effeweg,nl EUWS 11 Nabestaanden herdenken MH17-ramp Duizend nabestaanden herdachten gisteren in Vijfhuizen de ramp met vlucht MH17. Ze zochten troost en bemoediging bij elkaar. Effeweg.nl of bel 088 -10 30 800 ook na vier jaar onmenselijk groot. „Het verlies, het verdriet, het ver anderde leven, zit soms als een knellend harnas om je heen", zegt pastoor Jules Dresmé uit Hilver sum. Nabestaanden verlangen naar de tijd van vóór die fatale 17 juli 2014. Terug naar de tijd dat dat ze geen nabestaande waren. „Het lijkt als leven rond een vulkaan", zegt Dresmé. „Soms is er ogen schijnlijke rust. Onverwachts kan het weer brandende pijn geven in het gevoel. Opeens die zonnebril of die tas, die foto of dat briefje van uw geliefde." De muziek en woorden van troost en bemoediging worden soms overstemd door het geluid van overvliegende toestellen. Maar niets komt harder binnen dan de namen en leeftijden van 298 slachtoffers, die een voor een worden opgenoemd door nabe staanden. Geen vliegtuigmotor zal ooit de haperende stem, de snik en de persoonlijke noot van nabe staanden die de naam van hun ge liefde opnoemen, kunnen over stemmen. De Stichting Vliegramp MH17 wil volgend jaar een bijzondere herdenking organiseren. „De her denking is belangrijk en moet blij ven bestaan, misschien niet meer elk jaar, maar ons monument is een plek waar we gezamenlijk, maar ook alleen kunnen blijven herdenken, ook in de verre toe komst", aldus Ploeg. Brussel De crash van de MH17 vier jaar ge leden passeert ook in Brussel niet onopgemerkt. Buitenlandchef Fe- derica Mogherini gaf gisteren een verklaring uit waarin ze de slacht offers herdenkt en (opnieuw) Rusland ter verantwoording roept. „Het Joint Investigation Team concludeerde dat de instal latie die werd gebruikt om vlucht MH17 neer te schieten zonder twijfel eigendom was van de strijdkrachten van de Russische Federatie. Tegen deze achtergrond zullen we de Russische Federatie blijven vragen haar verantwoor delijkheid te nemen en volledig mee te werken." De zon schijnt zoals die precies vier jaar geleden ook scheen. Stra lend en onverbiddelijk. Af en toe schuift een wolk voorbij, en waait een stevige bries door de weidse polder. In de verte, achter de wand van het Nationaal Monument MH17, is het een komen en gaan van vliegtuigen. Links zetten ze de daling in, rechts stijgen ze op. Vier jaar nadat 298 inzittenden van Malaysia Airlines boven Oost- Oekraïne door een Russische Buk- raket uit de lucht werden gescho ten, zijn de nabestaanden weer sa men. Vier jaar later worden nog steeds stoffelijke resten gevonden en geïdentificeerd, en duurt de jacht op de daders voort. „Vier jaren waarin we voortdu rend worden geconfronteerd met berichten en discussies over waar heid, rechtvaardigheid, schuld, verantwoordelijkheid en aanspra kelijkheid", zegt voorzitter Piet Ploeg van de stichting Vliegramp MH17. „Het is bijna onontkoom baar." Het strafproces zal in de rechtbank bij Schiphol plaatsvinden. Vlakbij de piekwaar de slachtoffers ver trokken en nu weer samenkomen in het herinneringsbos, moet het recht zegevieren. Ploeg: „Ook de komende jaren zal nog veel op ons afkomen. Dan is het goed om de wereld te laten zien dat wij er zijn en dat wij samen sterk zijn." Bovenal is de pijn van het gemis VERTREKDATA EN PRI3ZEN INBEGREPEN J m KORTING P.P woensdag 18 juli 2018 Verdriet als knellend harnas Tonny van der Mee Vijfhuizen AM Nabestaanden zoeken in Vijfhuizen troost bij elkaar bij het veld vol zonnebloemen van het Nationaal Monument MH17. Ook bij het herdenkingsmonu ment in het Oekraïense dorp Hrabove werd de vliegtuigramp herdacht. Burgers liepen met fo to's van de slachtoffers. FOTO'S ROBIN UTRECHT EN REUTERS V Rimini is een zeer populaire badplaats aan de oostkust van Italië direct aan de Adriati- sche Zee. De schitterende zandstranden, een heerlijk klimaat en een historisch centrum zijn de ingrediënten voor een heerlijke vakantie. Vanuit Rimini kunt u deelnemen aan leuke excursies naar het romantische Venetië, het winkelparadijs en ministaatje San Marino, de historische plaatsen Ravenna, Pesaro en Urbino en de sfeervolle stad Bolog- na. We maken een mooie tocht door het binnenland waarbij u een wijn- en olijfgaard kunt bezoeken en de regionale producten kunt proeven. Verblijf in Hotel Tamanco 3* 5 oktober€399,- i 7 hotelovernachtingen 13 oktober€®9r €399,- j 7 maal ontbijt en diner 20 oktober€38$,- €379,- j Begeleiding door uw chauffeur/reisleider 26 oktober€385)- €369,- I Vervoer per Comfort Class touringcar PROGRAMMA Dag 1 Heenreis Dag 2 Aankomst Rimini Dag 3 Vrije ochtend en San Marino Dag 4 Venetië Dag 5 Pesaro en Urbino Dag 6 Ravenna en Bologna Dag 7 Vertrek Italië Dag 8 Terugreis Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 18-07-2018 t/m 25-07-2018. Niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11