Adviseur schrikt van werkwijze Porthos Verkeerslichten Schroebrug &ËÉÉfrft 8 Klachten over omgang met cliënt door zorgloket ë$-': Sinds enkele weken verzamelt de 67-jarige Vlissinger in opdracht van de gemeente Middelburg de erva ringen van Middelburgers met Porthos, de Wmo en Jeugdzorg. De gemeente wil op die manier leren van de ervaringen. Tot nu toe sprak hij met een tien tal mensen en is hij, zegt hij zelf, ge schrokken van wat hij hoort. Hij wil niet in detail treden maar geeft wel aan dat alle klachten op de een of andere manier te maken hebben met de manier waarop cliënten worden behandeld. Met hoe mede werkers van het zorgloket omgaan met cliënten die aan de balie van Porthos komen of die bellen omdat ze hulp nodig hebben. Een voor beeld: „Iemand belt op met een zorgvraag en krijgt te horen: 'We hebben het nu te druk, we bellen binnen twee weken terug'. Maar dat doen ze dus niet." Hij zegt dat hij echt verbaasd is over wat hij hoort. „Ik had de klachten zelf niet kunnen verzinnen." Volgens hem is een deel goed ge documenteerd. „Ik ben zelfs bij ie mand geweest die een krat vol be wijsstukken heeft." Natuurlijk is die anonimiteit gegarandeerd. Zelfs de gemeente krijgt niet te horen met wie ik spreek Hij merkt dat cliënten het gevoel hebben dat Porthos een grote machtige organisatie is waar ze als individu het maar moeilijk tegen kunnen opnemen. Dat wordt nog eens versterkt omdat het zorgloket, zo hoorde hij van één cliënt, zelfs ontkent dat er burgeradviseurs zijn waar ze met hun klachten terecht kunnen. Zelf doorzocht hij ook de website van Porthos. Zijn conclusie: „De onafhankelijk burgeradviseur is bijna niet te vinden terwijl ik toch redelijk goed thuis ben in dit soort zoekwerk." Angst Wat ook opvalt, is dat iedereen die hij spreekt aandringt op absolute anonimiteit uit angst voor eventu ele gevolgen. „Natuurlijk is die ano nimiteit gegarandeerd. Zelfs de ge meente krijgt niet te horen met wie ik spreek. In mijn rapport zal nie mand herkenbaar zijn." De burger adviseur vermoedt - op basis van zijn gesprekken - dat veel mensen uit angst dat Porthos hoort met wie hij spreekt, geen contact met hem opnemen. Hij hoopt dat daar veran dering in komt zodat hij een goed beeld krijgt over het functioneren van het zorgloket. „Ook mensen die positieve ervaringen hebben, kun nen met mij afspreken." De problemen die hij hoort zijn niet terug te voeren tot één afdeling of één persoon. „Was dat maar zo, dan was het makkelijker op te los sen." De bloktijden bij de Schroebrug worden binnenkort aangepast. Maar daarmee is de verkeersveiligheid bij de drukke in- en uitvalsweg van Middelburg nog niet op orde, stelt de fractie van de Christenunie. De afstelling van de verkeerslich ten op de doorgaande weg van de Mortiere langs de westkant van het centrum, waar Middelburgse CU'ers al eerder aandacht voor vroegen, functioneert nog steeds niet optimaal. B en W meldden onlangs dat er een systeem is inge voerd dat zich automatisch aan de drukte aanpast. Geduld Maar de meest fervente fietsers onder de raadsleden constateer den zelf en hoorden van andere vervoers- en weggebruikers dat het vaak mis gaat. Er is ergernis bij fietsers en au tomobilisten, omdat ze soms lang moeten wachten. Verkeer dat niet de Schroebrug over wil steken, maar linksaf wil slaan om door te rijden op Het Groene Woud moet vaak lang voor de verkeerslichten wachten, terwijl tegemoetkomend - I verkeer al twee of drie keer groen licht kreeg. Motorrijders moeten bij diverse kruisingen af en toe ge duld oefenen, omdat de sensoren hen niet meten. Gevaarlijk Ook ontstaan gevaarlijke situaties, omdat 'conflicterende verkeers lichten' regelmatig tegelijk op groen staan. De Christenunie vraagt het col lege 'waarom het zo lang duurt voor de verkeerslichten goed zijn afgesteld'. De fractie dringt aan op actie en vraagt het college om in woners te betrekken bij het signa leren van knelpunten en proble men. Bovendien willen de raadsle den van de CU weten hoe B en W de belangen van alle verkeersdeel nemers - automobilisten, fietsen en voetgangers - wegen bij conflic terende belangen. IN DE REGIO Middeleeuws festijn Open tuindagen Tocht door duin en strand BOOA MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 17 juli 2018 WA Peter Vrancken schrikt van de klachten die hij als onafhankelijk burgeradviseur hoort over het Walcherse zorgloket Porthos. Ze variëren van mensen die niet worden teruggebeld tot en met ontkennen dat er zoiets als een burgeradviseur is. Emile Calon Middelburg - Peter Vrancken, burgeradviseur De burgeradviseur is bereikbaar via telefoonnummer 06-54964352. René Hoonhorst Middelburg jt'gf t De afstelling van de verkeerslichten bij de Schroebrug laat te wensen over. foto dirk-jan gjeltema OOSTKAPELLE Terra Maris organi seert vandaag, 24 juli, 31 juli, 7 augus tus en 14 augustus het Middeleeuwse festijn 'Spelen en spijzen'. Tijdens het festijn kunnen kin deren hun eigen stokbrood bakken boven een vuurtje en zich vermaken met spelletjes zoals ringsteken, boom schijf lopen en bot vangen. Dit jaar zal er ook een 'Middel eeuwse Magie' show plaatsvinden van 17.30 tot 19.00 uur waarbij alles de lucht in zal gaan. De EXPLOSI EVEN DUIK activiteit duurt van 16.30 tot 19.30 uur duren. De kosten bedragen de en treeprijs van het museum plus 1 euro. GRIJPSKERKE Vrijdag is de tuin aan de Pioniersweg 2A geopend voor publiek. Zo kan het publiek de tuin ook buitenom de bloem bollenroute bezich tigen. De andere vrijdagmiddagen zijn 27 juli en 3,10, 17 en 24 augustus. Tussen 13.00 uur en 17.00 uur is de tuin te bezoeken. De entreekosten bedragen 2,50 euro per persoon. VLISSINGEN WSV de Vrolijke Tippelaars organi seert deze zater dag en 4 en 18 au gustus een duin- en strandtocht. De wandeltochten be staan uit afstanden van 5,10,15, 20 en 30 kilometer. Elke tocht start om 08.30 uur vanaf de Kanovijver, Burg. Van Woelderenlaan in Vlissingen. De lange tochten eindi gen in Westkapelle of Zoutelande. VLISSINGEN Vanaf het schip de Poolster plonste gisteren een duiker het Vlissingse Dok in om de bodem af te speuren naar eventueel onontplofte explosieven. Het onderzoek wordt speciaal gedaan ter hoogte van de plek voor de Ma chinefabriek waar de Scheldekraan eind dit jaar komt te staan en bij de aanlandingsplaats voor de nieuwe Konings- brug. Voor de voorbereidende (hei)werkzaamheden begin nen, moet explosievenonderzoek zijn gedaan. De duiker is naar verwachting de rest van de week nog bezig met de 'bommencontrole'. foto dirk-jan gjeltema DOMBURG Strandpaviljoen Oase, 10.30-11.30 uur: Beachfitness met Miriam KOUDEKERKE De Couburg, 19.30 uur: Zomeravond- bridge MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor se nioren (50+); Klove niersdoelen, 11.00- 18.00 uur: Beelden expositie; Zeeuws Museum, 11.00- 17.00 uur: Tentoon stelling Johan ten Klooster 'Een oos terse kijk op Zee land'; 13.30-16.00 uur: Werkplaats (zelf meehelpen aan creatie van een kunstwerk) met uit leg en demonstra tie; Nieuwe kerk, 20.00 uur: Orgel concert door Jan Peter Teeuw en Ma rien Schouten OOSTKAPELLE Middeleeuwse Ver dedigingstoren het Mottekasteel, 16.30-19.30 uur: Middeleeuws Fes tijn; Infoknooppunt 't Wachtertje, bij de Dorpskerk, 19.30 uur: Ontdek Oost- kapelle, rondleiding met een gids VEERE Markt en Kaai, 10.00-17.00 uur: Historische markt met Hoefijzers sme den; Het Akkoord, 10.00-17.00 uur: Rommelmarkt; Ga lerie Kunstwacht, Oudestraat 28, 11.00-17.00 uur: Ex positie van Cora Gelens met siera den en beelden; Markt 5,13.30 uur: Stadswandeling o.l.v. een gids VLISSINGEN Kleiweg 15-17, 09.30-11.30 uur: Kidsclub voor kin deren 4 t/m 12 jaar VROUWENPOLDER Dorpsdijk, 13.00- 17.00 uur: Open stelling Pelgrims- kerk voor bezichti ging WESTKAPELLE, Camping 't Hoge Licht, 18.00 uur: Zomeravondcon cert door Brass band OKK ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 10.00- 19.00 uur: markt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40