Veenstra wil met Goes op z'n Kroatisch de derde divisie in II Een beetje geouwehoerd met mijn ouders 11 De coaches van de Zeeuwse derde divisionisten spreken hun ambitie uit bij hun eerste officiële trainingen van het seizoen. Bellen met Antwan LeonieTon Hoek-trainer De Nooijer zag op WK dat topf itte teams ver komen Triatlon De voetballers van Hoek en Goes, beide nieuw in de derde divisie, begonnen gisteravond officieel aan de seizoens voorbereiding. Rondom de eerste trai ningen keken de oefenmeesters al even vooruit. Dennis de Nooijer (Hoek) en Rogier Veenstra (Goes) stelden dat ze een topfitte groep tot hun beschikking willen krijgen. De Nooijer: „Nou ja, we hebben eerst nog een belangrijke bekerwedstrijd op 18 augustus. Tegen ADO'20. We willen ver komen. Dat levert publiciteit op. Hoek heeft best een goede reputatie in de beker. We willen in ieder geval de eerste twee rondes doorkomen. Daarna stromen de profclubs in en het zou mooi zijn als we er eentje tegenko men. Tijdens de competitie is het be langrijk om in de derde divisie te blij ven." Veenstra: „De naam van de competitie verandert niets aan onze ambitie. Na tuurlijk zou handhaving geweldig zijn, maar ik ga niet zeggen: als we één plekje boven de degradatiestreep ein digen, is het seizoen geslaagd. We wil len dominant voetbal spelen. Het kan zijn dat we onze ambitie na acht wed strijden moeten bijstellen. Dat zien we dan wel weer." De Nooijer: „We hebben goede spe lers. De grootste uitdaging voor mij is om er een goed team van te maken. Voor de club is de grootste uitdaging om in de derde divisie te blijven. In de winterstop moeten we misschien kij ken of we de doelstellingen moeten bijstellen. Het zijn heel grote en mooie clubs waar je tegen speelt. Het wordt een zware competitie. Eens kijken of we mee kunnen komen." Veenstra: „Sommige jongens zullen met een heel ander gevoel naar Goes rijden dan aan het begin van afgelopen seizoen. We hebben een fantastisch jaar gehad en zelfs van ADO Den Haag gewonnen. Het gevaar is dat spelers kunnen denken dat ze heel goed zijn. Daardoor kan de spanning dalen om te moeten vechten voor je plekje in het elftal. Die spanning moet direct terug keren." „Er wordt gezegd dat aankomend sei zoen alleen maar kan tegenvallen ten opzichte van vorig jaar. Dat vind ik te makkelijk om te zeggen. Het kan suc cesvoller worden. Maar dan moet ie- De grootste uitdaging voor mij is om er een goed team van te maken dereen wel elke dag meer willen bren gen dan de dag ervoor. We schakelen daarom over van versnelling vier naar versnelling zes. We gaan harder en lan ger trainen." De Nooijer: „Je haalt altijd wel dingen uit de wedstrijden. Maar het was alle maal niet zo vernieuwend. Wat je wel zag, is dat je fitte spelers nodig hebt. Als je een heel fit elftal hebt, hou je het langer vol. Dat is aan ons, aan de tech nische staf. Dan kun je wedstrijden gaan winnen. Dat zag je op het WK: goed getrainde spelers. Qua speelwijze of systeem was het niet anders dan an ders. Iedereen had zijn eigen inbreng. Frankrijk speelde heel verdedigend. Of je het mooi vindt of niet, uiteindelijk is dat land wereldkampioen." Veenstra: „Voor het eerst heb ik het wereldkampioenschap als trainer be keken. Veel duels werden beslist door tactiek. Dat maakte de wedstrijden er niet leuker op. Kroatië, dat niet de be ste spelers heeft, bewees met voetbal lend vermogen en hoog druk zetten dat je ver kunt komen. Goes heeft de zelfde opvatting." „Goh ja, het was wel een lekker dagje. Ik heb alles een beetje op het gemak gedaan. We zitten hier op een mooi plekje, bij het Meer van Annecy." „Niet veel eigenlijk. Ik heb een rondje op de fiets gemaakt en even wat met mijn ouders ge ouwehoerd. Ik heb het lekker rustig aan gedaan dus, precies zoals een rustdag hoort te zijn, denk ik." „De sfeer is zeker goed. Het brengt een hoop teweeg in je ploeg als je twee etappes wint. Wat er dan bij iedereen loskomt, is super mooi om te zien. Het is natuurlijk gaaf om dat mee te maken." we professioneel genoeg voor. Marco en ik hebben er nadien on derling nog wat grapjes over ge maakt." „Er zaten veel renners mee, dat maakt het extra mooi dat ik erbij kon zijn. Het was natuurlijk klote dat ik al bij de eerste kasseien- strook lek reed, maar daar doe je natuurlijk niets aan. Dat is over macht." „Of het nu meer was, weet ik ei genlijk niet. Daar ben je ook niet mee bezig als je in de kopgroep rijdt. Ik werd sowieso veel aange moedigd. Het was ook weer super druk met alle Zeeuwen langs de kant." „Ja, dan krijgen we de eerste cols voor de kiezen en dat zijn niet de minste. Dat gaat gruwelijk afzien worden. En niet alleen dan, de komende drie dagen gaan alle maal zwaar worden. Maar ik kijk er zeker ook naar uit!" dinsdag 17 juli 2018 GO m Twee maanden na haar zege in de Elfsteden Ul traloop stond Leonie Ton uit Wissenkerke aan de start bij de 6 uur van Aalter. Ook deze wedstrijd won ze: in de hitte liep ze liefst 73,954 ki lometer. Nelleke Baldé uit Grijpskerke won de 1/8 triatlon van Klazienaveen. Ze finishte in 1.10.52 uur. Ze zat maar zeven tellen voor de nummer twee. Stefan Maas en Len Wolters Hoek/Goes Met welke ambitie ga je het seizoen in? Wat wordt de grootste uitdaging? Dennis de Nooijer bij zijn eerste sessie als trainer van Hoek. fotocamileschelstraete - Dennis de Nooijer, Hoek Heb je iets op het WK gezien waar mee je iets kunt? Arwin Willemsen Annecy Ha Antwan, vandaag een beetje genoten van je vrije dag? Wat heb je precies gedaan van daag? Hoe zit het met de sfeer in de ploeg? Ik neem aan dat die niet verkeerd is na de twee ritzeges van Dylan Groenewegen? Dan nog even over de rit van zaterdag. Jij voerde toen een groot deel van de etappe het peloton aan, in achtervolging op Marco Minnaard, die in de kopgroep zat. Ik snap uiteraard dat dat ploegbelangen zijn, maar was het ergens wellicht ook nog gek voor jou om achter Marco aan te moeten rijden? „Nee joh, tuurlijk niet. Alleen maar lachen. Weet je, daar zijn Zondag zat je natuurlijk zelf ook nog in de kopgroep. Hoe was dat om mee te maken? Merk je nou dat je bij zo'n Tour etappe in de kopgroep nog meer wordt aangemoedigd dan als je in het peloton rijdt? Tot slot. Dinsdag staat de eer ste bergetappe op het pro gramma, waarmee de Tour 'echt gaat beginnen'. Zie jij dat ook een beetje zo? Tijdens de Tour bellen we drie keer per week (op dinsdag, donderdag en zaterdag) met de Zeeuwse renners in de Tour, Marco Minnaard en Antwan Tolhoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43