niet al een dagtaak heeft aan de problemen bij de productie van zijn nieuwe betaalbare elektrische auto (Tesla Model 3), heeft de opvliegende on dernemer het razend druk met po gingen om iedereen die hem be kritiseert monddood te maken. Op Twitter en daarbuiten. Onlangs, toen beursanalisten tijdens een conference call kriti sche vragen stelden over de zwaar tegenvallende resultaten van Tesla, klaagde hij over 'saaie, idiote vra gen' en verbrak hij de verbinding. Zo kapte hij ook een telefoontje af van de voorzitter van de Ameri kaanse raad voor verkeersveilig heid, die een onderzoek instelde naar een dodelijk ongeval met Te- sla's zelfsturende auto. Vervolgens kondigde Musk een website aan om de betrouwbaarheid van jour nalisten te monitoren. Pravda ge naamd - naar de propagandama chine van de voormalige Sovjet- Unie. J. r Die incidenten leverden hem al veel kritiek op. Maar het diepte punt volgde op een tweet die Musk zondag stuurde. De Britse duiker Vernon Unsworth had Musks plannen om de Thaise voetballers uit de ondergelopen grot te bevrijden een pr-stunt ge noemd. Musk - die er prat op gaat nooit te hoeven adverteren omdat hij zo veel media-aandacht krijgt - had verschillende ideeën geopperd om de jongens te redden. Die waren allemaal op niks uitgelopen. Aan vankelijk wilde de ondernemer, die ook een boorbedrijf heeft, een tunnel boren naar de jongens. Ver volgens liet hij een mini-duikboot naar Thailand overvliegen. t Zijn beschuldiging dat een grotduiker in Thailand een pedofiel is, kostte hem klanten Volkomen onbruikbaar, stelde duiker Unsworth zaterdag in een interview. Musk had volgens hem geen benul hoe de grot eruit zag. „De duikboot was bijna 1.70 meter lang en kon niet buigen. Hij had de bocht niet om kunnen gaan en had niet langs obstakels kunnen gaan. Hij had geen 50 meter ver kunnen komen in de grot", verklaarde hij. „Het was gewoon een publiciteits stunt." Musk ontstak vervolgens in ra zernij. Op Twitter maakte hij de reddingsduiker uit voor 'pedo guy' (pedofiel). Ook noemde hij het 'verdacht' dat de Brit in Thailand woont. Toen anderen daar veront waardigd op reageerden, ant woordde Musk: „Ik wed op een ge signeerde dollar dat het waar is." Inmiddels heeft hij zijn tweets verwijderd, maar screenshots zwerven nog altijd op sociale me dia rond. Unsworth overweegt Musk nu aan te klagen wegens smaad, liet hij weten. Aandeelhouders straften de on dernemer al meteen af: op de beurs kelderde het aandeel Tesla maandag met 4 procent. Enkele twittergebruikers zeggen dat ze de bestelling van een Tesla-auto als nog hebben geannuleerd. Schreef Met zijn laag-bij-de-grondse twit- terstorm is Musk over de schreef gegaan, volgens de Amerikaanse hoogleraar rechten en bedrijfs kunde Erik Gordon. „Dit had niks te maken met het verdedigen van Tesla." Hedgefondsmanager Mark Spiegel oordeelt nog vernietigen der. Dat Tesla ondanks zijn diepe schulden nog niet failliet is gegaan, is volgens hem enkel te danken aan Musks 'rabiate fanbase'. „Nu die fans zich realiseren wat voor per soonlijkheid ze aanbidden, zal het snel afgelopen zijn", zei hij tegen persbureau AP. Hij vergelijkt Musk met Donald Trump. De onderne mer en de twitterminnende Ame rikaanse president hebben volgens hem 'een ongelooflijke hoeveelheid persoonlijkheidsgebreken'gemeen. Ook grote investeerders in Musks bedrijven zullen zich inmiddels achter de oren krabben, verwacht Gordon. Net zoals bij taxibedrijf Uber is gebeurd toen de inmiddels opgestapte ceo Travis Kalanick we gens zijn gedrag in opspraak kwam. „Het is erg gevaarlijk om er zomaar van alles uit te flappen." woensdag 18 juli 2018 GO Beddenaoed Wel hield ik een heel speciale Het was een heerlijke periode in Ik had natuurlijk beter moeten Vk Elon Musk gooit goede naam te r grabbel Tesla-baas Elon Musk kan slecht tegen kritiek en maakt zich niet geliefd door voortdurend verve lende tweets de wereld in te sturen, fotoepa Tesla-baas Elon Musk ligt onder vuur. Afgelopen weekend maakte hij de Britse grotduiker die de Thaise kinderen redde uit voor pedofiel. Zijn botte pogin gen om critici de mond te snoe ren, doen het imago van de flam boyante visionair geen goed. Annemieke van Dongen Rotterdam Musk wilde met een duikboot de Thaise jongens redden, fotoap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15